PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City Arızası'nın kesin çözümü,çok basit..

Eagle34
02/10/2013, 21:14
iyi bi oto elektriçiye gidin,city motorunu direksiyonun solunda sökün,sensörün yağını iyice temizleyip silin,tekrar yerine takın,sensörden giden kablonun soket kısmını ve takıldığı yuva kirlidir,soketi ve yuvaları,kontakt sprey alıp iyice temizleyin,silin kurulayın,soketler gevşekse tornavidayla sıkın,evet artık city arızanız düzeldi geçmiş olsun,abartılacak gibi bi sorun değil umarım işinize yarar

thezula
02/10/2013, 22:17
bu kadar basit olsa fiat servisi neden bu motoru temizlemek varken ücretsiz değişim yapsın ?

Eagle34
02/10/2013, 22:21
bu kadar basit olsa fiat servisi neden bu motoru temizlemek varken ücretsiz değişim yapsın ?

fiat servis değiştirmiyoki zaten birinden alıp öbürüne takıyo siz sıfırmı takıyo sanıyosunuz,çocukluk arkadaşım fiat serviste çalışıyo aklıma gelen her soruyu ona soruyorum kafamdan uydurmadım

cdogu
03/10/2013, 00:49
Abicim alakası yok temizlikle. Bir ihtimal tabii ki düzelebilir. Fakat City Arızası'nın nedeni bahsettiğimiz City Servo motorunun kalibrasyon gözlerinin,yani sensorlerinin arızalanması veya basit olarak kalibrasyonunun bozulması sonucu gerçekleşmekte.

Eğer ki bahsettiğim kalibrasyon bozulması durumu yaşanırsa,temizlik vs. çözüm olabilir. Ama eğer sensör gözleri bozulduysa ejderha olsa kâr etmez. Nuh der Peygamber demez. Ben de çıkartıp tamir etmeyi,temizlemeyi denedim fakat bir işe yaramadı.

Yine de denemekte fayda var fakat Motoru sökmek,söktükten sonra takmak ve kalibrasyon yapmak biraz zor. Kalibrasyon için bir edevat var dijital. Onla yapılıyor.

fiat servis değiştirmiyoki zaten birinden alıp öbürüne takıyo siz sıfırmı takıyo sanıyosunuz,çocukluk arkadaşım fiat serviste çalışıyo aklıma gelen her soruyu ona soruyorum kafamdan uydurmadım

Katılmıyorum. Fiat 0 parça ile değişim yapar. Değişen City Motorunun ambalajının açıldığını gördüğüm için söylüyorum bunu.

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

nrcnft
03/10/2013, 01:41
City arizasi neden olur her puntoda olur mu

aleko42
03/10/2013, 03:13
kronik arıza olarak geçer ama maşallah maşallah benim araba yedi yaşında city modu hep açık ama sorun yok

nrcnft
03/10/2013, 06:51
Sanirim surekli ac kapa yapinca oluyor bu durum

Evren_c
03/10/2013, 08:47
City arızasının nedenlerinden biri bu olabilir ama "kesin budur" diyemeyiz. Yine de denenebilir.

Öte yandan yetkili servislerin parça değişimi yaparken sıfır parça değil de başka araçtan sökülen parçayı kullanacak kadar canlarına susamış olduklarını da düşünmüyorum.

scetik
03/10/2013, 15:24
Slm arkadaşlar bende 2007 grande punto 1.3 Multijet var formda yazanları okudum ama benim sorunum da city modu mu anlayamadım benim sorunum düz yolda giderken belli bir zamandan sonra araba sağa çekmeye başlıyor ve direksiyon kısmından gürültülü ses gelmeye başlıyor ve direksiyon hakimiyeti azalıyor sağa sola hızlı bir şekilde titrediğini hissediyorum yavaşlarken direksiyonu bıraktığımda sağa sola dönüyor sanki lastikler patlamış gibi araba geziyor karşılaşanlar varmı bilgi verirseniz sevinirim iyi çalışmalar...

