PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzaktan aracı çalıştırmak

Eagle34
12/10/2013, 17:14
Uzaktan aracın motorunu çalıştırma,Özellikle kışın soğukta çok işime yarayacak fakat araca herhangi bi zararı olur mu..?

isteğe bağlı olarak kumandanız ile aracınızı çalıştırır veya stop edebilirsiniz. Kumanda ile araç çalıştığında unutma halinde motor çalışma süresi 15 dakikadır,tabi unutmamamız lazım 15 dakikada baya yakıt yakar:D

görkem koçsan
12/10/2013, 18:04
güzelde arabayı viteste unutmamak lazım.

CMasteR
12/10/2013, 18:05
Özellikle kış aylarında ne kadarda güzel olur değil mi :) Evden çıkmadan 5 dkka önce çalıştır arabaya bin fırın gibi ohhh :)

görkem koçsan
12/10/2013, 18:07
bunun yanında bi de beş dakika sonra kalorüferide açan sistem olsa dadından yinmez valla :D

MrFatih
12/10/2013, 18:17
Bu sistem monte edildikten sonra kalorüferide akşamdan açık bırakarak stop etmek okadar da zor gelmez ;)

Cidden teknikten anlayan arkadaşlar bi el atsa şu konuya? Olurmu, olmazma? Artılarımı olur bizim için yoksa eksilerimi?

didi77
12/10/2013, 18:22
Tanıdıkta aynı sistem var normal araba çalışır gibi çalıştırıyor camdan ::))) sonra iniyor gidiyor en kısa zamanda bende aynı sistemi yaptıracam

Eagle34
12/10/2013, 18:25
kışın evden çıkmadan çalıştırmak binince araç ısınca süper olurda bunu kullanan arkadaşlar yada anlayan arkadaşlar varsa araca bi zararı olurmu

cdogu
12/10/2013, 18:30
Valla bu iş biraz riskli. Sağlam bir araştırma lazım ve ucuz kıytırık ürünlerden kaçmak gerek. Marş motorunu elimize alma riski var :) Onun dışında eğer harbiden olursa harika bir sistem olur klimayı geceden açık bırakır,5 dakika öncesinden pencereden açarsın. Pofur pofur gidersin sıcacık :)

CMasteR
12/10/2013, 18:49
Bu sistem monte edildikten sonra kalorüferide akşamdan açık bırakarak stop etmek okadar da zor gelmez ;)

Cidden teknikten anlayan arkadaşlar bi el atsa şu konuya? Olurmu, olmazma? Artılarımı olur bizim için yoksa eksilerimi?

Üstad bizim için +sı olmazmı ya :) 3-5 dkka sen evden inene kadar aracın rolantide çalışacak motor ısıncak düşünsene ne kadar güzel :)

CMasteR
12/10/2013, 18:50
kışın evden çıkmadan çalıştırmak binince araç ısınca süper olurda bunu kullanan arkadaşlar yada anlayan arkadaşlar varsa araca bi zararı olurmu

Marş motorunu fazla zorlamadan direk çalıştırmış olsa bence en ufak zararı olmaz düşüncesindeyim.

OzzY
12/10/2013, 19:09
5dkda soğuk havada rölantide ısınmaz ki araç, bence anlamı yok. bu arada 15dkda taş çatlasın 250ml yakıt harcar.

görkem koçsan
12/10/2013, 19:26
arabanında sağlam bi yerde olması şart yani hırsızın ekmeğine valla yağ sürülmüş gibi olur.

Kadir00906
12/10/2013, 19:49
Şunu unutmamak lazım,bir arkadaşımız değinmiş akşamdan viteste unutmamak lazım evet doğru söylüyor haliyle boşta bırakmak gerekir,boşta bırakırsan el frenini çekmek lazım bunu da çekersek kışın sorun olabilir balatalar diske yapışabilir.Sorun değil diyenler rahatça kullanabilir bu sistemi :)

Eagle34
12/10/2013, 19:53
5dkda soğuk havada rölantide ısınmaz ki araç, bence anlamı yok. bu arada 15dkda taş çatlasın 250ml yakıt harcar.

ısınmaz ama çok az gittikten sonra ısınır,normalde ben kışın çalıştırır çalıştırmaz işe gidiyorum iş yerine geldiğinde anca ısınıyor:D

Eagle34
12/10/2013, 19:55
yokmu hiç kullanan????

görkem koçsan
12/10/2013, 20:16
kontağı yarım açıp beklermi bu sistem o da var yalnız.

gdurak
12/10/2013, 20:20
Bi abim kullanıyordu peugeot 106 sında iyi diyordu, ama bu sistemi kurmak için immo iptali yapılması gerekiyor benim bildiğim. İmmo iptal olursa bence değmez.

halils2
13/10/2013, 00:07
Uzaktan Arac Motoru calistirma - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=vYJZQ9eY0jc)
uzaktan araç çalıştırma - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=mGYYeRdnG44)

