PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gıv gıvv Sesi?

biancoangelo
05/11/2013, 18:24
Arkadaşlar aracım duologic vites 1.4 fire 3-4 gündür gaza bastığımda gıv gıv gıv gıv sesi geliyo. Sanki yassı iki metal diski birbirine sürtüyomuş gibi ve bu metallerinde yüzeyi sanki hafif eğimliymiş gibi. (Hayal ediyorum) Yüksek devirlerde bu ses hızlanıyo ancak şoför mahalinde kullanan duyuyo. Ses şoför kısmında daha belirgin gibi.

Sizce neden olabilir? Araç henüz 1700 km de ve aracı hiç yormadım. :uhm00000: Çok abartı bi ses değil ama merak ediyorum. İleride sorun oluşturur mu?

tayfux
05/11/2013, 18:42
hocam evolardaki gibi acaba alttaki koruma demiri mi birbirine sürtüyor diye düşündüm..birde ses artıyorsa kayışlardan da olabilir..

biancoangelo
05/11/2013, 19:42
hocam evolardaki gibi acaba alttaki koruma demiri mi birbirine sürtüyor diye düşündüm..birde ses artıyorsa kayışlardan da olabilir..

Valla hocam evoda hangi demir bilemiyorum... Resim felan var mıdır ? Korkutuyo bu ses beni !!! Daha önceki evomda hiç ses duymadım. Bunda bariz var...

ligdevi
05/11/2013, 19:54
Kayış olabilir, camı açtığınızda dışarıdan da duyuluyo mu? balata ya da disklerden de olabilir sesi dinlemek lazım ...

milanbg
05/11/2013, 22:37
e araç 1700 km de ise muhtemelen garantilidir. hemen servise götürün bence baktırın sese

biancoangelo
05/11/2013, 23:01
e araç 1700 km de ise muhtemelen garantilidir. hemen servise götürün bence baktırın sese

garanti varda servislerin mayasını çok iyi bildiğim için servise götürdüğümde abi sen evhamlısın tarzı bi cevap alırsam. Moralim bozuluyo ses artarmı artmaz mı ona bakacam artık.

biancoangelo
26/03/2014, 21:14
Arkadaşlar konu günceldir km 6500 oldu ses hala devam ediyo.... Sizce neden??? Yardım!!!

biancoangelo
26/03/2014, 21:14
Kayış olabilir, camı açtığınızda dışarıdan da duyuluyo mu? balata ya da disklerden de olabilir sesi dinlemek lazım ...

dışarıdan duyulmuyor.

cdogu
26/03/2014, 22:34
Balans,diskleri kontrol,kayışlara kontrol... yani her türlü servise sormak lazım. Ben ilk defa duydum böyle bir sorun.

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.

serkandikici
26/03/2014, 22:39
Hocam aracı direk bi yetkili servise götürsen ya sana evhamlısın derlerse bi de fırça atarsın. Bize sundukları bu garanti süresi bütün bu evhamları da kapsamakta. Müşteri olarak bilgi edinme ve hizmet alma hakkını kullan sonuna kadar ;) Çünkü sadece ses tarifinden bir tahminde bulunmak biraz güç..

byadrenalin
26/03/2014, 22:59
Servise git. Sana evhamlısın diye bir cevap verirlerse hadi ben evhamlıyım yanımda yolculuk yapan arkadaşlarımda mı öyle diye bir cevap ver. Onların vereceği her cevaba bir alternatif cevabın olsun. Bunu da evde iyi bir şekilde çalış git. Lafı ağızlarına tıka. Ya sorununu çözsünler ya yeni araç versinler. 6500 km de bir araç bu. 50 bin tl para sayıp alıyorsunuz. Az para değil. Hakkınızı arayın derim.

biancoangelo
26/03/2014, 23:50
Balans,diskleri kontrol,kayışlara kontrol... yani her türlü servise sormak lazım. Ben ilk defa duydum böyle bir sorun.

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.

Hocam aracı direk bi yetkili servise götürsen ya sana evhamlısın derlerse bi de fırça atarsın. Bize sundukları bu garanti süresi bütün bu evhamları da kapsamakta. Müşteri olarak bilgi edinme ve hizmet alma hakkını kullan sonuna kadar ;) Çünkü sadece ses tarifinden bir tahminde bulunmak biraz güç..

Servise git. Sana evhamlısın diye bir cevap verirlerse hadi ben evhamlıyım yanımda yolculuk yapan arkadaşlarımda mı öyle diye bir cevap ver. Onların vereceği her cevaba bir alternatif cevabın olsun. Bunu da evde iyi bir şekilde çalış git. Lafı ağızlarına tıka. Ya sorununu çözsünler ya yeni araç versinler. 6500 km de bir araç bu. 50 bin tl para sayıp alıyorsunuz. Az para değil. Hakkınızı arayın derim.

