PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anlamadım sorunu !

imaj58
11/11/2013, 17:18
arabayı çalıştırdığımda herşey normal ama 10 saniye sonra akü lambası yanıyor direksiyon acayip sert dönmiyecek seviyeye geliyor. akü bitmiş olabilirmi yoksa başka bir nedenlemidir ?

Arrest
11/11/2013, 17:20
arabayı çalıştırdığımda herşey normal ama 10 saniye sonra akü lambası yanıyor direksiyon acayip sert dönmiyecek seviyeye geliyor. akü bitmiş olabilirmi yoksa başka bir nedenlemidir ?

Stop etmiyor ama dimi araç ? devir ne aralıgında geziniyor ?

imaj58
11/11/2013, 17:25
Stop etmiyor ama dimi araç ? devir ne aralıgında geziniyor ?

Devir olması gerektiği gibi de araç stop etmiyor kesinlikle

Arrest
11/11/2013, 17:31
Devir olması gerektiği gibi de araç stop etmiyor kesinlikle

Farlarınızı falan yaktıgınızda enerjinin az gittiği için lambaların zayıf yandıgını görüyormusunuz ve bu ne kadar üsrüyor direksiyon sert dönmesi vs.. ? Ne kadar zaman sonra düzeliyor

imaj58
11/11/2013, 17:47
Farlarınızı falan yaktıgınızda enerjinin az gittiği için lambaların zayıf yandıgını görüyormusunuz ve bu ne kadar üsrüyor direksiyon sert dönmesi vs.. ? Ne kadar zaman sonra düzeliyor

direksiyonun düzelmesi sadece aracı istop ettiğimde oluyor. farlarda felan bir sorun yok anlamadım ki

Arrest
11/11/2013, 17:54
Çalıştırıyosunuz 10 sn sonra direksiyon sertleşiyor ondan sonra istop edip birdahamı calıstırıyorsunuz ? ve düzeliyor mu ?

imaj58
11/11/2013, 17:58
Çalıştırıyosunuz 10 sn sonra direksiyon sertleşiyor ondan sonra istop edip birdahamı calıstırıyorsunuz ? ve düzeliyor mu ?

evet dediğiniz gibi.tabi kullanamıyorum aracı şu anda bu sebepden dolayı. yarın oto elektrikçiye gidicem ama.burda anlayan bir üstad vardır diye ümit ediyorum.sizce ne olabilir

Arrest
11/11/2013, 18:05
evet dediğiniz gibi.tabi kullanamıyorum aracı şu anda bu sebepden dolayı. yarın oto elektrikçiye gidicem ama.burda anlayan bir üstad vardır diye ümit ediyorum.sizce ne olabilir

City motoru olabilir direksiyon kutusu olabilir ' belki daha önce birinin basina gelmiştir. Bana bu ddgn sorun 2 kez oldu. Ama baya uzun zamandır olmuyor bende nedenini merak etmiştim servisi aradim direksiyon yagi değiş çek dediler.

Discovery cihazımdan gönderildi

imaj58
11/11/2013, 18:08
City motoru olabilir direksiyon kutusu olabilir ' belki daha önce birinin basina gelmiştir. Bana bu ddgn sorun 2 kez oldu. Ama baya uzun zamandır olmuyor bende nedenini merak etmiştim servisi aradim direksiyon yagi değiş çek dediler.

ben direksiyon yağından olduğunu sanmıyorum benim aracın akü lambası yanmayana kadar direksiyon gayet rahat aküyle alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum elektrikçiye gideyim yarın bakalım ne diyecek

tayfux
11/11/2013, 18:20
bence aküden kaynaklı bir durum..city modu da sonuçta elektonik bir motor yetmiyor olabilir ama normalde şarj dinamosunun akü ölü olsa bile yetişmesi lazım aracın ihtiyaçlarına..serviste bilgisayara bağlatın bilinmeyen hata verirse kesin aküdür..

Arrest
11/11/2013, 18:23
bence aküden kaynaklı bir durum..city modu da sonuçta elektonik bir motor yetmiyor olabilir ama normalde şarj dinamosunun akü ölü olsa bile yetişmesi lazım aracın ihtiyaçlarına..serviste bilgisayara bağlatın bilinmeyen hata verirse kesin aküdür..

Ben de bu sorun 1 yildir olmuyor akum 7 yillik:)

miskofalez
11/11/2013, 20:39
Yeni akü al sorun kalmaz :)

imaj58
11/11/2013, 21:34
Yeni akü al sorun kalmaz :)

Sabah ilk isim oto elektrikçiye gitmek.v kayışıyla alakalı olabilirmi acaba pek sağlam durmuyordu

miskofalez
11/11/2013, 21:54
Sanmam ama bizim dreksiyonlar enerjisini aküden alır zaten akü ışığında yanıyomuş ilk bakman gereken orası derim ...

imaj58
12/11/2013, 00:01
Sanmam ama bizim dreksiyonlar enerjisini aküden alır zaten akü ışığında yanıyomuş ilk bakman gereken orası derim ...

valla bi baktırim olmazsa dediğini yapıcam :)

imaj58
12/11/2013, 22:54
280 tl para ödedim bu durum için :( akü doluydu dinamoyla alakalı birşey vardı şimdi hatırlamıyorum sabah verdim öğlen 3 de aldım aracı 100 lira işçilik aldılar.