PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Multiair 105 LPG ?

EFLZ
11/11/2013, 19:50
Merhaba ,

multiair 105 bg araçlarında lpg kullananlar arkadaşlar var mı ?

tüketim değerlerini,sistemin artılarını eksilerini paylaşabilirlerse sevinirim ..

melihyksl
12/11/2013, 00:14
Gercekten bende bu konuyu cok merak ediyorum..Kimse cvp vermemiş ve forumda bu konuda yorumda bulamadım...sayın admin bu konuya bi el atsak mı?tesekkurler..

emreaktan
12/11/2013, 00:17
sanırım takılmıyo

melihyksl
12/11/2013, 00:27
peki siz memnun musunuz?ben aracımı alalı daha 1 hafta oldu ama cok yakıyo gibi geldi.Km de 40 krş. gibi..

tunalent
12/11/2013, 00:29
ben kullanıyorum.. şehir içi 6.3 i geçmiyor .şehir dışı 5.6 yakıyor ama 80 km gidersen çok daha az yakıyor

malebow
12/11/2013, 00:47
2 senedir kullanıyorum daha 40 krş yakmadı :)

melihyksl
12/11/2013, 00:49
arac satıs sitelerinde multiair'a lpg taktıranlar var.Gecen birini arayıp sordum nasıl diye.brc taktırmış gayet memnunum dedi ama aracını kotulememek için mi dedi pek anlayamadım dogrusu..birascık iyi seyler duysam hemen taktırıcam ama cesarette edemiyorum..

melihyksl
12/11/2013, 00:53
2 senedir kullanıyorum daha 40 krş yakmadı :)
ısık yanar yanmaz 100 tl lik shellden yakıt aldım,tekrar ısık yandıgında 258 km yol yapmıstım..Gayette sakın kullandım.Malum ankara trafıgıde yok kadar az.cıktıgım suratte en fazla 90-100..makul mu sizce yoksa bana mı cok geldi..

mucar
12/11/2013, 01:01
ısık yanar yanmaz 100 tl lik shellden yakıt aldım,tekrar ısık yandıgında 258 km yol yapmıstım..Gayette sakın kullandım.Malum ankara trafıgıde yok kadar az.cıktıgım suratte en fazla 90-100..makul mu sizce yoksa bana mı cok geldi..
Sesine kanıp da 3.500 devirde değiştirmeyin vitesi :) En fazla 2.500 devirde kullanın bir hayli düşüyor. 60-70'le giderken 6. vitese geçmek gerekiyor ama az yakmasının yolu bu. Blue&Me varsa eco: drive kullanın, iyi öğretiyor o.

Forumda benim hatırladığım tek kişi var LPG taktıran, yine böyle bir "Multiair'a LPG taktıran var mı" başlığıydı, orda bir türlü olmadığını anlatmıştı. Atiker'di yanlış hatırlamıyorsam.

Arrest
12/11/2013, 01:10
Abi çok uyuz gidersen şehir içi 100km/6.5 lt yakar oda 6.5 x 4.8 yapsan sen hesapla daha asagisini yakan ya yalan soluodur yada imkansizi basarmistir. Tabi ankara şehir içi deneyimim

Discovery cihazımdan gönderildi

EFLZ
12/11/2013, 08:18
2.000 - 2.500 devir aralığında kullanılırsa şehir içi 6.3-6.5 yakalanabiliyor
(tabiki bu şehirden şehire değişebilen bir faktör),

son uzun yolumda ekonomiye çok fazla dikkat etmediğim halde 5.3 yakalamıştım (2kişi+bagaj)

sevgili mucar'ın dediği gibi işin sırrı ivedilikle 6.vitese geçmekte yatıyor ..