Haklısınız... :unsure00:

halils2
27/03/2014, 00:22
Arkadaşlar aracım duologic vites 1.4 fire 3-4 gündür gaza bastığımda gıv gıv gıv gıv sesi geliyo. Sanki yassı iki metal diski birbirine sürtüyomuş gibi ve bu metallerinde yüzeyi sanki hafif eğimliymiş gibi. (Hayal ediyorum) Yüksek devirlerde bu ses hızlanıyo ancak şoför mahalinde kullanan duyuyo. Ses şoför kısmında daha belirgin gibi.

Sizce neden olabilir? Araç henüz 1700 km de ve aracı hiç yormadım. :uhm00000: Çok abartı bi ses değil ama merak ediyorum. İleride sorun oluşturur mu?

Senin sorununu bir türlü hayal edemedim. Bi video çekip yüklesene bakalım bişey duyabilecekmiyiz???

biancoangelo
27/03/2014, 16:31
Senin sorununu bir türlü hayal edemedim. Bi video çekip yüklesene bakalım bişey duyabilecekmiyiz???

Keşiften keşife koşuyorum bu sıra haftasonu ayarlıcam.

korguntuyenc
27/03/2014, 16:45
hocam bende buna benzer bır ses ıle yaklasık 3 gunumu yedım benım sorunum cozuldu ses ıse yıne aynı sekılde dualogıc aracımda sankı tekerlek davlumbaza surter gıbı ozellıkle bırıncı ve ıkıncı vıteste cok cok fazla 3-4 ve sonrasından hızlanarak devam edip sanki kayboluyor idi

ben sorunu su sekilde cözdüm.. aracın aks sportunda kaynaklanıyordu her gaz verdıgımde arac her hareket ettıgınde ıcınde aksın dondugu metal bır parca bu metal parcanın ıcının asınmasından dolayı her donusunde cevresındekı bosluga surtmesınden ses yapıyordu ancak bununla beraber aks rulmanıda sesı yaptıgı ıcın her ıkısınıde degıstırdık ve sonucta su anda cok ama cok mutlu bır sekılde aqracıma bınmekteyım bır baktırın derım akslarınıza

biancoangelo
27/03/2014, 21:17
Yüksek sesle dinleyin. Alt bantta daha belirgin...

Gıv gıv sesi... - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=VvrZ30Z8zkg&feature=youtu.be)

HALİL hocamm işallah beğenirsin....

korguntuyenc
27/03/2014, 21:22
Hocam malesef youtube a erisim kapandigi icin sesi dinleyemedim ama sorunun akslardan geldigi konusumda israrci olmak istiyorum :)

biancoangelo
27/03/2014, 21:48
Hocam malesef youtube a erisim kapandigi icin sesi dinleyemedim ama sorunun akslardan geldigi konusumda israrci olmak istiyorum :)

dns değiştir.

korguntuyenc
27/03/2014, 22:20
dns değiştir.

:) maalesef telefondan giriyorum ve bu bilgisayar islerinden minimum anliyorum beceremem yani

biancoangelo
28/03/2014, 18:57
Servise bugün gittim bulamadı....

matescs
28/03/2014, 21:06
hocam bende de 2013 punto var aynı ses benim arabadanda geliyor servise gittim klima kompresörü yapıyor dediler.ilk aldığım günden beri aynı sıkıntı var servise götürdüm 4 defa adamlar klima kompresörüde değiştiler bilmem ne yaptılar hala olmadı müsait zamanım olduğunda 5.kez gidecem servise. fiatlarda malesef motorlarda böyle sesler gelebiliyor ve serviste adamlar sana bunu rahatça söyleyebiliyor.

biancoangelo
29/03/2014, 20:49
Sesi kendim bugün tespit ettim. Klimadan kaynaklanıyo. Klima açıkken yok klima kapalıyken ses var... Sizce klima nası bi etki yapar lütfen videoyu yukardan izleyin.

biancoangelo
29/03/2014, 20:50
hocam bende de 2013 punto var aynı ses benim arabadanda geliyor servise gittim klima kompresörü yapıyor dediler.ilk aldığım günden beri aynı sıkıntı var servise götürdüm 4 defa adamlar klima kompresörüde değiştiler bilmem ne yaptılar hala olmadı müsait zamanım olduğunda 5.kez gidecem servise. fiatlarda malesef motorlarda böyle sesler gelebiliyor ve serviste adamlar sana bunu rahatça söyleyebiliyor.

Bende bugün kendim çözdüm... Klimadan ağzına tükürüyüm yaww. dediğiniz gibi kompresör motorundan olabilir.

matescs
09/04/2014, 01:34
Hocam bende punto 1.2 pop araç var.Sıfır aldım aracı.Aldığım ilk günden beri benim arabada da aynı ses var.Ben bu sebepten tam 4 kere servise götürdüm aracı.Fiatlarda genel olarak olan sorun.Ses klima kompresöründen geliyor.Sen götür servise baktır bi fikir al.O sesden bişi olmaz kullanırsın bir sıkıntı olmadan.Servise götür muhakkak.Baksınlar.Ben yine servise götürücem bu hafta arabayı sesten dolayı.