PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsattaki bir harf yüzünden...

ferdigokhan
22/10/2013, 19:23
Selam arkadaşlar;
Bugün Esenyurt'ta aracımı muayeneye götürdüm. Araçta hiçbir teknik sorun yok, herşey çok güzel tam bitti demiştim ki, görevli çağırdı abi senin araç kaldı dedi. Şok oldum resmen. Sebebi ruhsatta Araç sınıfı M1 olması gerekirken bende M1G (Arazi) olarak yazılmış. Mecbur döndüm geri. Cuma'ya randevu aldım ruhsatı değiştiricem. Muayene gidicek arkadaşlarda dikkat etsin...

tyilgin
22/10/2013, 19:54
anlaşılan muayenedeki arkadaş konunun ne kadar öenmli olduğunun farkında ama maalesef ruhsatı düzenleyen bir tarafı ile düzenlemiş. imkanın olacak o ruhsatı düzenleyen memur ile uğraşacaksın ki bir daha kimseyi mağdur etmesin.

gereksiz yere mağdur olmuşsunuz, geçmiş olsun..

Arrest
22/10/2013, 20:03
o ruhsahata öyle yazan kişiyi varya ..... gerizekalılar ya puntodan arazi aracımı olur kafaları nerde bilmiyorum. Ücretsiz de değiştirmiyorlardır yaprağı 60 lira falan alıyorlar heralde. Kendi yaptıkları hataya bidaha para isterler.

arenas
22/10/2013, 21:07
araç satiş sözlesmesine bakin.kesin noterin hatasidir.

Sent from my iPhone using

metehancihangir
22/10/2013, 22:30
bizim tırın eski dorsede 2 dingil vardı yani N2 sınıfına girmesi lazım ama bizim ruhsatta N3 yazıyodu muayenede bakmadılar bile sonra 2.muayenede yine bakmadılar ve 3.muayene geldi bize bunun 1 dingil nerde diye sordular 89 model dorsenin 1 dingilinin olmadığının farkına 2013 yılında vardılar bizde mecbur masraf yapmamak için komple değiştirdik dorseyi tüv türk çok ayrı bi cumhuriyet

outlife
23/10/2013, 09:49
işgüzar memurların hatası... çok geçmiş olsun. yav böyle durumların hesabnını nasıl sormalı ki???

ferdigokhan
24/10/2013, 09:53
Aynen öle arkadaşlar milletin hatasını biz çekiyoruz. Hem madden, hem manen... Zaman kaybı paradan daha önemli bir daha işin yoksa Esenyurt'a git. Allah başka zeval vermesin...

EMRE ALTINOK
27/04/2014, 14:19
cümleten geçmiş olsun abilerim, yeni ruhsatı çıkartınca dikkatle kontrol etmek lazım gelir. o bi harf, bi rakam satarken yada muayenede sorun oluyor. sıfırı 0 , O (o harfi) küçük l harfini 1 , büyük B yi 8 yazabiliyorlar. dikkat etmekte fayda görüyorum.