PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü değiştirince menzil göstergesi sapıttı..

Burak Coskunirmak
25/10/2013, 10:04
Arkadaşlar merhaba..

2 hafta önce aracımın aküsünü değiştirdim. akü değiştirmeden önce depoyu fullediğimde fix olarak menzil 675 KM gösteriyordu. şimdi fullediğimde daha düşük rakamlarda menzil gösteriyor. akü değişince belli bir müddet de menzil ortalama tüketim anlık tüketim vs göstermedi.

dün benzin ışığım yandı 2 dakka geçmeden yakıt dolumu gerekiyor diye uyarı verdi. akü değiştirmeden önce benzin ibresi bitti bitecek şeklinde dururken aynı uyarıyı veriyordu şimdi ışık yanar yanmaz verdi hemde 4-5 kere arka arkaya..

bu menzil olayını eski haline nasıl döndürürüm? akü kutup başlarını söküp tekrar taksam düzelir mi?

khanunl
25/10/2013, 10:08
Akü + kutup başını 30 saniye ayırın düzelmezsse yetkili serviste bilgisayar bağlatıp resetlettirin.

Burak Coskunirmak
25/10/2013, 10:11
eyvallah hocam saolasın.. 2 haftadır 3 kere depo fulledim. düzelmeyince sinirim bozulduydu.. iyi oldu bu..

aküyü takınca belli bir müddet hiçbirşey göstermedi normal bir durum mu peki?

punto1414
14/12/2016, 11:14
eski bir konu ama;bu olayı yaşayan oldumu ?benimde elektrik ile alakalı bir işim vardı.yol bilgisayarı sıfırlandı..saati,tarihi düzelttim ancak menzil saçmalamaya başladı,misal önceden 300 km menzil gösteriyordu kademeli olarak düşüyordu 290-280-260 diye..şimdi ise 300 gösteriyorken birden 190 a düşüyor birden 250 ye yükseliyor..bir yerde daha okumuştum - kutup başını söküp bekleyin beyin kendini resetler yazıyordu.varmı bu konuyu çözen arkadaşlar

edll
14/12/2016, 17:55
eski bir konu ama;bu olayı yaşayan oldumu ?benimde elektrik ile alakalı bir işim vardı.yol bilgisayarı sıfırlandı..saati,tarihi düzelttim ancak menzil saçmalamaya başladı,misal önceden 300 km menzil gösteriyordu kademeli olarak düşüyordu 290-280-260 diye..şimdi ise 300 gösteriyorken birden 190 a düşüyor birden 250 ye yükseliyor..bir yerde daha okumuştum - kutup başını söküp bekleyin beyin kendini resetler yazıyordu.varmı bu konuyu çözen arkadaşlar

km ayarı resetliyor ondan yapıyor. tekrar ayarlara girip mil-km kısmınıda dahil km ayarına getirin. sorun düzeliyor. anlık yapılan km göstereceği yerde arabanın yapacağı km gösteriyor hızlandıkça düşüyordu. sorun ayarlarda.

arenas
14/12/2016, 18:33
İlk akü değişimimde serviste aynısı bana da oldu.
Dün de 2. aküyü değiştim,arkadaş arabayı stop etmeden değiştiği için sanırım,yol bilgisayarı sıfırlanmadı.

Sent from my iPhone using

punto1414
15/12/2016, 09:09
km ayarı resetliyor ondan yapıyor. tekrar ayarlara girip mil-km kısmınıda dahil km ayarına getirin. sorun düzeliyor. anlık yapılan km göstereceği yerde arabanın yapacağı km gösteriyor hızlandıkça düşüyordu. sorun ayarlarda.

ayar kısmında km seçili..Yalnız ben gidilen yoldan bahsetmiyorum..Menzil den bahsediyorum

punto1414
15/12/2016, 09:10
İlk akü değişimimde serviste aynısı bana da oldu.
Dün de 2. aküyü değiştim,arkadaş arabayı stop etmeden değiştiği için sanırım,yol bilgisayarı sıfırlanmadı.

nasıl çözdünüz peki bu problemi kendiliğinden mi düzeldi yoksa yazılımla alakalı bir şeymi ?

arenas
15/12/2016, 09:11
Kendi kendine düzeldi ,biraz yol yapınca

punto1414
15/12/2016, 10:53
ışık yanmadı henüz 67 km takılı kaldı..dahada aşağı inmiyor menzil.mazot ışığının yanmasını bekliyorum bakayım yanacakmı.göstergede bi sıkıntı yok.aküyü bi sökeyim belki kendine gelir.

arenas
15/12/2016, 20:08
Siz yine de yakıtınızı alın,bu soğukta yolda kalmayın.
Benim hatırlayabildiğim 2-3 günde kendine gelmişti değerler,o zamanlar günde 20km yapıyordum ortalama.Fikir vermesi açısından yazdım.

punto1414
16/12/2016, 09:09
akşam -kutup başını söktüm bekledim biraz tekrar taktım..Neyse sabah çalıştırdım çıktım yola ilkten ----- geldi sonra menzili 420 gösterdi.. 6 km yol yaptım menzil şu an 290 a düştü:)önceden böyle değildi mesela..420 gösteriyorsa 395 e falan düşüyordu..Sizce de bi saçmalık yokmu

arenas
16/12/2016, 11:03
Keşke sökmeseydiniz kutup başını,birkaç güne düzelecekti.
Sabah ilk çalıştırmada ve ilk birkaç kmde soğuk motor çok yakacağından ve önceki günlerden gelen -ortalamayı düşürecek-standart bi veri olmadığından,ortalamanız yüksek ve menziliniz birden çok fazla düşmüş görünüyor.Ortalama tüketim normale döndüğünde,menzilde yine eskisi gibi, ufak ufak düşmeye başlayacaktır.

Sent from my iPad using

punto1414
16/12/2016, 11:11
Keşke sökmeseydiniz kutup başını,birkaç güne düzelecekti.
Sabah ilk çalıştırmada ve ilk birkaç kmde soğuk motor çok yakacağından ve önceki günlerden gelen -ortalamayı düşürecek-standart bi veri olmadığından,ortalamanız yüksek ve menziliniz birden çok fazla düşmüş görünüyor.Ortalama tüketim normale döndüğünde,menzilde yine eskisi gibi, ufak ufak düşmeye başlayacaktır.

Sent from my iPad using

ben 1 hafta menzile bakmayarak dolaşayım:)en hayırlısı bu.