PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Derdim çoktur hangisini yazayım

efe6155
15/11/2013, 20:05
merhaba arkadaşlar benim aracım 1.4 fire active 2006 model araç 100000 bakımı geldi malum öncelikle sıkıntılarım söyle:
1) yağ değisiminde hangi yağı kullanmalıyım ve ne kadar yağ gidiyor.( not: yağı kendim almak istiyorum oyüzden miktarınıda sordum)
2)balata:lütfen ötmeyen yada azıcık öten kablolu bir balata tavsiyesi istiyorum arabam mahalle çalgıcısı gibi her notaya basıyor:(
3) beyaz far önerisi: aracımın sağ far patladı sarı renk far vardı ama ben beyaz yapmak istiyorum ikisinide, fazla pahalı olmayan ama kaliteli bir ürün arıyorum.
4) tavan döşemesi:( kocaelide bildiğiniz iyi bir döşemeci varmı görüşüp fiyat almak için bu döşemedeki sarı lekeler yüzünden arabadan soğuyorum:((

acil olarak çözülmesi gereken sorunlarım bunlar yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

alperalperler
16/11/2013, 00:24
Diğer maddeler ile ilgili tam bir bilgim olmadığı için birşey diyemem ama 3. madde için bence beyaz far ampulu yerine osram braker alabilirsin ben aldım çok memnunum beyazlar okuduklarım neticesinde ve kendim kullandığım anlarda tecrübe ettiğim kadarıyla yağmurlu havada çok iyi bir görüş sağlamıyor..Yinede diğer arkadaşlarında fikrini alman ona göre kendi kararını vermen daha iyi olur saygılar...

Ziyaretci046
16/11/2013, 02:03
Tavandaki lekeler icin yetkili servis git iyi niyet garantisi değiştirebilirsiniz belki

efe6155
16/11/2013, 10:29
Diğer maddeler ile ilgili tam bir bilgim olmadığı için birşey diyemem ama 3. madde için bence beyaz far ampulu yerine osram braker alabilirsin ben aldım çok memnunum beyazlar okuduklarım neticesinde ve kendim kullandığım anlarda tecrübe ettiğim kadarıyla yağmurlu havada çok iyi bir görüş sağlamıyor..Yinede diğer arkadaşlarında fikrini alman ona göre kendi kararını vermen daha iyi olur saygılar...

osram breaker sanırım doğru tercih teşekkürler :thumbup1:

Arrest
16/11/2013, 11:54
merhaba arkadaşlar benim aracım 1.4 fire active 2006 model araç 100000 bakımı geldi malum öncelikle sıkıntılarım söyle:
1) yağ değisiminde hangi yağı kullanmalıyım ve ne kadar yağ gidiyor.( not: yağı kendim almak istiyorum oyüzden miktarınıda sordum)
2)balata:lütfen ötmeyen yada azıcık öten kablolu bir balata tavsiyesi istiyorum arabam mahalle çalgıcısı gibi her notaya basıyor:(
3) beyaz far önerisi: aracımın sağ far patladı sarı renk far vardı ama ben beyaz yapmak istiyorum ikisinide, fazla pahalı olmayan ama kaliteli bir ürün arıyorum.
4) tavan döşemesi:( kocaelide bildiğiniz iyi bir döşemeci varmı görüşüp fiyat almak için bu döşemedeki sarı lekeler yüzünden arabadan soğuyorum:((

acil olarak çözülmesi gereken sorunlarım bunlar yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

1. 4 litre alman gerek 10w40 alabilirsin castrol magnatec
2. bosch balata ötme yapıyor trw bi ara iyiydi yine yapmaya basladı ben opar aldım içinden kale cıkıyormuş sıkıntım yok su anda
3. beyaz far icin xenon taktırman lazım. Osram Breaker ampulu öneririm.
4. bi oto kuaföre veya ustamızın dediği gibi yetkili servise gitmelisin

