PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cruse control

görkem koçsan
08/11/2013, 21:55
dostlar mrb. arabam 2008 t jet dynamıc. izmirde ve ankarada bu işi yapanlar k.bakmasınlar yanlışta anlamasınlar ben zonguldakta olduğum için oralar bana baya bi uzak. sorum şu olcak size ben servise uğradım bugün cruıse control takabilirmisiniz diye takarızda onu aktif etmek denemek lazım falan dediler şimdi sizlere sorum şu olcak bu parçayı takıp ne yapmak lazım ona göre otoya sipariş vercem. ya da servis bu işi yapabilirmi? yaparsada servisteki ustam dost işi yapcak zaten ben sadece parçayı alcam ona göre bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Ziyaretçi78
08/11/2013, 22:00
dostlar mrb. arabam 2008 t jet dynamıc. izmirde ve ankarada bu işi yapanlar k.bakmasınlar yanlışta anlamasınlar ben zonguldakta olduğum için oralar bana baya bi uzak. sorum şu olcak size ben servise uğradım bugün cruıse control takabilirmisiniz diye takarızda onu aktif etmek denemek lazım falan dediler şimdi sizlere sorum şu olcak bu parçayı takıp ne yapmak lazım ona göre otoya sipariş vercem. ya da servis bu işi yapabilirmi? yaparsada servisteki ustam dost işi yapcak zaten ben sadece parçayı alcam ona göre bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Serviste komple yaptırayım derseniz 450 TL ama otodan alırsanız 300 TL tabi taktırması var ha ustanız tanıdıksa uciza mal edersiniz.benim nacizane tavsiyem otodan alıp taktırmanız.Sonuçta serviste olsa normal bir yer de olsa bady'e girecekler ve bilgisayardan aktif edecekler bence bunu bir düşünün derim.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

görkem koçsan
08/11/2013, 22:09
ben zaten dan alcam serviste taktırcamda servisteki usta denerim dedi yapabilirmi onu merak ediyorum.

Ziyaretçi78
08/11/2013, 22:12
ben zaten dan alcam serviste taktırcamda servisteki usta denerim dedi yapabilirmi onu merak ediyorum.

Bende 2008 active modeli var ben kolsuz yaptırdım yani çalışıyor.Gönlünüz rahat olsun.
Ama ustanız yapabilirmi bilmiyorum?

görkem koçsan
08/11/2013, 22:15
Bende 2008 active modeli var ben kolsuz yaptırdım yani çalışıyor.Gönlünüz rahat olsun.
Ama ustanız yapabilirmi bilmiyorum?
onun ne yapması lazım ya da şöyle sorayım o kendi bilgisayarında aktif edebiliyomu bu sistemi?

Ziyaretçi78
08/11/2013, 22:18
onun ne yapması lazım ya da şöyle sorayım o kendi bilgisayarında aktif edebiliyomu bu sistemi?

Onun yapacağı tek şey otodan alacağınız kolu bady'e girip bilgisayarında programı varsa aktif edecek yani 1 yada1.5 saatlik işi var.Ama burası fiat servis ise emin olun aktif etme programı mevcuttur.Olmassa olmazlardan servislerde.

alixxx
08/11/2013, 22:23

Görkem bey bence fiat servisi aktif edemez ama ustada yazılım ve bağlantı kabloları varsa kolaylıkla edebilir diye düşünüyorum. Birkaç arkadaş servislerle görüşmüştü ve bunu yaptıramamıştı. Fakat aktivasyon işini kendiniz yapabilirsiniz çok zor bir durum değil.

