PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracın üzerindeki tozun temizlenmesi...

SeZAr
18/09/2007, 10:59
Arkadaşlar aracın üzerinde olusan tozları guderi ile silsem sususz olarak yani toz alma işlemi yapsam cizilirmi.Aracı yıkıyorum 3 ,5 saat sonra toz oluyor haliyle sokakları biliyorsunuz hertarafta kazı var toz oluyor.

the_Algn
18/09/2007, 11:27
yıkamadan silmeyin mutlaka çizer. kişisel fikrimdir

anvil
18/09/2007, 11:43
mikrofiber bezlerle silebilirsin

doritoch
18/09/2007, 15:03
Çizilebiliyor,daha önce başıma geldi.

goldumut
18/09/2007, 15:20
ilk once sus tutu butun tozlar aksın sonrada saddece bezle durula derım ben...

anvil
18/09/2007, 15:26
ilk once sus tutu butun tozlar aksın sonrada saddece bezle durula derım ben...

anlaşılmadı merkez

Yalın
18/09/2007, 17:33
Kuru kuruya silerseniz mutlaka aracın boyası çizilir.
tozdan kurtulmak istiyorsanız tek çözüm boya koruma yapılmalı,yada ilk önce su ile temizleyip guderi olan bir bezle silinmeli.ayrıca aracı sabunlu suyla yıkamayın boyada matlaşmalar meydana gelir

mustafa
18/09/2007, 17:43
Ben boya koruma yaptırdım ama yine de tozdan kurtulamıyorum????

misafir3
18/09/2007, 17:50
ooo bunlara alısınya sız nekadar temızlersenız temızleyın yıne tozlanacaktır oonun caresı yok alsıın bunlara kafanzıı takamyın olurrr ben alıstım valla tozlu olsun farketmez garajda bıel tozlanıyo..

Yalın
18/09/2007, 17:56
evet doğrudur mutlaka toz olacaktır ama şu var arac hareket ettiğizaman bu tozların çoğu yok olacaktır

misafir3
18/09/2007, 18:10
evet doğrudur mutlaka toz olacaktır ama şu var arac hareket ettiğizaman bu tozların çoğu yok olacaktır

haklsısın nekadar uzerıen dusersen okadar berbet oluyo ben hemn hemn 2 gunde bı yıkıyorum arabayı ama yınede oluyo yola calısmaları cakıl fılan derken gp berebt oluyo ...alıstım ben gercı yapcak pek bısey yok ole devam edecez tozlu fıaln ..

femoli
18/09/2007, 18:22
Arkadaşlar bu kadar görüş yazılmış ama bu mazotlu püskülleri yada cilalı püskülleri kimse bilmiyormu ?

Ben her akşam üstündeki tozları o şekilde alırım hem parlatır hemde çizmez valla tavsiye ederim

Yalın
18/09/2007, 18:47
mazotla silmek temizlemek arac üzerinde daha fazla toz tutmaya başlar aman dikkat

misafir3
18/09/2007, 19:02
Arkadaşlar bu kadar görüş yazılmış ama bu mazotlu püskülleri yada cilalı püskülleri kimse bilmiyormu ?

Ben her akşam üstündeki tozları o şekilde alırım hem parlatır hemde çizmez valla tavsiye ederim

mehmet abı bılıyonda nıye solemıyon ya ne bıleleım uzmanı sensın bu konualrın sen solucen bızde yapıcazz hemen temın edıyorum bunalrı ..sagolasın abı sende oolmasan bıde herablam ben ne yaparım...

dejavu
19/09/2007, 00:14

kardeş şu konuyu biraz daha açarmısın... ben pek bişey anlamadım..?

erdiyilmaz
19/09/2007, 00:30
araç temizLeme püsküLLeri var. çizmeden toz aLıyor. anti-statik oLdgu için mıknatıs gibi tozu çekiyor.

aşagıdaki Link'e tıkLayıp bakabiLirsiniz.

