PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaj seti değişimi

PUNTO2008
03/10/2013, 10:24
Dostlar merhaba. Yaklaşık 3 hafta önce OS-KA yetkili servisten Mustafa Bey kanalı ile aracımın debriyajını, çatalını komple değiştirdim. Bana göre aldığımda değişmemiştim ve bir hayli yukarıda sınıra gelmişti, bu değişimden sonra belki ben yeni farkettim, belki de vardı ve normaldi, kavrama en dipte yapmakla beraber, şirket gün içinde şirket aracı 2011 fiestanın kemik gibi vitesinden sonra oyuncak gibi sanki elimde kalacak gibi geliyor aracımın vitesi ve değişimi. Ve yine sanki gaza daha fazla basmam gereliliği oluştu kafamda, mesela 2000 devirde falan anca 2 ye atabiliyorum, buna mukabil 3-4 viteste eskisi gibi devirden de düşmüyor ve yakıt sarfiyatımda azalma yönünde 1 değişim hissettim, sanki daha az yakmaya başladım özellikle 90 km sınırında gidiyorken. Vites aralıkları oldukça geniş olduğunu bu değişimden sonra daha iyi anladım, mesela 60 km hızı 3. viteste bazen 4. viteste yakalayabiliyorum ki, zaten 80-90 km de çoktan vitesi 5 e atmış oluyorum. Sorum şu bu debriyaj değişiminden sonra yaşadığım durumlar normal midir, anormal bir sıkıntı var mıdır. Öncesinde şehiriçinde 6.2/6.9 vs. oyanayan 100 km litre ortalaması, şu anda 5.8 sabitlenmiş durumda hızım ortalam 80-90 km. Değerli yorumlarınız bekliyorum:)

fotobelit
03/10/2013, 11:44
Hayırlı olsun..Yakıtı etkiler,performansıda...

nrcnft
04/10/2013, 00:04
Debrajim neden yukarida kavriyor baski balatanin durumunu nasil ogrenebilirim