PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok acil yardım...kornam susmuyor!

HEROGERONIMO
26/10/2013, 17:26
çok aciiiil yardım arkadaşlar...2006 grande punto sahibiyim...2 gündür trafikteyken birden kornam çalmaya başlıyor ve kontağı kapatmadan susmuyor...gerçekten çok dikkat çekici ve kötü bir durum..kornanın kblosunu sökeyim dedim ama kornanın yerini bulamadım...ne yapmalıyım...acil yardım lütfen...femoli kardeş bu bahsettiğin sigorta kutusu kaputun altındaki kutumudur...lütfen acil yardım...arabanın kontağını açamıyorum korna ötecek diye...biyere gidemiyorum korna yüzünden

OzzY
26/10/2013, 20:45
kullanım klavuzundan bakın sigortanın yerine ya içerde direksiyonun sol altındadır yada motordaki kutuda.

ya rölesi bozulmuştur yada direksiyon içindeki sargıları diye düşünüyorum. direksiyondaki tuşlar çalışıyormu? airbag arızası veriyormu?

000111
26/10/2013, 21:09
motor bölümündeki sigorta kutunuz su almış olabilir daha önce benim de başıma gelmişti serviste sökülüp kurutulunca düzeldi

BaranSelo
26/10/2013, 21:30
https://i5.photobucket.com/albums/y164/Maway/Exxie%20loom%20other%20techy/0FuseBoxLayoutComponentRelays.png
Şemaya göre E8 kodlu sigorta, kornanın sigortası. Eğer sigorta kutunuzda bir farklılık yoksa bu sigortayı sökün. Sigortayı bulamamanız durumunda, korna tam olarak ön üst panjurun arkasındadır. Panjuru söküp kablolardan birini çıkartın. Servise kadar gidebilirseniz, serviste 10 dakikada hallederler, veya herhangi bir oto elektrikçi de halledebilir.

HEROGERONIMO
27/10/2013, 11:47
yardımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar..sigorta kutusu kaputun altında..aracın kullanım kılavuzundaki sigorta şemasında korna için F10 nolu sigorta demiş...birazdan sigortayı deneyeceğim...OzzY arkadaşım tuşlar çalışıyor...airbag ile ilgili herhangi bir uyarı yok..sigorta kutusundan çözemezsem eğer ön ızgarayı nasıl sökebilirim?

OzzY
27/10/2013, 14:44
yardımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar..sigorta kutusu kaputun altında..aracın kullanım kılavuzundaki sigorta şemasında korna için F10 nolu sigorta demiş...birazdan sigortayı deneyeceğim...OzzY arkadaşım tuşlar çalışıyor...airbag ile ilgili herhangi bir uyarı yok..sigorta kutusundan çözemezsem eğer ön ızgarayı nasıl sökebilirim?

ön ızgara tırnaklı kenarlarını kastırıp çekerek çıkar ama bence öncesinde rölesini kontrol edin, ben sorunun röleden olduğunu düşünüyorum.

HEROGERONIMO
27/10/2013, 17:05
zaten sigorta kutusunu acıp baktığımda bişey anlamdım...hangisi kornanın bulamadım...o yüzden ön ızgarayı çekip çıkardım ve kablosunu çektim...şimdilik korna sustu:)OzzY kardeş bu role dediğin sigorta kutunun içindemi? role de arıza olup olmadığını nasıl anlarım?inşallah çok ciddi bir arıza yoktur...

OzzY
27/10/2013, 18:10
evet sigorta kutusundadır kutudaki kutu gibi olan şeyler ama hangisi kornanın bilmiyorum. kornaya basıp bıraktıkça tık tık ses ses gelmesi lazım röleden. 5-10tl bişeydir.

HEROGERONIMO
30/12/2013, 17:35
arkadaşlar sorun çözüldü.maalesef body kit arızalı çıktı.tamir edemediler.istanbulda bu işle ugraşan bir tanıdık buldum...ve 400 tl gibi bir masrafla çözüldü...şimdi tıkır tıkır çalışıyo...bu tür sorunları olan arkadaşlar forumdan bana ulaşırlarsa yardımcı olurum..