PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 kolay soru

EMRE ALTINOK
06/11/2013, 20:16
merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. çok yakında alacağım fiat punto ile ilgili iki kolay sorum olacaktı.cevaplarsanız çok sevinirim.

1- araçta sis farları yok..sis farı taktırınca bunun ön konsolda düğmesi nerede oluyor.? bunun için göğsü söküyorlar mı?

2- geri vites ışığı çok yetersiz. tek lamba, tamponun en altında, arka cam yüksek ve çok küçük. geceleri geri geri gitmede sorun oluyor. sağdaki vites ışığını SOL tarafa da yaptırmak istiyorum. (kırmızı yeri beyaza çevirerek) ve daha güçlü bir ampulde kullanmak istiyorum.böyle bir şey mümkünmüdür.?çok pahalıya mal olur mu?

teşekkürler.

Emre Altınok

Çukurova / ADANA

halils2
06/11/2013, 20:21
1. sis farlı modelini alman daha ii olacaktır hem daha donanımlı
2. sol arka sisi çıkartıp beyaza çevirirsen muayenede sorun yaşayabilirsin

Arrest
06/11/2013, 20:23
1. sis farlı modelini alman daha ii olacaktır hem daha donanımlı
2. sol arka sisi çıkartıp beyaza çevirirsen muayenede sorun yaşayabilirsin

abi adamı öldürdün yaaa

Sis farı taktırabilirsin kapakları cıkarıp sisleri takıyorlar açılıp kapanma yeri ise direksiyonun solunda bulunan butonların enn köşesindeki. Sağ arkada ( geri vites lambasının paralelindeki lamba ise geri sis ön sisin olmasa bile arka sisi yakabilirsin )

2. dediğini yaptırabilirsin ama muaynede problem olabilir yani geri geri yanasmak icin sağ ve sol aynaları kullanmanız yeterli cok gereksiz oluyor öle arkaya dön falan :D

halils2
06/11/2013, 20:28
abi adamı öldürdün yaaa

Sis farı taktırabilirsin kapakları cıkarıp sisleri takıyorlar açılıp kapanma yeri ise direksiyonun solunda bulunan butonların enn köşesindeki. Sağ arkada ( geri vites lambasının paralelindeki lamba ise geri sis ön sisin olmasa bile arka sisi yakabilirsin )

2. dediğini yaptırabilirsin ama muaynede problem olabilir yani geri geri yanasmak icin sağ ve sol aynaları kullanmanız yeterli cok gereksiz oluyor öle arkaya dön falan :D

Valla ben bişey yapmadım :) fikrimi söyledim

Ziyaretçi78
07/11/2013, 02:10
Emre bey öncelikle hoşgeldiniz.Şimdi sorularinıza cevap vereyim.
1-sis farı için şu anahtardan alırsanız sol tarafta tuşların altında bir boşluk var elektrik kablolarının geçtiği yer.Oraya monte ettirebilirsiniz şahsen ben o şekilde kullanıyorum

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

Ziyaretçi78
07/11/2013, 02:11
2-Arka geri vites ışığı için ise
Bunun sadece beyaz ve sol tarafı için olanını almanız gerek

Ziyaretçi78
07/11/2013, 02:13
Ama emin olun bu ingiliz sis farından dolayı muayenede kalıyorsunuz.illaki yaptırcam derseniz gidip bir elektrikçiden beyaz led alıp geri vites ışık kablolarından kablo çekip yapabilirsiniz.;)

Ziyaretçi78
07/11/2013, 02:16
Ön sisler için role almayı unutmayın umarım yardımcı olmuşumdur.

Ziyaretçi78
07/11/2013, 13:56
Emre bey'e güncel;)

EMRE ALTINOK
16/11/2013, 21:03
cevap verip yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkürler. arabayı almama çok az bir zaman kaldı . ilerde başka sorularım olursa rahatsız ederim.sağolun.