PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande 1.4 T-Jet Dynamic Punto su kaynatıyor

daveygrohl
28/10/2013, 15:39
Arkadaşlar bugün beğendiğim puntoyu görmeye gittim. Expertize soktuk ve motoru usta bayağı zorladı 196 km/s'ye kadar çıktı. Test bikaç dakika sürdü, test bittikten sonra araçtan beyaz duman çıkmaya başladı. Araç su kaynatmıştı ve usta soğutma fanının çalışmadığını söyledi. Daha sonra aracın suyunu değiştirip soguduktan sonra tekrar çalıştırdığımızda fan çalıştı. Aracı satacak adam daha önce hiçbir sıkıntı yaşamadığını ve klimanın da güzel çalıştığını söyledi. Sonra kavaklıdere fiat servisine aracı götürüp muayene etmişler. Aracın fan, motor ve tüm sisteminin sorunsuz olduğunu söylemiş servis. Peki neden araç test sırasında su kaynattı? Tekrar yapar mı veya arıza çıkarır mı daha sonra? Tecrübeli arkadaşlardan cevaplarını bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler...

CMasteR
28/10/2013, 15:57
Çok aşırı zorlandığından olabilir mi ?

görkem koçsan
28/10/2013, 16:14
valla bende hiç öyle sorun çıkarmadı 220 den ibre aşağı bile düştü yine hararet ibresi yarımdaydı o sabit durduğu yerde.yalnız gp. lerin bazılarında fan motoru sıkıntı çıkardı diye forumda konuşulmuştu belki yeni sorun çıkarıp size denk gelmiş olabilir ya da hortumlarında kaçırma falan vardır.

daveygrohl
28/10/2013, 16:54
Hareket ederken rüzgar sayesinde soğuyor. Aşırı zorlamadan olabilir ama böyle olması normal mi? İlk defa olmuş, daha sonra çalıştırdık ve sıkıntı olmadı da. Servis de bilgisayara bağlayıp motor, fan motoru ve hareret normal demiş.

görkem koçsan
28/10/2013, 17:02
valla zorlanmadan bişi olcağını sanmıyorum ki t jet motora 195 hız diyosunuz zaten normal fabrika verisi, aynı fire motorda 165 km' hız yapmak gibi,ilk defa olduysa fanın kablolarında temansızlık olabilir , termostat açmamıştır o olabilir , bunun bi sürü sebebi var. termostatta fan muşürü var ayrıca onda sıkıntı olabilir valla ben komple 5 yılı doldurduğu için değiştim bu sene radyatör hortumlarını fanı ek su deposu hortumlarını ek su deposu kapağını devirdaimi. bunlar zamanla aşınan eskiyen parça illa arıza vermesini beklememek lazım sonra büyük sıkıntı çıkarırlar.

Bolu_Beyi
28/10/2013, 18:33
Araç yüksek hızlarda panjurdan giren hava ilede soğur bazen fan yeterli olmayabilir. Siz aracı durduğu yerde zorlattığınızdan dolayı böyle bir sorun oluşmuş olabilir.

daveygrohl
29/10/2013, 20:00
başka bi sıkıntı da olabilir mi? Yarın arabaya bakacağım ama bu sıkıntı aracı aldıktan sonra yine çıkmasın ? Servis bi sıkıntı yok demiş ama bilemiyorum

görkem koçsan
29/10/2013, 21:39
valla kardeşim iyi baktır iyi kontrol ettir t jet dediğin arabanın parçası baya bi pahalı.şimdiden hayırlı olsun.

hanbjk
29/10/2013, 22:02
Arkadaşların da dediği gibi test te aracı baya zorluyorlar. Benim daha önce clio vardı sattığım kişi de teste soktu testten araçta ses gelmeye başladı :)

Kavaklıdere servis benim de gittiğim ve araba almadan önce araç gösterdiğim bir servis işini iyi bilen ustalar var. Birşey yok demişlerse sorun olacağını düşünmüyorum ama yinede yazılı bir kağıt alın aracı baktırdıktan sonra.