Ziyaretçi78
08/11/2013, 22:27
Vallaha Ali bu işi bilenlerden ve size yardımcı olabilir.;)

halils2
09/11/2013, 02:07
fiat servislerininde exeminer diye bir program var ve bu programdan cc aktif edilemiyor. eğer ustanızın elinde fiat ecu scan ya da multi ecu scan programlarından birinin tam sürümü varsa ancak o zaman aktif edebilir. Sizin aracınız dinamik olduğundan size tesisat gerekmez diye düşünüyorum. Yani direksiyonu ve sinyal kolu ünitesini siz değdiştirebilirseniz geriye sadece aktivasyon kalıyor. Alinin elinde cihaz ve program var isterseniz ondan tedarik edin. Ama önce ustanızla program hakkında görüşün. Ben cc takmadan önce nerdeyse 1 hafta fiat servisinin kapısında yattım desem yeridir her türlü denedik ama ellerindeki programlardan sonuç alamadık. Sonrada malzemeleri kendim tedarik edip ali arkadaşımızın yönlendirmesiyle kullanılabilir bir duruma getirdim.

görkem koçsan
09/11/2013, 02:13
sağolun arkadaşlar allah razı olsun. bakalım haftaya servise gidicem ustam deniycek uygun olursa yapabilirim belki.

fatihhhh
12/11/2013, 13:26
benim araç 2007 dinamik olmasına karşın kablosu yoktu.
cc li kolu taktım işe yaramadı.
servise götürüp kablo çektirince hallolmuştu.
servis hiç bişi bilmiyodu, ben forumda öğrendiklerimi servise söyledim.
serviste öğrenmiş oldu. :)

görkem koçsan
12/11/2013, 13:30
benim araç 2007 dinamik olmasına karşın kablosu yoktu.
cc li kolu taktım işe yaramadı.
servise götürüp kablo çektirince hallolmuştu.
servis hiç bişi bilmiyodu, ben forumda öğrendiklerimi servise söyledim.
serviste öğrenmiş oldu. :)
bizim servisteki usta o konularda iyi ya biraz kendide modifiye düşkünü olduğundan az çok biliyo böyle şeyleri kendi arabası linea ona yapmış sanırım benimkinede bakıcak olmuştu.

celenlee
12/11/2013, 14:51

Usta açamazsa burdan bilen bir arkadaşın telefonunu al, ustanın yanında telefon et, telefondan doğru tarif eder hangi menüye girip açılacağını.

Tabiki ustanda Uygun ELM kablosu ve Yazılımın olması gerekiyor.

femoli
12/11/2013, 15:34
Ankaraya gelde kemal oto halletsin cruise control nü :)

görkem koçsan
12/11/2013, 15:37
çok çok sağolun dostlarım allah razı olsun hepinizden teker teker sağolun eksik olmayın :) bakalım büyük ihtimal yarın garantiden cıty de gelcek yarın bi deniycek oldu ustam olmadı ankaraya mutlaka 1-2 ay içinde bi gezmeye gelirim o zaman hallederiz.ama parçayı servisten almıycam o kesin bişey.

görkem koçsan
12/11/2013, 15:40
yarın gelirse cıty ben gidicem servise konuyu tekrar açarım burdan bilgi veririm size.

görkem koçsan
12/11/2013, 15:44
Usta açamazsa burdan bilen bir arkadaşın telefonunu al, ustanın yanında telefon et, telefondan doğru tarif eder hangi menüye girip açılacağını.

Tabiki ustanda Uygun ELM kablosu ve Yazılımın olması gerekiyor.
evet haklısın bi arkadaş demişti alixx olması lazım bana numara verebilirmi servisten arayabilirim?

görkem koçsan
12/11/2013, 15:45
Görkem bey bence fiat servisi aktif edemez ama ustada yazılım ve bağlantı kabloları varsa kolaylıkla edebilir diye düşünüyorum. Birkaç arkadaş servislerle görüşmüştü ve bunu yaptıramamıştı. Fakat aktivasyon işini kendiniz yapabilirsiniz çok zor bir durum değil.
abi bi numaranı verebilcekmisin bana senden detyalı bilgi alırız yarın?

alixxx
12/11/2013, 18:58
.