Güvenli sürüşler

efe6155
16/11/2013, 12:23
bir şey daha sorucam trw gdb 1655 nolu balata benim grande puntoma olur mu linea iöin yazıyor sitelerde ama

ürün görseli
https://www.otoakcay.com.tr/product/536/fiat-linea-on-fren-balatasi.html

arenas
16/11/2013, 12:26
osram breaker xenon gibi beyaz degil normal halojen ampuldur,açik sari diyelim
https://img..com/d/13/11/16/e8ytyqan.jpg
sag far osram breaker,sol fabrikasyon ampul.kisalarda cok iyi ama uzunlari cok dagitiyo.şehiriçi cok iyi ama sehirlerarasi ve koy yollarinda uzunlar sikintiili...ben simdi bi de philips extreme visionu deniycem

iPhone 'den (https://.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

efe6155
16/11/2013, 12:31
zaten xenon kadar beyazlık beklemiorum açık sarı beyaza yakın olması benim için yeterli

usermm1
16/11/2013, 12:34
en büyük derdin bunlar olsun kardeşim :)

efe6155
16/11/2013, 12:36
en büyük derdin bunlar olsun kardeşim :)

amin abicim Allah kaza bela vermesin o ayrı ama bunlarda can sıkıyor:(

fotobelit
16/11/2013, 12:56
Bunlar ihtiyaç kardeşim..Allah dert vermesin..

erenemre
16/11/2013, 13:51
bende büyük sorunların varmış sandım hepsini toplasan bir tane sorun etmez dert dediğin bunlar olsun be kardeş neyse sorularını kendim bilgim doğrultusunda cevaplayayım

1-yağ olarak orjinal italyan selenia iyidir 5/30 yada 5/40 kullanabilir 2 litrelik kutularda satılır 2 tane yeter sana
2-balatalarda en iyisi bosch dur diğerlerine göre biraz pahalıdır ama kalitelidir
3-osram tavsiye ederim
4-tavan döşemesi sarı lekeler maalesef benim araçtada var çok azda olsa bazen gözüme takılıp rahatsız ediyor o sorunu ne yaparım bende bilmiyorum ama az olduğu için şimdilik böyle kullanıyorum

Arrest
16/11/2013, 15:14
bende büyük sorunların varmış sandım hepsini toplasan bir tane sorun etmez dert dediğin bunlar olsun be kardeş neyse sorularını kendim bilgim doğrultusunda cevaplayayım

1-yağ olarak orjinal italyan selenia iyidir 5/30 yada 5/40 kullanabilir 2 litrelik kutularda satılır 2 tane yeter sana
2-balatalarda en iyisi bosch dur diğerlerine göre biraz pahalıdır ama kalitelidir
3-osram tavsiye ederim
4-tavan döşemesi sarı lekeler maalesef benim araçtada var çok azda olsa bazen gözüme takılıp rahatsız ediyor o sorunu ne yaparım bende bilmiyorum ama az olduğu için şimdilik böyle kullanıyorum

100 binde 5/30 veya 5/40 eksiltme yaşatabilir. 4 litrelikde daha ucuza gelir
bosch cabuk bitiyor ve tozu cok akıyor dolayısıyla ses yapması opara göre daha fazladır. balata yumuşak oldugu icin ;) :no000000:

efe6155
01/12/2013, 18:59
öncelikle yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim aracımla ilgili sorunların %80 i halloldu çok şükür far için osram braker aldım su an için memnunum ama arenas arkadasın dediği gibi uzunları dağıtıyor ama sehiriçi güzel balata olayı şimdilik askıda öte öte geziyoruz ama ustaya baktırdım balatalar daha yeni seni uzun süre idare eder dedi. tavan dösemesini serviste yapmadılar bende gittim dösemecide yenisini yaptırdım:))

alperalperler
02/12/2013, 15:01
Tavandaki lekeler icin yetkili servis git iyi niyet garantisi değiştirebilirsiniz belki

Bunu 2007 model 65000'den beri özel servis bakımlı araca da yaparlarmı acaba?