PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amortisör sorunu. Lütfen yardım edin :(

bdurak
18/11/2013, 16:07
Selamün aleyküm iyi günler. Ben ön amortisörleri değiştirdim değiştireli 6 ay falan olmuştur. Ancak sağ amortisörün oradan çukura vea tümsekten geçerken çok ciddi Taak diye ses çıkartıyor ancak araba doluyken (ağırlık varken ) Bu ses gelmiyor Yay taktırsam düzelirmi ?

2. Konu ise Araba sürekli sağa çekiyordu ustaya götürdüm herşeyini yaptı 3 kez rot ayarına girdi ve verdi. Yaptıktan sonra eskisi kadar olmasada yinede bırakınca sağa çekiyor. Sizce bu neden yapıyordur ve bunu yaptırabileceğim İYİ bir usta varsa söylerseniz çok memnun olurum. SAYGILAR.

miskofalez
18/11/2013, 17:31
Aracı sağa çevirip biraz ilerleyince takır tukur ses geliyo mu?

bdurak
18/11/2013, 22:36
Aracı sağa çevirip biraz ilerleyince takır tukur ses geliyo mu?

Evet Hocam geliyor yolda giderken hafif çeviriyorum takur tukur ses geliyo

alixxx
18/11/2013, 22:42
Benimde sağ ya da soldan tam hatırlamıyorum çukura falan girdiğimde tak diye bir ses geliyordu beşiktenmiş değiştirmiştim düzelmişti belkide sizinkide beşiktendir.

Ziyaretci046
18/11/2013, 22:44
amortisörün üst civatası gevşekse ondan yapar sağ amortisör takozu z rota baktır.

khanunl
18/11/2013, 22:46
Sağ z rota baktırın,sağ viraj demir takozuna baktırın birde sağ tarafa çevirdiğiniz zaman sağ taraftan kütür kütür ses gelip direksiyondan hissediyorsanız sağ amortisör takozuna baktırın.Sıkıntı büyük ihtimalle bunlardan birinde veya bir kaçında çıkacaktır.Kolay gelsin.

bdurak
18/11/2013, 22:48
Benimde sağ ya da soldan tam hatırlamıyorum çukura falan girdiğimde tak diye bir ses geliyordu beşiktenmiş değiştirmiştim düzelmişti belkide sizinkide beşiktendir.

Benden besikten olacağını tahmin ediyorum çünkü ön takımı falan daha yeni yeniledim bir tek beşik yenilenmedi. Adam gibi tamirci yok ki. :uhm00000:

bdurak
18/11/2013, 22:51
Sağ z rota baktırın,sağ viraj demir takozuna baktırın birde sağ tarafa çevirdiğiniz zaman sağ taraftan kütür kütür ses gelip direksiyondan hissediyorsanız sağ amortisör takozuna baktırın.Sıkıntı büyük ihtimalle bunlardan birinde veya bir kaçında çıkacaktır.Kolay gelsin.

Eyvallah teşekkür ederim. Sağa çekme olayı hakkında bilginiz varmı ? Gerçekten arabadan soğudum ya

miskofalez
18/11/2013, 22:57
Arkadaşlar yeterince yazmışlar zaten bende nacizane sağ aks kafası na da baksınlar derim :)

khanunl
18/11/2013, 23:24
Eyvallah teşekkür ederim. Sağa çekme olayı hakkında bilginiz varmı ? Gerçekten arabadan soğudum ya

Kaster ve Kamber açılarının bozuk olması nedeniyle lastikleriniz zarar görmüş ise rot ayarı sonradan doğru hale getirilmişte olsa lastiklerinizin düzensiz aşınımı nedeniyle aracınız düz çizgide gitmeyebilir,dolayısıyla lastiklerinizi kontrol ettirmenizde fayda var yada sağ arka fren kampanası tam bırakmıyor olabilir iyi bir ustaya aracınızı inceletmenizde fayda var.

Ziyaretci046
18/11/2013, 23:33
beşik neresine yenileceksin ses kesilsin beşikte civataları gevşek değilse ses yapıcak birşey yok bir sefer

ayrıca beşiğin yenisi 1000 tl vardır

alixxx
18/11/2013, 23:39
Evet bey doğru söylüyor beşik dedim Yavuz bey salıncak diyecektim bi sefer.