PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon sesi yardım (video lu)

mitix
14/11/2013, 11:13
merhaba arkadaşlar

video a göreceksiniz direksiyonu hızlıca sağa sola çevirdiğiniz de lıng.. lıng (yada belkide dıng dıng...) ses yapıyor. normal sağa sola dönüşlerde ve bozuk yollarda ses yok. sadece sağa sola hızlıca çevirdiğinizde ses geliyor. sanki ses direksiyonun içinden yada altından bir yerden geliyor. bu konuda bir çok servise gittim.

video : https://www.youtube.com/watch?v=v0BpxXa12BU

1- medos : viraj demirlerini değiştirdi . (garantiden)

ses biraz azaldı tam anlamıyla geçmedi,

2- fırat oto : direksiyon milini değiştirdi (garantiden)

ses tam anlamıyla geçmedi

3- haliç oto : normal dedi birşey yapmadı . direksiyonun kaza anında katlanabilir özelliğinin olduğun dan sesin normal olduğunu söyledi. (sanki biraz salladı gibi geliyor bana çok inandırıcı gelmedi de)

ama ses bu aralar baya belirginleşti. sizde ne dir bu ses yaşayan ve çözen birisi varmı servisi nasıl ikna edecek bunu bir sorun olduğu konusunda yardımınıza ihtiyacım var .

alperalperler
14/11/2013, 11:20
Aynı tarz bir ses benden de geliyo ama ben de sağ sol iki tarafa da vurdurunca geliyor...

Usta bakıp dediği ilk olarak direksiyon kutusundan geliyor dedi değiştirebiliriz de tamir de ettirebiliriz dedi ama açıp bakınca daha kesin bir sonuç çıkar dedi...

mitix
14/11/2013, 12:33
sinir bozucu bir durum . şu garanti bitmeden yaptırabilsem iyi olacak .

cezalandirici083454
14/11/2013, 13:02
Selamunaleyküm
Bendede çeyrek sağa sola dönünce ses geliyodu.
Pedalların orda dreksiyon mafsalının vidası gevşemiş arkadaş sıktı düzeldi.

mitix
14/11/2013, 13:45
abi mümkünse bi resmetsen bizde sıksak yani bizim yapabileceğimiz bir şeymi acaba

otobroker serhan
14/11/2013, 15:05
Selamunaleyküm
Bendede çeyrek sağa sola dönünce ses geliyodu.
Pedalların orda dreksiyon mafsalının vidası gevşemiş arkadaş sıktı düzeldi.
aynı sorun bende de var söylediğin iyi oldu bir bakayim bende direksiyonu saga sola çevirdiğimde gevşemiş somunun arkasında boşta duran pul sesi gibi bir ses var kardeşim.

alperalperler
14/11/2013, 16:00
Gaz veya fren pedalının arkasına bak orda direksiyondan gelen demirin döner bir aksama girdiğini göreceksin onun önünde bir vida var o sıkılıyor ama bende orda bi boşluk olmamasına rağmen ses geliyor nabacaz bakalım direksiyon kutusu açılınca görücez artık...

MEHMET SUNGUR
14/11/2013, 17:06
direksiyon mafsallı milinde sorun var boşluk fazla gibi

mitix
23/12/2013, 17:38
sorun çözülmüştür arkadaşlar . servis garantiden halletti.
herkesin ilk düşündüğü mafsal değişti ses gitmedi.
sonra direksiyon kutusu değişti ve sorun halledilmiş oldu...

arenas
23/12/2013, 18:31
sorun çözülmüştür arkadaşlar . servis garantiden halletti.
herkesin ilk düşündüğü mafsal değişti ses gitmedi.
sonra direksiyon kutusu değişti ve sorun halledilmiş oldu...

hangi servis?

iPhone 'den (https://.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

mitix
24/12/2013, 09:19
birmot beylikdüzü.

arenas
24/12/2013, 13:27
Demekki servis servis geZmek lazım,Allahtan istanbuldayız

iPhone 'den (https://.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

mitix
24/12/2013, 16:17
aslında biraz öyle oluyor ben istanbul da baya bir gezdim . hatta birmota dedim bakın başımdan bunlar bunlar geçti mafsalı boşuna değiştirmeyin ama onlar dinlemedi önce mafsalı değiştirdiler lafıma gelince de direksiyon kutusunu değiştirdiler. aslında birazda konuya hakimiyetini karşı tarafa hissettirmeniz lazım . yoksa bu ses normal deyip sizi başından savıyorlar . öncesinde de yaşadım zaten .. adama bana bu sesin direksiyonu katlanabilir özelliğinden kaynaklı olduğunu ve normal olduğunu falan söylemişti :) . gel görki başka servise gittiğimde hiç normal değilmiş. ...

recepseven
25/12/2013, 11:57
yarım çevirdiğimde bende de ötüyor .... bi daha fiat mı....... maliyet açısından bilgi verebilir misiniz?