sinaga
12/11/2013, 23:33
zaten ali olmasa bu cc işini kimse çözemezdi, öyle ki ilk başlarda kendine cc devresi bile yapmıştı.

görkem koçsan
13/11/2013, 17:30
mrb. bugün cıty gelmiş yarın sabah servise gidip değiştircez allah nasip ederse aynı zamanda cruıse controlde deniycez yalnız deniyceğimiz linea'nın cruıse control kolu uyumlumudur aynısımıdır bilemiyorum ne dersiniz?

alixxx
13/11/2013, 18:25
mrb. bugün cıty gelmiş yarın sabah servise gidip değiştircez allah nasip ederse aynı zamanda cruıse controlde deniycez yalnız deniyceğimiz linea'nın cruıse control kolu uyumlumudur aynısımıdır bilemiyorum ne dersiniz?
Yarin gittiğinde uymadığını göreceksin Görkem konuştuğumuz gibi yap önce cc kolunu denesinler uymayınca yedek parçadan alırsın City ile birlikte değiştirirler.

Linelalar 5 kablo ile direk motordan haberleşirken puntolar 2 kablo üzarinden haberleşiyorlar. Keşke usta o gün elearn'i açıp bi baksaydı boşuna uğraşmazdı ama neyse yarın ola hayrola.

görkem koçsan
13/11/2013, 19:01
Yarin gittiğinde uymadığını göreceksin Görkem konuştuğumuz gibi yap önce cc kolunu denesinler uymayınca yedek parçadan alırsın City ile birlikte değiştirirler.

Linelalar 5 kablo ile direk motordan haberleşirken puntolar 2 kablo üzarinden haberleşiyorlar. Keşke usta o gün elearn'i açıp bi baksaydı boşuna uğraşmazdı ama neyse yarın ola hayrola.
bakalım abi ona göre düşünürüm. ankaraya gitme durumumda var 1 -2 aya gezmeye olmadı orda halletiririz.

ligdevi
13/11/2013, 21:48
bizim dynamiclerde cc tesisatı varmı acaba, 1-2 ay evvel alixx arkadaştan modifiyeli elm327 arıza tespit cihazı aldım, cc yi bununla aktif edebileceğimi söylemişti ,,,

görkem koçsan
13/11/2013, 22:06
bizim dynamiclerde cc tesisatı varmı acaba, 1-2 ay evvel alixx arkadaştan modifiyeli elm327 arıza tespit cihazı aldım, cc yi bununla aktif edebileceğimi söylemişti ,,,
bu cihazmı abi BD-II ELM 327 USB ARAÇ ARIZA TESP?T TÜRKÇE PROG. GittiGidiyor'da 94298659 (https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bd-ii-elm-327-usb-arac-ariza-tespit-turkce-prog-94298659)

ligdevi
13/11/2013, 22:18
bu cihazmı abi BD-II ELM 327 USB ARAÇ ARIZA TESP?T TÜRKÇE PROG. GittiGidiyor'da 94298659 (https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bd-ii-elm-327-usb-arac-ariza-tespit-turkce-prog-94298659)
evet ama modifiye edilmiş hali ile aldım ben, ilandaki kısıtlı olan cihaz,

görkem koçsan
13/11/2013, 22:21
evet ama modifiye edilmiş hali ile aldım ben, ilandaki kısıtlı olan cihaz,
hımm. anladım abi sağolasın.

