PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaz yağı ve mazot

edi
16/09/2007, 13:57
Mrb. Arkadaşlar,

Aracın heryerine gaz yağı sürmek boyaya zarar verirmi?

Ben sürdüm sinek lekelerini ve yapışkan izlerini çıkarması güzel.

Boyayı koruduğu söyleniyor deneyen veya bilgisi olan varmı?

Duyduğuma göre mazot iyi değilmiş.

Auto engineeR
16/09/2007, 14:31
gazyağı mazota göre daha çok tercih edilir..
faydalı olduğunu zannetmiyorum ben ama zararını da görmedim şimdiye kadar gazyağının..
buarada sinek lekeleri,kireç izleri için sirke kullanılmalı, gazyağıysa zift çıkarmak için.

femoli
16/09/2007, 17:35
kesiinlikle katılıyorum zararı olmaz ama faydasıdda dokunmaz araçta çıkarılmayacak lekeler için bağaj ınızda bir adet VD 40 buluundurun küçük şişelerden çıkaramayacağı lekeyok hemde zararsız ....

memat
16/09/2007, 17:50
o vd40 ı nerde buluruz

femoli
16/09/2007, 18:13
her yerde satılır oto ile ilgili :)

GP61
16/09/2007, 18:52
gazyağı mazota göre daha çok tercih edilir..
faydalı olduğunu zannetmiyorum ben ama zararını da görmedim şimdiye kadar gazyağının..
buarada sinek lekeleri,kireç izleri için sirke kullanılmalı, gazyağıysa zift çıkarmak için.

bu sirke bildigimiz salataya koydugumuz elma sirkesi mi???

dejavu
16/09/2007, 18:58
her yerde satılır oto ile ilgili :)

mesela femolide vardır arkadaşlar...
kemal otoya uğrarsanız bulabilirsiniz...

femoli ne oldu cumartesi bişey gelecekti geldimi..?

femoli
17/09/2007, 09:04
Yok daha gümrükten çekememişler bu hafta içi gelecekmiş gelince msn den yada özelden ulaşırım ok:)

cewo
17/09/2007, 09:10
tipik eski istanbul şöförü modeli :) gazlı bezz her daim elde :)

SeZAr
17/09/2007, 13:16
Gaz yağının boyayı seyrelttiği söyleniyor.

GaladrieL
17/09/2007, 15:41
Gaz yağının boyayı seyrelttiği söyleniyor.

Kimyasal yapısı itibariyle gaz yağının öyle bir özelliğinin olması imkansız.. Ancak sürekli olarak kullanımda, uzun süre sonunda belki tahribat yapabilir ki bu da gaz yağından değil, uygulanamada kullanılan bez..vs.. ekipmanların zamanla aşındırmasından kaynaklanır..

Araçlarımız üzerindeki boyanın tek seferde, ciddi bir şekilde incelmesi için kasıtlı olarak kimyasal bir çözücünün kullanılması gerekir (aseton, asit, derişik alkol..vs..)

Auto engineeR
19/09/2007, 23:32
bu sirke bildigimiz salataya koydugumuz elma sirkesi mi???

cevap biraz geç oldu yeni farkettim özür dilerim,bildiğimiz üzüm sirkesi oluyor genelde

Cnyt01
20/09/2007, 02:17
neler ogrenıyoruz boyle.... yrn ben sorarım sonaxa bana ıtal mazemeydı fln filan bı suru kımyasal gereksız bılgı verdı. mutfaktaki sirkede oluormus .)

GaladrieL
20/09/2007, 10:17
neler ogrenıyoruz boyle.... yrn ben sorarım sonaxa bana ıtal mazemeydı fln filan bı suru kımyasal gereksız bılgı verdı. mutfaktaki sirkede oluormus .)

bence mutfaktaki sirke yine yerinde kalsın, salata vs.. için :)

çok abartmaya gerek yok, her işi ustasına emanet etmek lazım :Ç

ugurozer
20/09/2007, 11:57
bende gaz yağı ve sirkenin çok sıkışılmadıkca yerinde bırakılması taraftarıyım :) geçenlerde yeni ziftlenmiş bir yoldan geçmem gerekti, araclarımızda camurluk olmadigi icin kapım marsbiyellerim ziftle sıvanmıs gibi oldu. Gittigim yerde gaz yagi bulabildim cok iyi cikti ancak uygulanan boya uzerindeki vernik diger yerlere gore azda olsa mat duruyor. Bilgilerinize..

eakbas
20/09/2007, 12:37
kesiinlikle katılıyorum zararı olmaz ama faydasıdda dokunmaz araçta çıkarılmayacak lekeler için bağaj ınızda bir adet VD 40 buluundurun küçük şişelerden çıkaramayacağı lekeyok hemde zararsız ....

mehmet vd 40 zift için iyimi yani? hiç denemedimde (tereddüt)
peki bilindik bir markanın yağlı kontak spreyi var o da aynı işi görürmü

femoli
20/09/2007, 14:00
markası felan ney onlarıda yazsan bir bakarım olurmu olmazmı

eakbas
20/09/2007, 16:22
markası felan ney onlarıda yazsan bir bakarım olurmu olmazmı

:) philips kırmızı kutu