PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyondan bir "tık" sesi

aaaahanda
26/10/2013, 11:53
Merhabalar, ekli videoda yolladığım bir ses direksiyondan gelmeye başladı yada önceden farketmedim. Sadece duruyorken ve çok kısa sağ sol yapınca çıkan bir ses bazen her iki yönde genelde tek bir yönde çıkıyor. Ama sadece çok kısa sağ sol yapınca çıkıyor. Titreme yok başka garip birşey yok, servise gittim normal bu ses dedi, alt takımı kontrol ettiler, orda aynı model başka bir punto evo da denedik onda da geldi ama çok çok çok az. Farketmemiş olabilirim sadece bu hareketi yapınca geliyor. Videoda ses duyulur mu diye korkmustum ama videoda normalden çok fazla bile çıkmış abartı derecesinde. Hani dirsekli bir yer varya direksiyon milinde ordaki dirsekten geliyor gibi bir hipotezim var, oradaki dirsek körük içinde mi bilmiyorum. Fikriniz nedir? Teşekkür ederim, herkese iyi günler.
https://youtu.be/rsVGC_Y-COo

burYq
26/10/2013, 11:58
Belki de kablolar aşınmıştır kopmak üzeredir. Geçenlerde benim kablolardan biri koptu mesela direksiyondaki teyp tuşları, korna, airbag hep iptal oldu. Airbag arıza ışığı da yandı. Bu ses normal bir ses değil bence. Ben araçta duymuyorum en azından. Başka bir servise gitme imkanınız varsa başka servise gösterin.

serkandikici
26/10/2013, 12:04
direksiyon milindeki bağlantı noktası gibi bi izlenim veriyor bana da direksiyonun altına eğilirseniz görünüyor zaten elle orayı tutarken çevirin direksiyonu eğer bi takılma tıkırdama hissederseniz ordandır bence.. Benim aracımda şimdilik böyle bir ses yok yani normal bir durum mu bilmiyorum ama servise ısrarcı olmanızı tavsiye ederim. Son zamanlarda yetkili servisler her şeye "normal" deyip geçiştiriyorlar. Bizim garantiyi bozmamak için uzunca bi süre bakımlara 2 kat para vermemizin tek sebebi bu gibi arızalar zaten.. Geçmiş olsun

aaaahanda
26/10/2013, 12:19
Tabi ben alt kısmına bakmadım oradan gözükmez diye, ama ses içeriden geliyor ve tamda bedalların üst tarafına doğru. Dediğim gibi videoda ses öyle bir çıkmışki ben de hayret ettim, bu sesi kim duysa normal değil der zaten. Arabanın garantisi yeni bitti, gittiğim yer de yetkili servisi zaten. Bugün çok yoğunlardı yine bakalım aklınızda birşey kalmasın sonra uğrayın dediler ama onlara göre normal. Birazdan iner bakarım. Teşekkür ederim

aaaahanda
26/10/2013, 12:20
Belki de kablolar aşınmıştır kopmak üzeredir. Geçenlerde benim kablolardan biri koptu mesela direksiyondaki teyp tuşları, korna, airbag hep iptal oldu. Airbag arıza ışığı da yandı. Bu ses normal bir ses değil bence. Ben araçta duymuyorum en azından. Başka bir servise gitme imkanınız varsa başka servise gösterin.

Kablo gibi değil mekanik bir vurma sesi, yağsız kalmış da metal metale vuruyor gibi

klasman01
26/10/2013, 14:16
aynı ses bende de vardı ben de özel servise göstermiştim normal bir ses problem yok demişti

aaaahanda
26/10/2013, 15:12
Şimdi arabanın yanından geliyorum, dirseği gördüm, ama anlayamadım ordan mı geliyor diye, önemli birşey değil gibi ama insan yine de huylanıyor.

kadir1982
26/10/2013, 20:00
merhaba arkadaşlar bu sesin benzeri benim aracımdada vardı yaklaşık 1 saat öncesine kadar özel bir servise gösterdim yolda gelen sese falan baktılar dreksiyon kutusu falan dendi arabanın kalması gerekli olduğu söylendi bakılacak falan bende oaradan ayrıldıktan sonra bir yere daha gösterdim aynı seyleri söylediler birazda yoğundu servisler bende eve geldim kafama taktım birazda inatçıyımdır mafsala bağlı olan milde yapısı biraz garip boru var onun salladım aşağıya yukarı sallanıyor takip ettim bittiği yerde bir mafsal benzeri parcavar direksiyonu çevirince 13 numara civatayı gördüm pilastik yuvarlak olan yerden sıktım ve mutlu son ses bitti :)

aaaahanda
26/10/2013, 21:50
merhaba arkadaşlar bu sesin benzeri benim aracımdada vardı yaklaşık 1 saat öncesine kadar özel bir servise gösterdim yolda gelen sese falan baktılar dreksiyon kutusu falan dendi arabanın kalması gerekli olduğu söylendi bakılacak falan bende oaradan ayrıldıktan sonra bir yere daha gösterdim aynı seyleri söylediler birazda yoğundu servisler bende eve geldim kafama taktım birazda inatçıyımdır mafsala bağlı olan milde yapısı biraz garip boru var onun salladım aşağıya yukarı sallanıyor takip ettim bittiği yerde bir mafsal benzeri parcavar direksiyonu çevirince 13 numara civatayı gördüm pilastik yuvarlak olan yerden sıktım ve mutlu son ses bitti :)

https://img..com/d/13/10/27/ezy7ery7.jpg
İşaretlediğim yer mi?

kadir1982
26/10/2013, 22:43
orası değil mafsala bağlı olan milin yukarı doğru takip edin iyice eğilmeniz lazım göreceksiniz

gurcan45
26/10/2013, 23:47
bendekı dıreksıyon kutusu sesıne benzıyo ılk basta mılı sıkmıstı servıs sonradan dıreksıyon kutusu degısınce kesıldı o ses umarım sızın oyle degıldır