EFLZ
12/11/2013, 12:01
arac satıs sitelerinde multiair'a lpg taktıranlar var.Gecen birini arayıp sordum nasıl diye.brc taktırmış gayet memnunum dedi ama aracını kotulememek için mi dedi pek anlayamadım dogrusu..birascık iyi seyler duysam hemen taktırıcam ama cesarette edemiyorum..

daha önce 192 hp'lik mercedes clk kompressor'de brc kullanıyordum hiçbir problem çıkmamıştı,hali hazırda w210 kasa e200'de yıllardır tartarini kullanıyoruz onda da bir problem olmadı çok şükür,ben problem çıkacağını zannetmiyorum asıl kafama takılan şu;

fiat'la görüşmemde garantiyi bozmadan serviste multiairler için lpg uygulamasını ileriye dönük bir projelerinin olup olmadığını sorduğumda kendilerine herhangi bir bilgi iletilmediğini söylediler,şimdi garantisi devam eden multiairler lpg taktırdığında sadece motor mu garanti dışında kalıyor yoksa servise gideceğin yere bağlı değişir mi sizce ?

malebow
12/11/2013, 12:17

Yakıt ölçme sisteminiz de yanlış. Ayrıca bazen yavaş gitmekte çok yakmasına sebep olabilir. Biraz arabayı alışıp sesine göre vites attırdıktan sonra doğru bir şekilde ölçüm yaparsanız farkı göreceksiniz.

Sengul55
12/11/2013, 14:00
benim aracda brc marka lpg var.. samsunda lpg fiyatı 2.90 civarı ve bu fiyatla şehir içi km de 26 krş yakıyor üstelik sakin kullandığım çok nadirdir.. sorunlarına gelinceee araç bazen sadece 1. viteste ve sadece 1500 devirdeyken ufak bir tekleme yapıyor.. gerek lpg servisinde gerekse fiat servisinde ne yaptıysak bu sorunu çözemedik e haliyle bende alıştım o devirde kullanmıyorm ve sorun olmuyor : ) onun dışında bir sorunla karşılaşmadım..garanti konusuna gelince servis şefiyle aranızı iyi tutun hiç bir sıkıntı olmaz.. : )

Arrest
12/11/2013, 14:04
benim aracda brc marka lpg var.. samsunda lpg fiyatı 2.90 civarı ve bu fiyatla şehir içi km de 26 krş yakıyor üstelik sakin kullandığım çok nadirdir.. sorunlarına gelinceee araç sadece 1. viteste ve sadece 1500 devirdeyken ufak bir tekleme yapıyor.. gerek lpg servisinde gerekse fiat servisinde ne yaptıysak bu sorunu çözemedik e haliyle bende alıştım artık o devirde kullanmıyorm aracı : ) garanti konusuna gelince servis şefiyle aranızı iyi tutun hiç bir sıkıntı olmaz.. : )

9.6 lt fln yakit normal LPG de

Discovery cihazımdan gönderildi

Sengul55
12/11/2013, 14:24
[QUOTE=Arrest;872424]9.6 lt fln yakit normal LPG de

valla hocam ben onu hiç dikkate almıyorum sonuçta benzin harcaması için yapılmış.. tüp de doğru değer göstereceğini düşünmüyorum..

emreaktan
12/11/2013, 15:30
9.1 ortalamam var sürekli şehir içi

EFLZ
12/11/2013, 18:31
9.1 ortalamam var sürekli şehir içi

hangi markayı kullanıyorsunuz ?

EFLZ
12/11/2013, 18:33
benim aracda brc marka lpg var..

1. vites 1.500 deviri es geçerek kendiniz çözmüşsünüz problemi tebrikler : ) s&s var mı aracınızda?

melihyksl
12/11/2013, 21:56
benim aracda brc marka lpg var.. samsunda lpg fiyatı 2.90 civarı ve bu fiyatla şehir içi km de 26 krş yakıyor üstelik sakin kullandığım çok nadirdir.. sorunlarına gelinceee araç bazen sadece 1. viteste ve sadece 1500 devirdeyken ufak bir tekleme yapıyor.. gerek lpg servisinde gerekse fiat servisinde ne yaptıysak bu sorunu çözemedik e haliyle bende alıştım o devirde kullanmıyorm ve sorun olmuyor : ) onun dışında bir sorunla karşılaşmadım..garanti konusuna gelince servis şefiyle aranızı iyi tutun hiç bir sıkıntı olmaz.. : )
superr...bugun bi kac lpg donusum firmasıyla konustum olmuyo,sorun yaratıyo ama bi kac aya onunda kiti gelicek dediler..artık biras daha beklicem ben.
Valla bizm araclar 105 bg yakıt makıt hikaye die biras zorlamaya basladım ben ama pek tatmin olmadım olamıcamda galiba:( yanlız ben bole dusunurken bu 77bg fire'lar ne yapıyor acaba cok merak ettim..Arkadaslar yanlıs anlamasınlar tabii kimseyi kotulemek için yazmadım..

