PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Start & Stop devre dışı uyarısı. Acil yardım

yusuf28
18/11/2013, 19:09
Aracim 2011 model.punto evo dynmaic dizel su an 87135 kmde.istanbul trafiginde yokus asagi inerken birden motor lambasi yandi ve ekranda star stop Devre disi olmasina ragmen motoru Kontrol ettirin star stop Devre disi uyarisi gosterdi.acil yardim merkezini aradim akunun durumunu sordular degisip degismedigini .bnde hayir degismedi orjinal aku dedim.o zaman aku su seviyesi dustugunden bu arizayi yapabilir dediler.ama bnde 4-5 defa araci istop edip calistirdigimi ve tek marsta calistigini syledim ve akunun iyi durumda oldugunu gozlemdigimi syledim.onlarda bu sekilde olacagini yarin servise gidip akuyu degistirmemi sylediler.telefonu kapattiktan sonra oska fiat servisini aradim.MUstafa bey le gorustum .durumu anlattim bana hemen kontak kapatip beklememi sonra tekrar calistirmami syledi.ariza isigi tekrar yanarsa acil servis cagirmami syledi bnde acil servisi aradigimi ve onemli bi durumun olmadigini syledigini syledim .o da yarin o zaman servise gelmemi syledi.su an seyir halindeyim herhangi bir yag hararet isigi yanmamakta cekicinde hic bir sikinti yok ama basiniza boyle bir olay geldimi ve ne yapmam gerekiyor.

yusuf28
18/11/2013, 19:11
Resim

yusuf28
18/11/2013, 19:13
.

arenas
18/11/2013, 19:26
sadece bi tahmin olarak soyluyorum, mazotunuz bitmek uzere,yokus asagi inerken kisa sureli olarak aracin beyni,mazotunuz bitti gibi algilamis olabilir diye dusunuyorum

iPhone 'den (https://.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

yusuf28
18/11/2013, 19:32
Motor arza isigi neden yaksin ki yakit

Arrest
18/11/2013, 19:35
Biraz mazot alsanız 50 liralık falan iyi olur geçebilir problem ondan sonra bi deneyn

miskofalez
18/11/2013, 19:35
Aracın gidişinde motorun sesinde çekişinde herhangi bir sıkıntı yoksa elektronik bir arızadır yada akü azalmıştır söyledikleri gibi servis halleder ...

yusuf28
18/11/2013, 23:23
anadolu yakasında altunızade metrobus duragından baslayıp yakacık kadar devam ettı bu arad 7-8 defa kontak kapadım tekrar calıstırdım olmadı sonra bır veya bır bucuk saaat sonra yakacık oraya geldım trafıkten cıktım sonra ısıklarda beklerken kontak kapatık sonra cevırdım baya bı bekledım öle marş yaptım ve ısık sondu aksam tamırcıme gıttım arz olarak sadece baskı balat cıktı sonra hata kodu sıldı baska bır sey yok dedı gıdebılırsın dedı yarın babam oska servıse göturecek bakalım ne olucak

bora1453
19/11/2013, 10:15
sorun aküde