PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendimce Xenon bağladım ama.....

leomar32
07/10/2013, 18:11
Arkadaslar dun aracıma gidip xenon takımı aldım montajına bi xenon parası istedikleri için oturdum kendım bağladım. Daha onceden Ankara'da bir aksesuarcıda montajını izlemiştim. Şimdi geleyim asıl soruna. Ampulu yerleştirdim, ampüldeki 3lü soketi farın soketine ampulleride xenon beynine bağladım. Hiç bir sıkıntı yok buraya kadar olay bundan sonra kısalarda xenonlar sıkıntısız çalısıyor ama uzunları yaktıgımda sarı ampuller çıtır dıyor. bu sorunu nasıl çözerim ?

ozanoz93
07/10/2013, 20:57
Arkadasim takmauin yazik millete cok koru goz aliyor filtre yok polis gorse ceza yazar muayeneden gecmez bilgine

Sent from my iPhone using - now (https://.com/m?id=1)

halils2
07/10/2013, 21:19
xenon bağlıyosunuz iyi güzel de arkadaşın da dediği gibi çok göz alıyor. Önünüzde giden ya da karşıdan gelen için rahatsız edici. Ayrıca bağlanan xenondan dolayı body çıkışını yaktığını da duydum ve garantiden değişmiyordu bildiğim kadarıyla.

Arrest
07/10/2013, 22:10
kardeş ben sisler ve farları 30 tl ye bağlattım nası zenon parası istiyolar anlamadım ?

leomar32
07/10/2013, 23:02
kardeş ben sisler ve farları 30 tl ye bağlattım nası zenon parası istiyolar anlamadım ?

valla üstad bendende 50 tl istedi. O adama onu verene kadar kendım bi çözüm bulurum. Araca yapmak istediğim birçok şey var.

recepseven
07/10/2013, 23:03

çin malları ankarada 50 tl montajı da 30a yaparlar 10 gün sonra booom

yani

Arrest
07/10/2013, 23:22
çin malları ankarada 50 tl montajı da 30a yaparlar 10 gün sonra booom

yani

ben daha önce yedek parça işi yapıyordum. Bi toptancım philips xenon hediye getirmişti sis ve farlar için. Keçiörende bir tanıdıgım elektirikci var 30 tl ye taktırdım ve cokda güzel işçiliği var

leomar32
07/10/2013, 23:39
abi konu saptı ya :) ben bu uzunlar için gücü nerden alıcam :D pıtpıt ediyor yanmıyor :) acaba soketteki 3 girişin şase olan yani siyah olanına aküden kablonu çeksem ? çünkü uçlardan biri kısanın + si-ı diğeri uzunun + sı

femoli
08/10/2013, 09:56
eray gel yanımıza bir bakalım, bir sabah siftahı atarsın olur biter :) 50 tl xenon takan kimmiş kaldımı öyle insanlar hala :) biz xenon sattığımızda ücretsiz montajınıda yapıyoruz 59,99 dan başlıyor xenonlar.

Evren_c
08/10/2013, 11:02
Bence de kendiniz takmayın, yakarsınız aracın bir yerlerini.
Öte yandan bence hiç takmayın :) merceksiz, otomatik yükseklik ayarsız sözde Xenon'lar hem daha kötü görünüyor hem aydınlatmıyor hem de her şeyden önemlisi diğer sürücülerin gözlerini mahvediyor. Orijinal xenonlu araçlar bile selektör yaptıklarında resmen gözlerim acıyor mesela benim.

leomar32
08/10/2013, 17:31
eray gel yanımıza bir bakalım, bir sabah siftahı atarsın olur biter :) 50 tl xenon takan kimmiş kaldımı öyle insanlar hala :) biz xenon sattığımızda ücretsiz montajınıda yapıyoruz 59,99 dan başlıyor xenonlar.

canın sağolsun abi yakın zamanda ugrayacagım.

Bence de kendiniz takmayın, yakarsınız aracın bir yerlerini.
Öte yandan bence hiç takmayın :) merceksiz, otomatik yükseklik ayarsız sözde Xenon'lar hem daha kötü görünüyor hem aydınlatmıyor hem de her şeyden önemlisi diğer sürücülerin gözlerini mahvediyor. Orijinal xenonlu araçlar bile selektör yaptıklarında resmen gözlerim acıyor mesela benim.

ya benim farlar motorlu yükseklik ayarı var o konuda sıkıntım yok. Ayrıca milleti kör etmemek için uzunları bilhassa halojen olandan aldım :)

Evren_c
08/10/2013, 17:35
ya benim farlar motorlu yükseklik ayarı var o konuda sıkıntım yok. Ayrıca milleti kör etmemek için uzunları bilhassa halojen olandan aldım :)

Yükseklik ayarı var da, otomatik olması lazım normalde :)
Mercek yokken güzel aydınlatmıyor ki bu ampüller? Çok dağılıyor ışık.

leomar32
08/10/2013, 17:54
Yükseklik ayarı var da, otomatik olması lazım normalde :)
Mercek yokken güzel aydınlatmıyor ki bu ampüller? Çok dağılıyor ışık.

herşeyin hayırlısı :)

Evren_c
09/10/2013, 09:18
herşeyin hayırlısı :)

Hadi bakalım güle güle kullan :) Aydınlatma performansını yazarsın sonra bize.

leomar32
14/10/2013, 01:21
Aydinlatma hakikaten harika ama bi turlu femoliye gidemedim. Hala uzunlarim yok :)

SaLDo
14/10/2013, 07:25
bende angel farıma xenon koydum ama mercekli sanırım bu ?

BaranSelo
14/10/2013, 12:26
bende angel farıma xenon koydum ama mercekli sanırım bu ?

Evet, angel eye farlar mercekli oluyor.