efe6155
12/11/2013, 22:21
hocam bende 77 bg fire var ne yaptığımıza gelince :)
1 normal devrinde kullanıyoruz
2 aile arabası olduğunu unutmayıp fazla zorlamıyoruz
3 gazı körüklesek bile haddimizi bilip sınırlarımızı koruyoruz :)
ama şunuda biliyoruz puntoya binmek bir ayrıcalıktır. yeri gelio 170 km hız yapıyoruz ama aracımızın değerini bilip fazla zorlamıoruz. sonuçta ayağımızı yerden kesiyo şükrediyoruz :)

Sengul55
13/11/2013, 09:52
1. vites 1.500 deviri es geçerek kendiniz çözmüşsünüz problemi tebrikler : ) s&s var mı aracınızda?
zaten sürekli yapmıyor sanki yakıt seçiyor gibi mesela opetten aldığımda baya bi hissettiriyor : ) s&s var ama genelde marşa basar basmaz devre dışı bırakıyorum : )

carsi3301
13/11/2013, 22:26
arkadaşlar ben de multiair kullanıcısıyım, mardinde her 50 metrede bir kasis var 3. vitese bile atamıyorsunuz. şehir içi 440 krş yakıyo şehir dışı 30 kuruş 110 km hız sabitleyicide. lpg taktırmakta karasızım aylık 100-150 tl benzin bana yetiyor gibi. malum çok küçük yer ama bu aracın lpg uyumunu merak ediyorum.izne ayrıldım ve 3200 km yol yaptım 980 tl yaktı :)

EFLZ
14/11/2013, 18:32
zaten sürekli yapmıyor sanki yakıt seçiyor gibi mesela opetten aldığımda baya bi hissettiriyor : ) s&s var ama genelde marşa basar basmaz devre dışı bırakıyorum : )

anlıyorum ben de aynı şekilde kullanıyorum : ) s&s uzun yolda çok daha iyi oluyor

yakuzagokhan
16/11/2013, 12:24
bende multiair aracıma taktırmayı düşünüyorum, az yaksın diye 2200 deviri geçmiyoruz çünkü :) yakıt benimkinde bursa trafiginde 200 liraya 520 km gidiyor 0,38 kurus civarı ama çok dikkatli kullandım arabalarımız fazla yakmıyor malesef yakıt pahalı bende yetkili servisi aradım landirenzonun bi kitini takıyorlarmış dışarda bi yerde landirenzo taktırmayı düşünüyorum daha önce takılıp sorun yasanmadıgı sölendi taktırsam bilgileri paylaşıcagım

melihyksl
16/11/2013, 16:39
bende multiair aracıma taktırmayı düşünüyorum, az yaksın diye 2200 deviri geçmiyoruz çünkü :) yakıt benimkinde bursa trafiginde 200 liraya 520 km gidiyor 0,38 kurus civarı ama çok dikkatli kullandım arabalarımız fazla yakmıyor malesef yakıt pahalı bende yetkili servisi aradım landirenzonun bi kitini takıyorlarmış dışarda bi yerde landirenzo taktırmayı düşünüyorum daha önce takılıp sorun yasanmadıgı sölendi taktırsam bilgileri paylaşıcagım
fiyat konusunu arastırdınız mı?ankara kartas'a sordum bende randıman alınmadıgını solediler..beni bilgilendirirseniz sevinirim..

ismailglny
16/11/2013, 22:26
ben 77bg kullanıyorum. yakıtından çok memnunum. 5+5 işe gidiş geliş yapıyorum. bazen de bunun haricinde bi yerlere gittiğim oluyor. 6.7 6.8 arası oluyor hep. bir kez 7.0 gördüm onun haricinde hiç geçmedi. şehir içi kullanıyorum. ama işe gidiş geliş ana caddeden olduğu için 80 - 90 civarı gidiyorum en fazla 2 kez duruyorum :) bu yüzden de yakıt konusunda çok memnunum. benzinli rahatça binebiliyorum :)

emreaktan
16/11/2013, 22:30

aynı km aynı 100 tl benzin değerlerimiz birebir

emreaktan
16/11/2013, 22:35
hangi markayı kullanıyorsunuz ?

shell 95 oktan s.içi tüketim değerim uzun yolda 100tl koyuyorumbenzini işik yandığında 250 km oluyor

EFLZ
17/11/2013, 14:44
shell 95 oktan s.içi tüketim değerim uzun yolda 100tl koyuyorumbenzini işik yandığında 250 km oluyor

emre bey ben aynı yakıtla şehiriçi 250km'yi geçiyorum,değer farkımızın güzergahtan kaynaklandığını düşünüyorum .