ligdevi
13/11/2013, 22:45
alixx arkadaş modifiyesini yapıp satıyo, ben kullanıyorum memnunum, 45-50 liralık cihazlara aldanmayın ucuz diye, onlarla sadece motor ve abs bölümüne girersin ve sadece motor bölümündeki arızaları silersin, cc aktif etmek içinde body computer bölümüne girmen gerek ve bunuda mod yapılmış bi elm327 ile yapabilirsin, ben de senin gibi tereddütte kaldım gitti gidiyorda falan 45-50 tl lerde var ama bir sürü bölümden sadece motor ve abs ye girebiliyosun zaten abs yi sayma onunla pek işin olmaz,,,

görkem koçsan
13/11/2013, 22:47
alixx arkadaş modifiyesini yapıp satıyo, ben kullanıyorum memnunum, 45-50 liralık cihazlara aldanmayın ucuz diye, onlarla sadece motor ve abs bölümüne girersin ve sadece motor bölümündeki arızaları silersin, cc aktif etmek içinde body computer bölümüne girmen gerek ve bunuda mod yapılmış bi elm327 ile yapabilirsin, ben de senin gibi tereddütte kaldım gitti gidiyorda falan 45-50 tl lerde var ama bir sürü bölümden sadece motor ve abs ye girebiliyosun zaten abs yi sayma onunla pek işin olmaz,,,
yok ben ondan alıcam zaten onunla konuştukta sadece cihazı merak ettim ben ekranlı bişi sandım servislerdeki gibi demek bunu bağlıycaz bilgisayara.

görkem koçsan
13/11/2013, 22:50
bununla her iş yapılıyomu servislerdeki gibi arıza tespit falan?

alixxx
13/11/2013, 22:59

Gövde kısmında "CAN Setup / PROXI Alignment Prosedure" kısmına bağlanıp Ayarlara gireceksiniz orada menzil kontrol ve cruise control kolu yazar ikisinide ayrı ayrı "sağlanmış" yapıp işlet diyeceksimiz 2008 ve altında cruise control kolu için işlet dediğinizde hata verir önemli değildir bu. Son olarak en altta bulunan "PROXY HIZALAMA PROSEDURU" kısmını seçip işlet diyeceksiniz ve bir süre işlemleri bekledikten sonra artık CC aktif olmuş olacak.

görkem koçsan
13/11/2013, 23:02
Gövde kısmında "CAN Setup / PROXI Alignment Prosedure" kısmına bağlanıp Ayarlara gireceksiniz orada menzil kontrol ve cruise control kolu yazar ikisinide ayrı ayrı "sağlanmış" yapıp işlet diyeceksimiz 2008 ve altında cruise control kolu için işlet dediğinizde hata verir önemli değildir bu. Son olarak en altta bulunan "PROXY HIZALAMA PROSEDURU" kısmını seçip işlet diyeceksiniz ve bir süre işlemleri bekledikten sonra artık CC aktif olmuş olacak.
başka ne işe yarıyo abi o cihaz?

alixxx
13/11/2013, 23:04
bununla her iş yapılıyomu servislerdeki gibi arıza tespit falan?

Görkem keşke bana sorsaydın ama cevaplayayım geçen bir özel servis sahibi büyüğümün dediği benim gönderdiğim program kendi elinde bulunan ve 2500 TL verdiği programdan daha kapsamlıymış. Benim gönderdiğim program ve kablo ile servisin yapamadıklarını bile yapabilirsiniz ki servis aktivasyonu yapamıyor haberiniz olsun. Çoğu arkadaşımıza ben yardımcı oldum. Tekirdağdaki halil abi defalarca servise gitmesine rağmen aktivasyonu yaptıramadı ve kendi ELM 327 cihazı ile aktif etti en sonunda.

Ve ligdevi'ninde dediği gibi diğer cihazlarla sadece önemli kısım olan motor bölümüne girebilirsiniz ve bu sadece bu değerleri okumanızı ya da görmenizi sağlar ki bu ne kadar işe yarar düşünün artık. Arıza silme ya da görmeyi asıl bodycomputerda görürsünüz ki buraya da piyasada satılan 45-50 tl lik cihazlarla yapamazsınız denemesi bedava alıp kendiniz deneyerek görebilirsiniz.

görkem koçsan
13/11/2013, 23:08
Görkem keşke bana sorsaydın ama cevaplayayım geçen bir özel servis sahibi büyüğümün dediği benim gönderdiğim program kendi elinde bulunan ve 2500 TL verdiği programdan daha kapsamlıymış. Benim gönderdiğim program ve kablo ile servisin yapamadıklarını bile yapabilirsiniz ki servis aktivasyonu yapamıyor haberiniz olsun. Çoğu arkadaşımıza ben yardımcı oldum. Tekirdağdaki halil abi defalarca servise gitmesine rağmen aktivasyonu yaptıramadı ve kendi ELM 327 cihazı ile aktif etti en sonunda.

