PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendiliğinden yükselip alçalan farlar

Solitude
16/11/2013, 21:32
Geçen gün gece istanbuldan dönerken herkesin farı yolu gösterirken benimkilerin köprüleri tabelaları gösterdiğini farkettim. Bugün fırsat bulup otoparkta kendim ayar yapayım dedim. Far çizgilerini güzelce ayarladım duvarda işaretlediğim çizgilere göre tam son rötüşleri yapacaktım far çizgileri duvarda dans ediyor adeta, kulağımı fara dayadım, far motorları hiç bişeye dokunmadığım halde kafasına göre çalışıyor. Far çizgisi bi aşağı bi yukarı bazen helten yukarıya doğru alıyor başını gidiyor. Motoru kapatıp tekrar çalıştırdım ama nafile aynı sorun devam ediyor, arkadaşlar sorun nedir nasıl çözülür yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arrest
16/11/2013, 21:39
Geçen gün gece istanbuldan dönerken herkesin farı yolu gösterirken benimkilerin köprüleri tabelaları gösterdiğini farkettim. Bugün fırsat bulup otoparkta kendim ayar yapayım dedim. Far çizgilerini güzelce ayarladım duvarda işaretlediğim çizgilere göre tam son rötüşleri yapacaktım far çizgileri duvarda dans ediyor adeta, kulağımı fara dayadım, far motorları hiç bişeye dokunmadığım halde kafasına göre çalışıyor. Far çizgisi bi aşağı bi yukarı bazen helten yukarıya doğru alıyor başını gidiyor. Motoru kapatıp tekrar çalıştırdım ama nafile aynı sorun devam ediyor, arkadaşlar sorun nedir nasıl çözülür yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çok ilginç motorlara komut veren sistem falan mı arızalı acaba ? Kontrol ünitesinden komut geliyor galiba. Bi elektirikciye gösterseniz iyi bir elektirikciye...

Solitude
16/11/2013, 22:23
yükseklik ayar tuşlarına bastığımda o an aşağı iniyor veya yukarı çıkıyor ancak sonra dans etmeye devam ediyor.

yusuff06
16/11/2013, 22:32
Kardes far ayarini cok asagi veya yukari yaparsan motor ayar ucu kasilir ve motot devreye girer.ayar vidalarini biraz gevset duzelecektir.

GT-I8190 üzerinde ile gönderildi now ('https://.com/m?id=10')

kadir07
17/11/2013, 02:03
Farlar xenonsa balastlarından(beyin) yapıyor genelde o titremeyi

Solitude
17/11/2013, 07:12
Farlarım standart halojen ampul. :(

Solitude
08/12/2013, 19:14
Farları serviste ayarlattım, akşam tekrar kullanmak için araca bindiğimde farlar yine havayı gösteriyordu. yükseklik ayar düğmesi ise sadece 1 kademe çalışıyor. Sanırım far motorunda bir oksitlenme mevcut. Bu motorların nasıl söküldüğünü bilen var mı ?

halils2
09/12/2013, 02:54
Farları sökmeden önce aşağı yukarı komut gelip gelmediğine bakın. 2 far da aynı anda aşağı yukarı hareket ediyor ise önce konsoldaki aşağı yukarı tuşlarının olduğu düğmelerin olduğu buton grubunun soketini çıkartın farlarda hareket var mı bakın. Hareket yoksa buton grubunu değiştirirsiniz en kötü ihtimalle. Yanlız o soketi çıkartmak biraz zor.

GoodGun
10/12/2013, 13:13

far motorlarını bi kontrol ettir derim. daha önceki arabamda farları temizletmek için verdigimde motorları çıkarmadan bir işlem yapmışlar. içine su girmiş. devreler oksitlenince kendi kendine yukarı aşağı yapar olmuş. bir de detaylı iç temizlik yapan yerler genelde çok uyduruk temizlik yaparken far ayar konsoluna parlatıcı sıvı kaçırabiliyor. bu da aynen motorlardaki gibi oksitlenme yapıyor.

Solitude
14/12/2013, 18:09
Bugün çorluda tekrar sanayiye gittim, usta far motorunun farın içerisinde olduğunu far camının ayrılması gerektiğini ve böyle bir işlem yapamayacağını söyledi :( Çağdaaaaaaaaaaaaş nerdesin ?

halils2
14/12/2013, 18:20
Farlar hareket ederken ekrandaki farın konumunu gösteren rakamlar değişiyor mu?? Rakamlar sabit kalıp farlar mı hareket ediyor???

Solitude
15/12/2013, 11:13
rakam sabit farlar kendiliğinden hareket ediyor. bızt bızt motor kafasına göre aşağı yukarı hareket ediyor.

halils2
15/12/2013, 17:06
Çorlu sanayiinde bu farları söktürecek düzgün ustayı zor bulursun. Sökende 3e 5e yapmazlar sağolsunlar.