PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavan su alıyor

SaLDo
17/10/2013, 23:38
İyi bayramlar arkadaşlar. Dün gece şiddetli devam eden yağmurun ardından sabah aracı çalıştırdım. Aklıma nerden geldiyse tavana bakmak geldi bir de ne göreyim bildiğin su :( Resimde işaretledeğim kısımda belirgin bir şekilde su var. Nerden sızıyor olabilir?

- Bilenleriniz bilir,spoilerin olduğu kısıma mermer düşmüştü. Delik oluşmamıştı ama orada kaporta işlemi var. (mermer düşmüş hali: https://f1303.hizliresim.com/17/g/l27vs.jpg (

- Birde anten ucunu çıkarttım.

Bu 2 sinden olabilir mi? Anten olmaz diye düşünüyorum çünkü tam onun hizasında su falan yok. Tam köşede.

https://img490.yukle.tc/image.php?id=978365hr.jpg

Eagle34
17/10/2013, 23:52
geçmiş olsun,tamir ettirmemen gerekirdi spoilerin olduğu kısım değişecek

punto2010
18/10/2013, 00:33
Acaba o bölgede suyu tahliye eden bir yer vardı da mermer düşünce oda mı zarar gördü.Çok ilginç bir durum.Geçmiş olsun.

cdogu
18/10/2013, 00:48
Suyu tahliye eden bir bölüm yok abi orada zira gemi değil bu :) Darbe aldığı zaman aradaki boşluk artmış ve çekilen macun vs orayı kapatmamış. Spoiler kısmını değiştirmen(orjinaliyle) garantili olur. Ama yapılmayacak şey değil o parçayı çıkartıp altına bir kaplama,yalıtım vs. yapabilirsin ama yine araya su alıp spoiler'ın olduğu bölgede paslanmaya yol açabilir zira sen sadece su almasını engellersin içeri... O bölgeye yine su dolar.

SaLDo
18/10/2013, 00:51
Spoiler kısmı dediğiniz yer bagaj kapağı ile bir bütün. Bu durumda bagaj kapağı mı değişecek ?

cdogu
18/10/2013, 00:53
O parça bagajla bütün değil yahu ? Oradaki döşemeyi kaldırdığınızda alttan çıkabildiğini göreceksiniz Saldıray abi

SaLDo
18/10/2013, 00:59
O parça bagajla bütün değil yahu ? Oradaki döşemeyi kaldırdığınızda alttan çıkabildiğini göreceksiniz Saldıray abi

Allah allah :/ Tam anlamadım ama :g0000000:

cdogu
18/10/2013, 01:02
Allah allah :/ Tam anlamadım ama :g0000000:

Abi spoiler o..tabii ki çıkabilir. Mesela o spoilerın üstündeki fren lambasının kablo sistemi bozulmuştu ve ampulün camı kırılmıştı.Tamir etmek için spoilerı çıkartıp tekrar tesisat çekildi.. O parça çıkabiliyor.Serviste kesin net bir bilgi alabilirsiniz.

Mesela başka tip spoiler takan arkadaşlar da var forumda.Spoiler üstüne spoiler mı takacaklar :D

SaLDo
18/10/2013, 01:06
Şimdi ilk resme bakarsan yani mermer düşmüş haline,o resimde spoiler yok. Yani fabrika çıkışlı spoilersiz . Ben sonradan spoiler taktım tamir yaptırdıktan sonra. Yani o kısım çıkmıyır diye biliyorum.

SaLDo
18/10/2013, 05:13
Az önce baktım kurumuş su. Hemen test ettim,anten kısmından almıyor. Hasarlı bölge olan "spoiler" kısmının en sağ tarafından o ara kısımdan alıyor suyu.. Buna nasıl bir önlem alabilirim acaba ?

cemdogu
18/10/2013, 15:59
spoiler'ı söktürüp, o bölgedeki açıklara bakacak adam akıllı bir usta bulmanız gerek.malesef yaptıracaksınız.Bildiğim kadarıyla spoiler ile araba arasında delikli bir bağlatı yok, direkt olarak silikonla yapıştırılıyor..dolayısıyla spoiler delik bile olsa aracın içine geçeceği bi bağlantı yeri yok.tavan eğer su alıyorsa, biraz üzüldüm açıkçası çünkü sıkıntı...

işin ehli bi ustaya göstermenizi tavsiye ederim, zira tavan döşemesi sökülürse suyun tam olarak nerden sızdığına da bakılabilir.Bagaj kapağı arasındaki yerden de alıyor olabilir, tavanda bi açıklık kaldığı için de alıyor olabilir...

tamay96
20/10/2013, 11:48
Geçmiş olsun.

SaLDo
21/10/2013, 11:09
Bugün aracı ustaya gösterim. Bir kamyon su boşalttık bana mısın demedi. Sonra döşemeyi az kaldırım tekrar boşalttık suları gene su akmadı. Daha sonra aklıma fışkıye geldi. Bir baktık su zor cıkıyor. Meğer hortumu kopmus. Düzelttik neyse ki . Şuan sorun gözükmüyor. Tabi içim rahat değil aklım gene tavandan kacırır mı falan oralarda. Büyük bir yağmur beklicez artık.

Şimdilik sorunumu hallettim. 30 liraya patladı bana :)

comanchee
24/10/2013, 10:49
Bugün aracı ustaya gösterim. Bir kamyon su boşalttık bana mısın demedi. Sonra döşemeyi az kaldırım tekrar boşalttık suları gene su akmadı. Daha sonra aklıma fışkıye geldi. Bir baktık su zor cıkıyor. Meğer hortumu kopmus. Düzelttik neyse ki . Şuan sorun gözükmüyor. Tabi içim rahat değil aklım gene tavandan kacırır mı falan oralarda. Büyük bir yağmur beklicez artık.

Şimdilik sorunumu hallettim. 30 liraya patladı bana :)

geçmiş olsun ucuz atlatmışsın ya spoiler tavan vs olsaydı daha da uğraşırdın.aracınızla eğlenceli sürüşler dilerim...

msi
24/10/2013, 11:29
geçmiş olsun ucuz atlatmışssınız :)