Ve ligdevi'ninde dediği gibi diğer cihazlarla sadece önemli kısım olan motor bölümüne girebilirsiniz ve bu sadece bu değerleri okumanızı ya da görmenizi sağlar ki bu ne kadar işe yarar düşünün artık. Arıza silme ya da görmeyi asıl bodycomputerda görürsünüz ki buraya da piyasada satılan 45-50 tl lik cihazlarla yapamazsınız denemesi bedava alıp kendiniz deneyerek görebilirsiniz.
hımm anladım çok sağol abi allah razı olsun durumları biliyosun mutlaka haber veririm ben sana.

görkem koçsan
13/11/2013, 23:10
peki benim arabada tesisat kesin hazırmıdır abi ? araba 2008 t jet dynamıc.

görkem koçsan
13/11/2013, 23:16
göstergeleri yeni tip gösterge değil.

alixxx
13/11/2013, 23:31
Valla ona garanti veremem Görkem bakmak lazım ama bence % 90 vardır. Bazı araçlarda göstergede ışığı da oluyor tesisatıda denemek bakmak lazım işte.

ligdevi
13/11/2013, 23:34
bendekinde cc göstergesi var ama parça takılı olmadğı için ışığı yanmıyo. bende tereddütteyim tesisat konusunda, aracım 2006 model ,,,

görkem koçsan
13/11/2013, 23:37
abi göstergedeki ışığı cruse olmadanda kontağı yarım açtığımızda yanıp sönüyomu ?

ligdevi
13/11/2013, 23:43
abi göstergedeki ışığı cruse olmadanda kontağı yarım açtığımızda yanıp sönüyomu ?
hayır hiç bi şekilde yanmıyo ama yeri belli oluyo ,,, resimdeki gibi en sol altta yanan ışık ...

resim temsilidir
https://img385.imageshack.us/img385/6669/cruisecontrol1ii7.jpg

ligdevi
13/11/2013, 23:53
detaylı bilgi için
https://www.grande.com/forum/viewtopic.php?f=32&t=33450

görkem koçsan
13/11/2013, 23:56
abi iki link açılmıyo bilenler söylesin bakalım.

alixxx
14/11/2013, 00:01
Programa girip motor bölümüne bağlandıktan sonra aktivatörler kısmına gelip CC ışığını çalıştır derseniz göstergede led varsa yanıp söner böylece gösterfede led olup olmadığı anlaşılabilir.

görkem koçsan
14/11/2013, 00:08
Programa girip motor bölümüne bağlandıktan sonra aktivatörler kısmına gelip CC ışığını çalıştır derseniz göstergede led varsa yanıp söner böylece gösterfede led olup olmadığı anlaşılabilir.
serviste anlaşılırmı o abi yarın bakarsak?

alixxx
14/11/2013, 00:20
Servisi bilmiyorum Görkem baksınlar bakalım ama dediğin gibi çoğu servisin neyi nasıl yapacağından haberi bile yok ve çoğu servis yapamaz bunu. Birçok arkadaşım var deneyip bir sonuç alamayan.

görkem koçsan
14/11/2013, 00:26
napalım abi şansa bakalım artık :)

görkem koçsan
14/11/2013, 21:23
mrb dostlar bugün servise gittim cıty takıldı sağolsun allah razı olsun ali abi (alixx) ustama programları tarif etti ve ustamın elinde varmış o programlar arabamada bakıldı cruıse control alt yapısı varmış arabamda bi kol alıp takılması kaldı o işede bakcaz artık. ilgilenen arkadaşlara sonsuz teşekkürler ali abiye özellikle teşekkürlerimi sunuyorum.