Anti-Statik Büyük Araç Temizleme Püskülü 091407, #5941015 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/Anti-Statik-Buyuk-Arac-Temizleme-Puskulu-091407_W0QQidZZ5941015#aciklama)

https://images.gittigidiyor.com/594/5941015_0.jpg

brvhgt
19/09/2007, 00:30
bende 3m mikrofiber bez var zaten boya korumada var inceden siliyorum tertemiz oluyor çizmiyorda bide pronto toz allar nasıl olur acaba onlarda statik ya obakımdan

hakanyigit
08/10/2007, 23:55
en iyisi yıkamak detarjan gercekten çok matlaştırıyor araba siyahsa vah haline

MACHINE
09/10/2007, 22:22
Arkadaşlar pzt.si günü araç şampuanı almak için bauhausa gitmiştim.Cilaları incelerken yardımcı olan arkadaşla sohbetimiz esnasında hafif tozlanmış araçlar için bir üründen bahsetti.Şuanda bitmiş ama yakında gelecekmiş.Özellikle galericiler kullanıyormuş.Bu ürünü çok pis almayan araca sıktıktan sonra biraz bekledikten sonra temiz bir bezle tozu siliyorsunuz.Sonrada diğer tarafıyla silip parlatıyorsunuz.Özellikle titiz olan arkadaşlara DUYURULUR!

piranha
09/10/2007, 23:08
erdiyilmaz arkadaşımızın linkini verdiği ürün baya pratik birşeye benziyor.eğer kullanan varsa yorumunu alalım.prontonun zımbırtılarının büyüğü hem

kara yılan
10/11/2007, 20:49
valla arabam siyah uzman oldum artık yıkamada arabayı çizen tozlu bez ile silmek katliamdır kesinlikle hayır sabunla yıkat sonra sil yoksa bırak öle kalsın bence

Auto engineeR
10/11/2007, 21:06
abi senin araba gene egzotik kırmızı bi de benim gibi siyah sahiplerinin durumunu düşün :D

arabaya attığım cila etkisini korurken nemli microfiber bezle alıyorum bez kayıp gidiyor yumuşacık.. fazla zarar werdiğini zannetmiyorum o şekilde. tabii zararı wardır ama arabayı hergün yıkatmaktan daha az zararlıdır diye düşünüyorum.

erdinin werdiği linkteki antistatik şeyi denemek istiyorum yaw kullanan war mı?

lasgue
02/12/2007, 15:32
en iyisi pronto valla daha bu ürünü bilen yok gibi geliyor araç için kullanılmıyor ama ben kullanıyorum. aracınızı yıkadıktan sonra silmekmi araç hiç silinirmi yaa sizde görüyorum yıkamaya verdiğim aracı bile sildirmiyorum bide aramanın matlaşması bazı yıkama firmaları suyu yerin altından çektiriyor buda arabanın yüzeyini matlaştırıyor arkadaşlar yıkanan arabayı camları hariç silmeyin bırakın kendi kurusun prontoyu kullanıyorum ve herkez soruyor ne sürüyorsun diye

karademir
26/12/2007, 23:37
Arkadaslar galerıcı bır agabeyımız var. Benım eskı sattıgım bmw'yı dukkanlarının onunde gordum. Tanıyamadım, bır yandan da sattıgıma pısman oldum. Renk kırmızı :) yıkadıktan sonra temız bır beze gazyagı dokup 1-2 dakıka beklettıkten sonra onunla sılıyorlarmıs. Bendeyken hıc o kadar parlamıyordu. Ben oradan sıyah bır 307 almıstım. Tam gazyagını bulup aldım, deneyemeden arabayı sattım. Sımdıkı arabam egzotık kırmızı yarın yıkamaya goturecegım. Sonra da sonra gazyagı operasyonu yapsam mı? dıye dusunuyorum. Tozun kırın de boyaya yapısmasını onledıgını soyluyorlar; ama gazyagından sonra yenıden kırlenmıs ya da tozlanmıs halını gormedım :) dogruya dogru... Hıc deneyen oldu mu bu yontemı? Arac sıfır olunca ınsan cesaret edemıyor boyle seylerı denemeye :) Sonucunu bılmeden denemeyelım :D

