PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites devre dışı hatası

nakz
17/11/2013, 18:09
:uhm00000:2011 punto evo duologic kullanıyorum. Araç zaman zaman vites devre dışı diye ekranda yazıyor. Servise gittik, her hangi bir hata kaydı bulunamadı. Aküye bakalım dediler, akü kontrolleride çok iyi çıktı. sebebi hakkında bilgisi olan varmı?
Ayrıca bugün "hareket izni verilmedi kullanma kılavuzuna bakın"( hani frene basmadan çalıştırmak istediğinizde verdiği hata, ama hem frene basıyordum hemde herşeyi düzgün yaptım. kontağı kapatıp açtım tekrar aynı hatayı verdi. tekrar kapatıp açtım ardından da "vites devre dışı" yazdı ve araç çalıştı).
fikir ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler:uhm00000:

dincsoy16
17/11/2013, 20:03
Robotun rölesini değiştirin.

XT615 cihazımdan 2 ile gönderildi

celenlee
17/11/2013, 20:05
Eğer servis bir şey bulamadıysa, ilk bakılması gerken şey, fren müşiri. Nasıl kontrol edilir bilmiyorum. Sıfırı da çok pahalı değil ama yine de emin olmadan değiştirmemek lazım hiçbir parçayı.
Öyle bir şey ki, her kontrol ettiğinde, arızası gözükmüyor, temassızlık vs yaptığında da frene basın vs diyip vites geçirmiyor, araç hızla giderken vites küçültüyor (frene basıldığını sanarak). Tabi bu arada fren lambalarınız da yanıyor ama fren yapmıyormuş araç.

Forumda buna benzer bir sıkıntı yaşamıştı bir arkadaş. Son değiştirdiği şey fren müşüri olmuştu :)

nakz
17/11/2013, 21:08
Eğer servis bir şey bulamadıysa, ilk bakılması gerken şey, fren müşiri. Nasıl kontrol edilir bilmiyorum. Sıfırı da çok pahalı değil ama yine de emin olmadan değiştirmemek lazım hiçbir parçayı.
Öyle bir şey ki, her kontrol ettiğinde, arızası gözükmüyor, temassızlık vs yaptığında da frene basın vs diyip vites geçirmiyor, araç hızla giderken vites küçültüyor (frene basıldığını sanarak). Tabi bu arada fren lambalarınız da yanıyor ama fren yapmıyormuş araç.

Forumda buna benzer bir sıkıntı yaşamıştı bir arkadaş. Son değiştirdiği şey fren müşüri olmuştu :)

Fren müşüri olduğunu zannetmiyorum. Fren lambasi yanmiyor yada vites düşürmüyor. Başka bir şey olabilir. ?.

nakz
07/12/2013, 12:05
Servis öncelikle şaseleri temizleyelim dedi ve ince bir şase temizliği yaptı. cihaza bağladılar, akünün durumunu iki farklı şekilde ölçüm yatılar gayet iyi çıktı. Ancak akünün tekrar şarja bağlanması gerektiği (araç kapalıyken müzik dinlemeden kaynaklı) ve iyonlaşmamı sülfürleşmemi neyse onun bu şekilde düzeltilerek sorunun kalkabileceğini bildirdiler.
İlgi gösteren herkese selamlar, saygılar.
Not: robotun rölesine bakmadılar. çünkü eğer hata olsaydı, bilgisayarda o hatayı verirdi dediler.