MUZO4115
14/11/2013, 22:03
Arkadaşlar araclarimiza c.c takilmasi ve forumdaki bütün punto severleri memnun istek ve önerilerini titizlikle dinleyen ve yardimci olmak adine elinden gelenin fazlasini özveriyle yapan ali bey e alixx adli kullanici rumuzlu abimuze binlerce tsklerimi sizlerin huzurunda borç bilirim.. Kendisi konunun ustadi olup aracima yardimi sayesinde taktiğim c.c her kullandigimda kendisine dua ettiğimin de paylaşmak istedim..

Discovery cihazımdan gönderildi

görkem koçsan
14/11/2013, 22:46
Arkadaşlar araclarimiza c.c takilmasi ve forumdaki bütün punto severleri memnun istek ve önerilerini titizlikle dinleyen ve yardimci olmak adine elinden gelenin fazlasini özveriyle yapan ali bey e alixx adli kullanici rumuzlu abimuze binlerce tsklerimi sizlerin huzurunda borç bilirim.. Kendisi konunun ustadi olup aracima yardimi sayesinde taktiğim c.c her kullandigimda kendisine dua ettiğimin de paylaşmak istedim..

sağolsun o kadar rahatsız ettim ali abiyi bi kere fikirlerini paylaşmaktan gocunmadı allah razı olsun tekrar. ustama bile nasıl yapıldığını falan tarif etti.

halils2
14/11/2013, 23:01
sağolsun o kadar rahatsız ettim ali abiyi bi kere fikirlerini paylaşmaktan gocunmadı allah razı olsun tekrar. ustama bile nasıl yapıldığını falan tarif etti.

ustan eğer aktivasyonu yaptıysa geriye sadece kolu alıp takmak kalır onu da elinden geliyorsa kendin yapar keyifle kullanırsın. Hayırlı olsun.

görkem koçsan
14/11/2013, 23:28
ustan eğer aktivasyonu yaptıysa geriye sadece kolu alıp takmak kalır onu da elinden geliyorsa kendin yapar keyifle kullanırsın. Hayırlı olsun.
aynen bi on gün sonra falan sipariş etmeyi düşünüyorum otoya.

alixxx
15/11/2013, 01:44
mrb dostlar bugün servise gittim cıty takıldı sağolsun allah razı olsun ali abi (alixx) ustama programları tarif etti ve ustamın elinde varmış o programlar arabamada bakıldı cruıse control alt yapısı varmış arabamda bi kol alıp takılması kaldı o işede bakcaz artık. ilgilenen arkadaşlara sonsuz teşekkürler ali abiye özellikle teşekkürlerimi sunuyorum.
Ne demek Görkem her zaman kim ne sorarsa bildiğim birsey varsa sevve seve paylaşırım :)

Çınar bey ben teşekkür ederim asıl ne demek. Keske herkes sizin gibi kadir kıymet bilse. Bu forum sayesinde gerçekten yüzünü görmesem dahi çok sevdiğim insanlar oldu ki bunların başında Halil abi gelir.

Yani ben duruma biraz farklı bakıyorum. Birisine yardım etmek mutlu ediyor beni ve bir gün başım sıkıştığında aradığımda elbet bana da yardım edilir düşüncesindeyim o yüzden sorulan sorulara her zaman cevap veririm. Hem ne olacak yani cevap verince neyim eksilirki. Gerçi eskiden daha yardımseverdim fakat forumda güzel insanlar olduğu kadar riyakar işini bitirene kadar soru sorup işi bitince aklına bile gelmediğim insanları da görünce biraz şevkim kırıldı ama işte elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum :)

ligdevi
15/11/2013, 01:55
Ne demek Görkem her zaman kim ne sorarsa bildiğim birsey varsa sevve seve paylaşırım :)

Çınar bey ben teşekkür ederim asıl ne demek. Keske herkes sizin gibi kadir kıymet bilse. Bu forum sayesinde gerçekten yüzünü görmesem dahi çok sevdiğim insanlar oldu ki bunların
başında Halil abi gelir.

