PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : colin McRae öldü

Auto engineeR
16/09/2007, 11:43
Colin McRae'nin dün İskoçya'daki evinin arsasından kalkışından kısa bir süre düşen helikopterde hayatını kaybettiği tahmin ediliyor. 1995 Dünya Ralli Şampiyonu'na ait olan helikopter dün yerel saatle 4.00'da McRae'nin Jerviswood, Lanarkshire'daki konutundan kalkışından sonra düşmüş ve alev topuna dönerek yanmıştı.

https://www.turkiyef1.com/images/news_gallery/c_mcrae_face.jpg

Strathclyde Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, helikopterdeki 4 kişinin de ölü olarak bulunduğunu söyledi.

Emniyetten yapılan açıklamada, "Şu an için ormanlık alana düşen helikopterde 4 kişi olduğunu doğrulayabiliriz" denildi.

Açıklamada, "Cesetler, Sayın Colin McRae'ye ait olan helikopterin içinde bulundu. Sayın McRae'nin de helikopterde olduğuna inanılıyor. Bununla birlikte adli tıp sonuçları gelinceye kadar içeridekilerin kimliklerini doğrulama imkanımız olmayacak" denildi.

Bu arada polisin olay yerinde incelemelerine devam ettiği ve kazanın nedeni hakkında detaylı bir soruşturma yürüttüğü ifade edildi.

İngiliz Sunday Times gazetesi ise McRae'nin 5 yaşındaki oğlu Johnny'nin de helikopterde olduğunu yazdı.

McRae'nin ticari ortağı ve yakın arkadaşı Jean-Eric Freudiger de Sunday Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada, McRae'nin kardeşi Alister'in 39 yaşındaki eski şampiyonun helikopterde pilot olarak bulunduğunu söylediğini aktardı.

Freudiger, "Düşen helikopterin ona ait olduğunu duydum. O da helikopterdeymiş. Bunun pilot hatasından kaynaklandığına inanamam. Çünkü McRae benim en iyi arkadaşım, kızımın vaftiz babası. Onun ne kadar iyi bir pilot olduğunu biliyorum" dedi.

Freudiger, "Yedi yıldır çok yakın ticari ortaklıklarımız vardı. Hayatımda bugüne kadar tanıdığım en iyi insandı" dedi.

memat
16/09/2007, 11:57
paşlaşım için teşekkürler çok sevdiğim ralli pilotlarından birisiydi:(

Linos
16/09/2007, 12:27
Çok yazık olmuş! Büyük talihsizlik... :(

Er-NnN
16/09/2007, 12:29
yaw tüylerim diken diken oldu izlemeyi çok sewdiğim başarılı bi pilottu... :(

yakınlarına allah sabır versin...

allah rahmet eylesin...