Yalın
27/12/2007, 01:26
https://images.gittigidiyor.com/672/6726085_0.jpg

American Duster,Araç,ev,ofis vb bir çok yerde,pratik temizlik sağlamaktadır.Anti-statik olması nedeniyle tozu yüzey üzerinden alır ve bir daha uzun süre toz tutmamasını sağlar.
Araç içerisinde,özellikle dış kaportada,ev,ofis, vb yerlede kullanıma uygundur.
Çok pratik bir temizleme püskülüdür.
Cilalı olmasının da yardımıyla dış kaportada parlaklıkta sağlar.
Büyük yüzeyler için özellikle dış kaporta temizliği için AHŞAP SAPLI BÜYÜK BOY PÜSKÜL tavsiye edilir.
Püskülü zemin üzerinde kuru iken toz üzerinde tatbik ediniz.
Toz alıcı bezlerden daha etkili ve pratiktir.
İthalatçı Firma : ModaCar | ISO 9001
fiatı 12,00 ytl

GP_Ts_Ist
21/01/2008, 11:48
en iyisi pronto valla daha bu ürünü bilen yok gibi geliyor araç için kullanılmıyor ama ben kullanıyorum. aracınızı yıkadıktan sonra silmekmi araç hiç silinirmi yaa sizde görüyorum yıkamaya verdiğim aracı bile sildirmiyorum bide aramanın matlaşması bazı yıkama firmaları suyu yerin altından çektiriyor buda arabanın yüzeyini matlaştırıyor arkadaşlar yıkanan arabayı camları hariç silmeyin bırakın kendi kurusun prontoyu kullanıyorum ve herkez soruyor ne sürüyorsun diye

Araci sildirmezsen su lekesi kalmiyor mu anlamadim? Pronto ise mi siliyorsun islak islak?:spider:

Siyah araci ve klasik toz sorunu olan biri olarak cevabini merakla bekliyorum :)

Arkadaşlar pzt.si günü araç şampuanı almak için bauhausa gitmiştim.Cilaları incelerken yardımcı olan arkadaşla sohbetimiz esnasında hafif tozlanmış araçlar için bir üründen bahsetti.Şuanda bitmiş ama yakında gelecekmiş.Özellikle galericiler kullanıyormuş.Bu ürünü çok pis almayan araca sıktıktan sonra biraz bekledikten sonra temiz bir bezle tozu siliyorsunuz.Sonrada diğer tarafıyla silip parlatıyorsunuz.Özellikle titiz olan arkadaşlara DUYURULUR!

Bu urunun adini da verseydin cok makbule gececekti :thumbup1:

civcivx
21/01/2008, 14:08
Bauhaus'ta satılan o ürünü ben de kullandım. Hatta hala birazı bagajımda duruyor. Gerçekten tozu tamamen alıyor, aracın üzerini kayganlaştırıyor. İşe yarıyor. Bu sıvıyı sıkıp, mikro fiber bez ile silmek gerekiyor. Adını unuttum şimdi. Siyah bir şişesi vardı. Hatta aynı markanın LCD-plazma TVler için olanı da var. Solution gibi birşeyler yazıyordu.

Ancak şahsi görüşüm, gereksiz pahalı. 24-25 YTL gibi bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Aracı baştan aşağı onunla temizlerseniz- camlar hariç- taş çatlasa 7-8 kere kullanırsınız. Şişesi büyük gibi duruyor ama kullanım esnasında sarfiyat fazla oluyor. 4-5 defa kullanmışımdır, şu an 1-2 kullanımlık birşey kalmış olmalı.

Camsil şişesine su doldurup, araca güzelce fısfıslayıp sonra mikro fiber bez ile temizlemek daha iyi. Çok tozlu değilse öyle yaparım genelde. O Solution sıvısına verilecek para ile Turtle Wax Nano cila alınıp, arada cilalasam araba daha iyi hale gelir. Öyle yapıyorum zaten :D

Bu arada; Turtle Wax Ice serisi ürünlerini çıkardı. Bu tür bir ürün de var bu yeni seride. Ice Spray Detailer isminde, normal cila periyodları arasında veya araç hafif tozlu iken püskürtülüp kullanılan birşey.

Turtle Wax (https://www.turtlewaxuk.com/ice/main.htm)

Genius
22/01/2008, 12:10
Pronto (mavi olanı) kullanırsanız, araba hareket ettikten sonra tozların çoğu araç üzerinden uçuyor. Bende parlatmak için gazyağı kullanıyorum. Bir beze önceden dökün ve gaz üzerinde kurusun. Daha sonra silin, eğer yaşken silerseniz işte tozu o zaman tutar. Pronto ile gazyağını aynı anda kullanmıyorum ;)