PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.3 mjet rölanti ve alt devirde titreme

omeremre
09/10/2013, 09:41
Merhaba arkadaşlar,

2012 1.3 mutijet (15bin km) aracımda alt devirlerde cidd bir titreme oluyor, mesela 4ten 5e taktığımda 10-15-20 devir arası ciddi hissedilen bir titreme var, bu durum diğer vitesler için de geçerli. Bu durumda ben de vites düşürmek zorunda kalıyorum.
Fakat 20 devire geldiğinde ve geçtiğinde titreme kayboluyor.

Ayrıca rölantide araç duruyorken vites boşta aşırı titriyor sol taraftan sanıyorum camdan sallantı sesi getirecek derecede titriyor. Bu iki durumun bağlantılı olduğunu düşünüyorum.

Tabi en kısa zamanda servise götüreceğim ama ön bir bilgi olması açısından bu konularda yardımlarınızı rica ediyorum.

fotobelit
09/10/2013, 09:56
Kötü yakıttan veya kurumlanma olabilir..Bir ihtimal motor kulakları olabilir ama titreme dediğiniz için bunu eleyelim..

CoachK
10/10/2013, 11:27
kötü yakıt ilk sırada düşünülmesi gerekn şey.

ben de ilk başlarda opetten aldığımda buna benzer sıkıntılar, isteksizlik vs. vardı. sonra shell gtl ile 1-2 depo gezince düzeldi.

omeremre
11/10/2013, 09:18
kötü yakıt ilk sırada düşünülmesi gerekn şey.

ben de ilk başlarda opetten aldığımda buna benzer sıkıntılar, isteksizlik vs. vardı. sonra shell gtl ile 1-2 depo gezince düzeldi.

aslında ben de yakıttan kaynaklanabileceğini düşünmüştüm fakat son 2 depodur shell v-power dizel alıyorum, öncesinde hep opet kullanılmış, titreme geçmiş değil.