PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg yardım

bycene
06/11/2013, 22:28
Aracım evo fire mylife 1.4 atiker kit simit tank taktırmak istiyorum daha evvelki aracımda atiker kullandım memnundum bu araçta düşünceleriniz önerileriniz ne olur ?

halils2
06/11/2013, 22:35
ustan iyiyse sıkıntı yaşamazsın. Ama brc enjektörleri atikerdeki gibi selenoid değil ayrıca brc de montaj yapılırken kablolar kesilip ek yapılmıyor orjinal soket montajı yapılıyor ve aracın elektrik tesisatı kesilmiyor. Atikeri 2 sene evvel araştırdığımda kablolar kesilip montaj yapılıyordu şimdi bilmiyorum.

bycene
06/11/2013, 22:41
aradaki fiyat farkı biraz sıkıntılı ustaya güvenıyorum daha evvelden tecrubem vardı ama orda sadece zavoli ve atiker mevcut peki bişiy daha sorucam başkan lpg de yol bilgisayarındaki bütün fonksiyonlardan benzinlideki gibi yararlanabilirmyim orneğin benzin koydum menzile baktım 100 km yol gidebilceğimi gorebiliyorum lpg de iken bu mumkunmu daha evvelki megane aracımda bu mumkun değildi meganın butun araclarında bu sorun vardı fiatta nasıldır bilmiyorum ?

halils2
06/11/2013, 22:45
fiatta da aynı durum var lpg ile kadar gidebileceğinizi göremezsiniz.Ama deponuzdaki benzinle ne kadar yol gideceğinizi görürsünüz. Yol bilgisayarında ortalama tüketim vs gözüküyor. Ben ortalama üzerine yaklaşık 2 lt ilave ediyorum sonuç %99 doğru.

bycene
06/11/2013, 22:48
fiatta da aynı durum var lpg ile kadar gidebileceğinizi göremezsiniz.Ama deponuzdaki benzinle ne kadar yol gideceğinizi görürsünüz. Yol bilgisayarında ortalama tüketim vs gözüküyor. Ben ortalama üzerine yaklaşık 2 lt ilave ediyorum sonuç %99 doğru.
anlıyorum teşekkr ederim.. peki sen brc mi kullanıyorsun ve birşey daha performansında sıkıntı oluyormu ?

halils2
07/11/2013, 00:49
ewet brc kullanıyorum. Ben tesisattaki kesilmelerden ve ustadan dolayı brc tercih ettim. çorluda şuana kadar ustadan şikayet duymadım aksine taktıran kimle konuştuysam memnun. Performans denemesi yapmadım hiç ama hiç de memnuniyetsizlik yaşamadım. Araç zaten 77 hp. eti budu belli lgp de güç kaybı yaşansa da yakıt olayı durumu telafi ediyor. Ayrıca uygun devir ve vitesle punto sizi yarı yolda bırakmaz.