PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabadan gelen tuhaf bir ses...

muhendis0429
21/10/2013, 09:22
Merhaba arkadaşlar, 2009 model fire active lpg li aracımın ön kısmından pot pot pot diye düzenli bir ses geliyor. Tabi sesi tam olarak yazmak mümkün değil ama sanki dönen birşeyin düzenli olarak biryere çarpması gibi bir ses. Bu ses çok yüksek değil ama hissedilebiliyor. Önce lastiklere birşeyin sürttüğünü düşündüm ama lastiklerde birşey yok. Kaputu açıyorum araba çalışırken anormal bi durum yok. Arabanın gidişinde falan bir sorun yok ama bu ses nerden geliyor anlamadım. Benzinle çalışırken de gazla çalışırken de durum aynı. Benzer sorunu daha önce yaşayan varsa bilgilerinizi benimle paylaşır mısınız? Şimdiden teşekkürler...

raptor9999
21/10/2013, 14:01
hocam bende aynı detten muzdarıpım bugun tamırcıye gıttım bunun ıcın actıgım sayfaya bı tıkla bak ıstersen

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/49589-tekerden-sanki-gazete-yapismis-gibi-ses-geliyor.html

benım on tekerden yada oralardan bı yerden gelıyor vık vık vık vık dıe sankı lastıgın ustune bıse yapısmıs gıbı...

Arrest
21/10/2013, 14:35
manifold olabılır hocam

muhendis0429
24/10/2013, 15:06
Jantın ıçine kaçan irice bir taş yüzünden bu ses geliyormuş taşı çıkartınca ses kesildi :D