PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Çalıştırmada ki Sarsıntı

akselerbol
28/10/2013, 23:42
İyi geceler herkese 2008 model punto da ilk çalıştırdığımda 5-6 saniye biraz sarsıntı oluyor sonra kesiyor devir saati biraz düşüp kalkıyor sizin araçlarınız da böyle bir durum var mı yoksa benimkinde bir problem mi var bu arada aracın kilometresi 95.000 dizel.

biancoangelo
29/10/2013, 12:03
Benim hiç bi fiat aracımda böyle olmadı....

culudamar
30/10/2013, 16:40
Bende de aynı sorun var, 2006 107 bin, dizel. Takipteyim.

Arrest
30/10/2013, 16:44
İyi geceler herkese 2008 model punto da ilk çalıştırdığımda 5-6 saniye biraz sarsıntı oluyor sonra kesiyor devir saati biraz düşüp kalkıyor sizin araçlarınız da böyle bir durum var mı yoksa benimkinde bir problem mi var bu arada aracın kilometresi 95.000 dizel.

araç jikleyi otomatik ayadığı icin gazı kendi veriyor bu yüzden ilk etapta ufak bir sarsıntı olabilir devir 1300 1400 den kademeli olarak 1300 1250 1200 diye düşüyor. Veya motor kulaklarınızdan biri sıkıntı olabilir.

Ozzy3327
30/10/2013, 16:47

Bendede sadece ilk çaıştırmada devir saatinde 5-6 sn lik bi dalgalanma vardı,enjektörler söküldü temizlendi,tamir takımı değişti ve ayarı yapıldı.Sorun düzeldi,belki sizinde bundan kaynaklanıyo olabilir.eğer daha önce enjektör temizliği ve ayarı yapılmadıysa belirttiğiniz km'de sorun olma olasılığı yüksek

kanarya09
01/11/2013, 13:26
merhabalar...
2006 model Grande Punto 1.3 mjet emotion 90hp aracım var... sorunum, araç soğukken çalıştırdığımda devir saati 800-1000 arasında yaklaşık bi on defa inip çıkıyor... enjektörler temizlendi, başka enjektör takıldı, akışmetre değişti, rail sensörleri değişti, aküyü bile değiştirdim ama sorun hala düzelmedi... bu konuda bilgi sahibi ve başına böyle bi olay gelen var mı? yaklaşık 6 aydır bu sorunum var...

kanarya09
01/11/2013, 13:29
merhabalar...
2006 model Grande Punto 1.3 mjet emotion 90hp aracım var... sorunum, araç soğukken çalıştırdığımda devir saati 800-1000 arasında yaklaşık bi on defa inip çıkıyor... enjektörler temizlendi, başka enjektör takıldı, akışmetre değişti, rail sensörleri değişti, aküyü bile değiştirdim ama sorun hala düzelmedi... bu konuda bilgi sahibi ve başına böyle bi olay gelen var mı? yaklaşık 6 aydır bu sorunum var...

Arrest
01/11/2013, 17:37
merhabalar...

Bu bi sorun teşkil etmiyor önemli derecede

Discovery cihazımdan gönderildi

kanarya09
03/11/2013, 14:24
sorun teşkil etmiyor ama, sinir bozucu, manifolt ve boğaz kelebeğide temizlendi dün itibarıyla ama hala sorun devam ediyor... depo içindeki mazot pompasını değiştirecek usta, sonra bi kere daha akışmetre değiştirecek... ama umudum yok hala...

Arrest
03/11/2013, 14:46
sorun teşkil etmiyor ama, sinir bozucu, manifolt ve boğaz kelebeğide temizlendi dün itibarıyla ama hala sorun devam ediyor... depo içindeki mazot pompasını değiştirecek usta, sonra bi kere daha akışmetre değiştirecek... ama umudum yok hala...

Harcadiginiz paraya yazik bence onlardan da kaynaklı dgl sorun. Rölanti düzenleyen sistemde olabilir.

Discovery cihazımdan gönderildi

akselerbol
05/11/2013, 11:53
Fikir belirtenlere teşekkürler sınavım vardı giremedim foruma uzun süredir. Araçla da ilgilenemedim. İşin tuhaf kısmı onu da yeni fark ettim soğuk havalarda yapıyor sadece sıcak hava da dalgalanma yok sanırım benim sorunum ciddi bir olay değil ama baktırmak da fayda var yine de ..

kanarya09
02/12/2013, 17:56
aynı sorun bende vardı... enjektörler temizlendi 3 4 kere ayar yapıldı, rail basınç sensörü değişti, debimetre değişti, ve bunun yanında 4 5 tane daha sensör temizlendi değişti, sorun düzelmedi... en son beyinde sorun var dediler.. beynin içinde basınç entegresini değiştirdiler yine düzelmedi... en son arızayı kendim tespit ettim EGR VALFİ ALDIM taktım sorun düzeldi. artık arabada sabaları sarsıntılı çalışma devir saati 800 ile 1000 devir arasın bariz bi şekilde oynuyordu, o sorun halloldu... 2000 devir sabit hızla giderken arabada tekleme oluyordu o da kesildi... araç biraz daha ataklaştı... şimdi sorun yok çok şükür... şimdi beyinci arkadaştan paramı iade almaya gidicem, yapmadan önce garanti vermişti çünkü :)