EFLZ
17/11/2013, 14:47
ben 77bg kullanıyorum. yakıtından çok memnunum. 5+5 işe gidiş geliş yapıyorum. bazen de bunun haricinde bi yerlere gittiğim oluyor. 6.7 6.8 arası oluyor hep. bir kez 7.0 gördüm onun haricinde hiç geçmedi. şehir içi kullanıyorum. ama işe gidiş geliş ana caddeden olduğu için 80 - 90 civarı gidiyorum en fazla 2 kez duruyorum :) bu yüzden de yakıt konusunda çok memnunum. benzinli rahatça binebiliyorum :)

ismail bey okuduğum kadarıyla (multijet'in soğuk havada geç ısınması,kısa mesafede fazla yakması) tam sürüş güzergahınıza göre araç seçimi yaptığınızı düşünüyorum,yakıtınızdan memnunsanız çok güzel,kazasız sürüşler diliyorum size : )

EFLZ
17/11/2013, 14:49

gökhan bey lpg kiti taktırdığınız takdirde,tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun oluruz,servis ile görüşmenizde garanti ile ilgili bir konuşmanız oldu mu acaba ?

ismailglny
17/11/2013, 19:08
ismail bey okuduğum kadarıyla (multijet'in soğuk havada geç ısınması,kısa mesafede fazla yakması) tam sürüş güzergahınıza göre araç seçimi yaptığınızı düşünüyorum,yakıtınızdan memnunsanız çok güzel,kazasız sürüşler diliyorum size : )
aynen öyle, tam bana uygun oldu araç. tabii herkesin aynı motorla aynı yakması beklenemez, yol şartları çok çok önemli. haklısınız

yakuzagokhan
19/11/2013, 11:24
fiyat konusunu arastırdınız mı?ankara kartas'a sordum bende randıman alınmadıgını solediler..beni bilgilendirirseniz sevinirim..
bugün verdim aracı takılıyor hiç bir sorun olmıcağı ve motor garantisi verdiklerini sölediler taktırdıktan sonra konuyu açıp multiar kullancılarını bilgi vericem kullanıp yorum yapmak daha matıklı sanırım :)

yakuzagokhan
19/11/2013, 11:26
gökhan bey lpg kiti taktırdığınız takdirde,tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun oluruz,servis ile görüşmenizde garanti ile ilgili bir konuşmanız oldu mu acaba ?
bugün taktırıyorum 1 depo denedikten sonra yeni konu açıcam servisde çok pahalı dısarda yaptırıyorum

EFLZ
19/11/2013, 16:15
bugün verdim aracı takılıyor hiç bir sorun olmıcağı ve motor garantisi verdiklerini sölediler taktırdıktan sonra konuyu açıp multiar kullancılarını bilgi vericem kullanıp yorum yapmak daha matıklı sanırım :)

hayırlı olsun şimdiden,firmalar motor garantisi veriyor evet,ben fiat müşteri hizmetleriyle görüştüm bu sabah garantisi devam eden araçlar için;tam net olmamakla beraber motor garantisinin sonlanacağını fakat diğer kısımlardaki fabrikasyon hataların garanti kapsamında olabileceğini söylediler,merak eden arkadaşlar varsa paylaşmış olmak istedim.

stotinka
20/11/2013, 21:43
superr...bugun bi kac lpg donusum firmasıyla konustum olmuyo,sorun yaratıyo ama bi kac aya onunda kiti gelicek dediler..artık biras daha beklicem ben.
Valla bizm araclar 105 bg yakıt makıt hikaye die biras zorlamaya basladım ben ama pek tatmin olmadım olamıcamda galiba:( yanlız ben bole dusunurken bu 77bg fire'lar ne yapıyor acaba cok merak ettim..Arkadaslar yanlıs anlamasınlar tabii kimseyi kotulemek için yazmadım..

iyi basarsan olur