Onun yerine böyle bir şey olsa çok daha güzel olmaz mıydı? :)
BMW X5 i, iPhone sayesinde uzaktan kontrol etmek - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=onWhDodD1vM) bunun için bi iphone ve x5 gerekliymiş:)
Volvo'dan kendi kendini kullanan araba - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=9SyvruuiBg4)
Kendi kendine parkeden AUDI - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=TOCZimTlISs)

Örnekler vermek istedim. :)

emreaktan
13/10/2013, 02:41
2001 yılında askerde iken bi başçavuşun aracında vardı karakolda opel astra 1.6si idi aracı gayet başarılıydı sıcacık gidiyoz çavuş derdi mardine giderken yani yeni bi sistem değil herhalde bi zararı yoktur adam baya pimpirikliydi

Evren_c
13/10/2013, 03:07
Arac anahtarsiz ve kapıları kilitli vaziyetteyken çalışacağı icin immobilizer iptal ediliyor sanırım. O yüzden elektronik acıdan pek saglikli degil araştırdığım kadarıyla. Öte yandan bir arkadasımda vardı bundan, üstelik onunki geri bildirimliydi, yani arac çalıştırma komutunu alamadıysa, elimizdeki kumanda bunu söylüyordu. Aynı sekilde çalıştığında da "çalıştı" gibi bir geri bildirim yapıyordu. Fabrikasyon bir sey olmadıgı icin ben olsam taktirmazdim. AVM otoparklarında havalı oluyordu ama :) KITT gibi arac kendi kendine çalışıyordu.

görkem koçsan
13/10/2013, 06:37
orjinalini bozmaya bence gerek yok hatta araba uçmadığı sürece asfaltta uçmak demiyorum :D hiç bişeye gerek yok bu sadece benim fikrim benim tavsiyem (konu başka yerlere çekilmesin)

Honor COOPER
13/10/2013, 11:18
Bu sistem kanada gibi soğuk yerlerde 50-60 yıldır kullanılıyor.

dexter
13/10/2013, 16:10
dizel arabalarda yada benim arabada sabah soğuklarında değil 5 dakka yarım saat çalışsa ısınacağını sanmıyorum motorun,çünkü ben arabaya atlayıp tam tamına 20 dakika yol yapıyorum işe giderken ve tam ineceğimde sıcak hava üflemeye başlıyor... üstelik 20 dakkalık yolun çoğu sıkışık trafik ve durkalk biçiminde ama işe varırken bir yokuş var ki tahminim o yokuşu çıkmasam o sıcak hava da gelmeyecek :)

emreaktan
13/10/2013, 18:20
dizellerin ısınması baya sürüyor benzinlide gerek yok sanırım ama you tube de videolarını izledim soğuk ulkelerde gayet normal bişey gibi kullanıyor dizel araçlarda

Evren_c
14/10/2013, 08:14
Araçların içini ısıtmak için motordan bağımsız çalışan, uzaktan kumandayla tetiklenebilen bir kalorifer sistemi vardı. Halk ağzında ne deniyordu unuttum ama, rezistanslı bir fan gibi düşünün, 1-2 dakika içinde cehennem gibi yapıyor araçları. Uzaktan çalıştırmadaki amaç kışın üşümemekse, böyle bir alternatif de değerlendirilebilir bence.

milanbg
14/10/2013, 09:29
Araçların içini ısıtmak için motordan bağımsız çalışan, uzaktan kumandayla tetiklenebilen bir kalorifer sistemi vardı. Halk ağzında ne deniyordu unuttum ama, rezistanslı bir fan gibi düşünün, 1-2 dakika içinde cehennem gibi yapıyor araçları. Uzaktan çalıştırmadaki amaç kışın üşümemekse, böyle bir alternatif de değerlendirilebilir bence.

çorum kaloriferimi :D

Evren_c
14/10/2013, 11:54
çorum kaloriferimi :D

Hah o işte :rofl:

fatihhhh
15/10/2013, 11:52
aracın içinin ısınması isteniyorsa webasto tarzı ürünler tercih edilmeli bence.

sadece_erhan
15/10/2013, 13:07
Ben telefonla kontrol ediyorum, aracıma bağlı numarasını sadece kendim bildiğim telefonu arıyorum, telefon 3. Çalmaya otomatik cevap veriyor. Sonra telefona bağlı devre, *1 tuşladığımda kontak açar, *2 tuşladığımda 2sn marş basar, *3 yaptığımda 2sn. Korna basar, *4 tuşladığımda kapı açar, tekrar *4 yaparsam kapı kilitler. #1 kontak kapatır.

Bu devreyi sahibinden.com da dtmf röle diye satyorlar, daha çok tarla sulamak için kullanılan bu devre benim yaptığım gibide kullanılabilir.

Evren_c
15/10/2013, 13:19
aracın içinin ısınması isteniyorsa webasto tarzı ürünler tercih edilmeli bence.

Hah benim asıl kastettiğim ürün bu idi. Çorum kaloriferi diye buna diyorlar sanıyordum ama teknik olarak farklı şeyler sanırım.