PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LGP ruhsata işletme hakkında

taylan09
03/10/2013, 12:33
arkadaşlar aracımın daha 1.5 yıl vizesi var ama LPG sistemi taktırıcam ve ruhsata işletmeyi düşünmüyorum malum 300TL civarı boşuna vermek istemiyorum acaba 1,5 yıl sonunda işletsem lpg yi, karşıma nasıl bi ceza çıkar yada bu süre içerisinde trafik açısından bi sorun olurmu ?

japon
03/10/2013, 13:02
faturasını 1.5 yıl sonra muayene olacagı zaman kestırırsınız dıye bılıyorum yanlıs olmasın arkadaslar dogrular zaten..

celenlee
03/10/2013, 13:54
arkadaşlar aracımın daha 1.5 yıl vizesi var ama LPG sistemi taktırıcam ve ruhsata işletmeyi düşünmüyorum malum 300TL civarı boşuna vermek istemiyorum acaba 1,5 yıl sonunda işletsem lpg yi, karşıma nasıl bi ceza çıkar yada bu süre içerisinde trafik açısından bi sorun olurmu ?

Proje ve fatura tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ruhsata işletmiş olmanız lazım. Bu da demek oluyor ki 1.5 sene sonra proje ve faturayı almanız gerekiyor. Öncelikle takan kişinin buna OK demesi lazım.

Trafikte çevirmede, ruhsata işletilmeyen bir tadilatı eğer farkederlerse mutlaka cezası vardır. Boşu boşuna vereceğim para dediğiniz kısmı ise 160TL muayne parası, diğer işlemler için eninde sonunda para vereceksiniz. (66Ruhsat+25Sızdırmazlık+20Ek1 Formu)

sonaltan
03/10/2013, 19:01
Benim de nerdeyse 2 sene vardı.Faturayı kestirip projeyi aldıktan sonra muayene zamanı gecikme bedeli olarak 40-50 tl civarı cezası var dediler bana lpg taktırdığım yer.Polis çevirmede ilk olarak tam hatırlamıyorum ama 60 civarı ceza kesiyor.2.çevirmede ruhsatı alıp işletmen için 15 gün veriyor diye aklımda kalmış.Aracınızda kasko varsa işlettirmeyince başınızda ağrıyabilir.Bence işlettirin kafanız rahat olsun.