PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto yolda zıplama

thezula
17/11/2013, 21:18
merhaba arkadaşlar ,

aracım yolda giderken yolda çukur yokken bile dümdüz yolda zıplıyor gibi hava basıncından olduğunu düşündüm kontrol ettirdim balanslarına baktırdım bir sıkıntı yok amortisörlerine falan baktılar onlarda da sıkıntı yok.

Ayrıca yolda giderken lastiklerden luk luk gibi ses geliyor neden olabilir acaba ?

miskofalez
17/11/2013, 21:30
Luk luk ses geliyosa amortisördür kardeşim ...

thezula
17/11/2013, 21:37
Luk luk ses geliyosa amortisördür kardeşim ...

2 yerde baktırdım amortisörlerde sıkıntı yok dediler herhangi bir yağ kaçağıda yok

miskofalez
17/11/2013, 21:48
motor kulakları ,rot başları,aks bunlarada baktırdın mı ?bide dreksiyonda boşluk var mı ?

arenas
17/11/2013, 21:50
teneke jant kullanıyosanız,jantlar yamulmuş olabilir

iPad 'den (https://.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

halils2
17/11/2013, 21:52
orjinal harici çelik jant kullanıyorsan balansı bozulduğundan ya da lastiğin aynı yeri yendiyse daireselliği bozulduğundan yapabilir. Arkadaşın arabanın sağ ön tarafı zıplıyordu resmen balansçıda hallettirmiştik.

thezula
17/11/2013, 21:57
anlaşılan baya bi masraf çıkacak hepsini kontrol ettirmem lazım :(

miskofalez
17/11/2013, 22:07
Yok ya fazla masraf çıkmaz sen yeter ki arızayı bul bunlar basit şeyler ...

burhankutlu
18/11/2013, 13:21
araç zıplaması lastiğin ömrünün bitmesinden olabilir, lastik zemininde anca çıkararak görebileceğiniz yamukluklar oluyor ondan olabilir lastik imal senesine bakarsanız görürsünüz aynı sorun bende vardı her şeyi kontrol ettirdim bir şey yok en son lastikleri sökelim dediğimizde baktık ki araç üzerine bindiğinde lastiklerde yükten sıkıntı yok görünüyor ama çıkarttığımızda lastikler zemini yamuk yumuk. araç düz yolda giderken sanki sekerek gidiyor gibiydi tahminim büyük ihtimal lastik miadı dolmuştur.

Arrest
18/11/2013, 13:31
Kara jantlar varken bendede öyleydi gerçi lastiklerimde eskiydi o zamanlar.

Sonra 17" jant lastiğe dönünce düzeldi belki janttan belki lastiktendir diye düşündüm ama lastik ihtimali daha yüksek geldi bana cünki jantların balansını 6 ayda bi yaptırıyorudm