O halil bensem Eyvallah hocam, değilsemde eyvallah :)

görkem koçsan
23/11/2013, 16:39
arabamda tesisat yokmuş aldık parçayı elimizde kaldı sağolsun ali abi tarfi etti ama bizim ustalar bi halttan anladığı yok serviste olmadı, sanayide elektronikciye ali abi tarif etti sağolsun tesisat yokmuş arabam 2008 t jet dynamıc ali abi tesisatı tarif etti ama usta body bozarım diye elini bile sürmedi ne bi yerde yaşıyorum delirdim bugün boşa daaa 45 km servis yolu çektim parça alındı kaldı elimde dostlar bana çare :S

alixxx
23/11/2013, 17:41
Görkem çare burda. 37'inci mesajda nasıl olacağı çok basit 20-25 dk da halledersin.

https://forum.grandepuntotr.com/kendi-modifiyeni-kendin-yap/45493-cruise-control-butonu-sonradan-yapiliyormus-2.html

Ben sana başına gelecekleri söylemiştim ama daha önce ve hiçbirşey kolay olmuyor Görkem'cim o yüzden yılmayacaksın. Kimse hemen ilk seferde yapamadı bu işi. Ben bunun için haftalarca uğraştım ve sana anlattım birçok kişi günlerce servise gitti geldi. Bunu dert etmeyeceksin. Buradaki özel (Zamanında yetkili olan) servise gidip anlattım tek bir kablo çekeceksin diye biz o kadar yapamayız bozarız dedi bende kendim yaptım. Hatta butonlu CC yapacağımı söylediğimde dalga geçtiler benimle. Yani ustayım diyeni boşver sen.

halils2
24/11/2013, 00:28
Görkem çare burda. 37'inci mesajda nasıl olacağı çok basit 20-25 dk da halledersin.

https://forum.grandepuntotr.com/kendi-modifiyeni-kendin-yap/45493-cruise-control-butonu-sonradan-yapiliyormus-2.html

Ben sana başına gelecekleri söylemiştim ama daha önce ve hiçbirşey kolay olmuyor Görkem'cim o yüzden yılmayacaksın. Kimse hemen ilk seferde yapamadı bu işi. Ben bunun için haftalarca uğraştım ve sana anlattımbirçok kişi günlerce servise gitti geldi. Bunu dert etmeyeceksin. Buradaki özel (Zamanında yetkili olan) servise gidip anlattım tek bir kablo çekeceksin diye biz o kadar yapamayız bozarız dedi bende kendim yaptım. Hatta butonlu CC yapacağımı söylediğimde dalga geçtiler benimle. Yani ustayım diyeni boşver sen.
Onlardan biri ben oluyorum Görkem. İlk defasında Ali yönlendirmiş olsa dahi bayağı uğraştım. Uygun pin veya pinli kabloyu hazırladım. Devreyi elektronikçi bir arkadaşa yaptırdım. servise gittisi geldisi, elm tedariği modifiyesi montajı 3 haftamı aldı. Teşkilat olduktan sonra birkaç saat işi var ama ilk aşamada biraz zaman alıyor yani.

görkem koçsan
24/11/2013, 03:27
valla ALİ abi çok sağol allah razı olsun ,bugün bütün ustalarımızı tek tek rahatsız ettim abiyi aradım,Mehmet (Femoli) abiyi aradım hepsi sağolsun tek tek ilgilendi dinledi beni ama en son tesisat yok dediler bu 8.pin olayı varmış benim arabada kablo çekmek gerekiyomuş o yüzden tıkandı işler. Burdan servis gidiş geliş 90 km serviste olmadı söküldü takıldı,servis sanayiye yönlendirdi ordaki ustaya ali abi tarif etti sağolsun o ustada en son 8. pine kablo olayını söyledi body e kablo çekmeye çekindi bozarım diye öyle kaldı işler

bossman449
24/11/2013, 09:42
arkadaşlar ALI dostumuz olmasa bende yapamazdım punto ya sağolsun çok yardımı oldu yaptım şimdi bravo sahibiyim onun araştırması bitince forumda yayınlayacağım inşallah işine yarayan kullanır bravo biraz sıkıntılı çünkü motor ve yakıt tipine göre değişiklik gösteriyor galiba

görkem koçsan
30/11/2013, 16:42
en sonunda bizimde cruıse oldu :) başta fikirleriyle her zaman destek olan ali (alixx) abiye ve en güzel şekilde yapan mehmet (femoli) abiye ve bu konuda destek olan herkese çok çok teşekkürler. allah razı olsun herkesden.

ahmet4646
30/11/2013, 18:05
en sonunda bizimde cruıse oldu :) başta fikirleriyle her zaman destek olan ali (alixx) abiye ve en güzel şekilde yapan mehmet (femoli) abiye ve bu konuda destek olan herkese çok çok teşekkürler. allah razı olsun herkesden.

hayırlı olsun nasıl hallettiniz...

SinanGS
30/11/2013, 18:49
Hayırlı olsun. Bende cc lu sinyal kolunu bağlattım(airbag sargım arızalanmıştı). Şimdi cc için aracımda tesisat var mı ? Varsa veya yoksa nasıl bağlatabilirim. Aracım 2006 model 1.4 77 hp. Dijital klimalı olan sanırım dynamic

iPhone 'den (https://.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

görkem koçsan
01/12/2013, 01:10
hayırlı olsun nasıl hallettiniz...
çok sağol,kemal oto (femoli) mehmet abi sağolsun halletti.

görkem koçsan
01/12/2013, 01:14
Hayırlı olsun. Bende cc lu sinyal kolunu bağlattım(airbag sargım arızalanmıştı). Şimdi cc için aracımda tesisat var mı ? Varsa veya yoksa nasıl bağlatabilirim. Aracım 2006 model 1.4 77 hp. Dijital klimalı olan sanırım dynamic

çok sağol, büyük bi ihtimal vardır yoksada hiç problem değil 10 dk'lık iş , sağolsun ali abi bana bu linki yolladı Cruise Control Butonu Sonradan Yapılıyormuş :) (https://forum.grandepuntotr.com/kendi-modifiyeni-kendin-yap/45493-cruise-control-butonu-sonradan-yapiliyormus-2.html) ordan öğrenebilirsin.

SinanGS
01/12/2013, 01:34
çok sağol, büyük bi ihtimal vardır yoksada hiç problem değil 10 dk'lık iş , sağolsun ali abi bana bu linki yolladı Cruise Control Butonu Sonradan Yapılıyormuş :) (https://forum.grandepuntotr.com/kendi-modifiyeni-kendin-yap/45493-cruise-control-butonu-sonradan-yapiliyormus-2.html) ordan öğrenebilirsin.

Teşekkür ederim. Tekrar hayırlı olsun :)

görkem koçsan
01/12/2013, 04:04
Teşekkür ederim. Tekrar hayırlı olsun :)

rica ederim ne demek. inşallah seninde hayırlısı olur tavsiye ederim. :)

nrcnft
07/12/2013, 00:12
Cok gecmis olsun okurken cok duygulandim bir ara kol elinde kalmis filan neyse takmissin sinra rahatlamissin. Ah o city yokmu o city senindemi canini yakti. Polyanna seni. Arac sana ne cektirmis be ama bunlarida anlat ki insanlara faydali olsun demi