cdogu
03/10/2013, 15:49
Slm arkadaşlar bende 2007 grande punto 1.3 Multijet var formda yazanları okudum ama benim sorunum da city modu mu anlayamadım benim sorunum düz yolda giderken belli bir zamandan sonra araba sağa çekmeye başlıyor ve direksiyon kısmından gürültülü ses gelmeye başlıyor ve direksiyon hakimiyeti azalıyor sağa sola hızlı bir şekilde titrediğini hissediyorum yavaşlarken direksiyonu bıraktığımda sağa sola dönüyor sanki lastikler patlamış gibi araba geziyor karşılaşanlar varmı bilgi verirseniz sevinirim iyi çalışmalar...

sorun city sorunu dogrudur. servise gitmeniz gerekiyor. ucretsiz degisim talebinde bulunup bunun kronik bir uretim hatasi oldugunu belirteceksiniz.

kdrrshnn
03/10/2013, 19:52
sorun city sorunu dogrudur. servise gitmeniz gerekiyor. ucretsiz degisim talebinde bulunup bunun kronik bir uretim hatasi oldugunu belirteceksiniz.

pat diye city sorunu demişsiniz puntoların ön takım sorunları yokmu hiç

cemdogu
03/10/2013, 20:09
pat diye city sorunu demişsiniz puntoların ön takım sorunları yokmu hiç

e iyi de bu forumda herkes kendi görüşünü belirtiyor.ne olabilir bu ihtimalleri değerlendiriyoruz.City sorunu olabilir, rot balans ayarı bozulmuş olabilir bin tane sebep var.servise gitmeden kimse sorunları anlayamaz ki...

kdrrshnn
03/10/2013, 20:21
e iyi de bu forumda herkes kendi görüşünü belirtiyor.ne olabilir bu ihtimalleri değerlendiriyoruz.City sorunu olabilir, rot balans ayarı bozulmuş olabilir bin tane sebep var.servise gitmeden kimse sorunları anlayamaz ki...

yazan arkadaşı panik yapmışınız direk ihtimaller çok

scetik
07/10/2013, 11:15
Arkadaşkar Bilgilendirmeniz için tşk ederim. Bende City Sorunu Olduğu Kanaatindeyim çünkü rot veya balans dan kaynaklanan sorun böyle olmaz. Cdoğu arkadaşım dediğin gibi ben bir fiat yetkili servisine gideyim başka sitelerde de kronik arıza olduğunu ve ücretsiz değişim gerçekleştirdiği konusunda yazılar okudum fakat kafama takılan aracı ben ikince el aldım bu engel teşkil edermi acaba değiştiren arkadaşlar varmı ?

karaelmaz
07/10/2013, 12:31
Arkadaşkar Bilgilendirmeniz için tşk ederim. Bende City Sorunu Olduğu Kanaatindeyim çünkü rot veya balans dan kaynaklanan sorun böyle olmaz. Cdoğu arkadaşım dediğin gibi ben bir fiat yetkili servisine gideyim başka sitelerde de kronik arıza olduğunu ve ücretsiz değişim gerçekleştirdiği konusunda yazılar okudum fakat kafama takılan aracı ben ikince el aldım bu engel teşkil edermi acaba değiştiren arkadaşlar varmı ?

Ben aracımı 01.08.2013 de aldim 3 cu sahibiyim arac fiat da 70bin km ye kadar servisde bakımları yapılmiş 88bin kmde ben aldım ve cıty arızası tespit edildi ve o gün degiştirildi sadece 1 gün aracsiz kaldim sabah 10 da teslim ettim akşam 5 de aldım

Grande Punto 1.3 Turbo Multijet 16V Siyah(Ronc) 2008 75bg 16 Jant

ozgur51
28/11/2013, 17:01
Yanlış biliyorsun. Sıfır ile değiştiriyorlar. Benim önümde açtılar sandığı Macaristandan geliyordu galiba.

görkem koçsan
28/11/2013, 17:09
aynen sıfır ile değiştiriliyor bende gözümle sıfır pakette geldi açıldığını gördüm. özellikle iç kısımlarına baktım tertemizdi sıfır olduğu belliydi.

biancoangelo
28/11/2013, 19:56

Demekki sizin arkadaşlarınız yüzünden millet servisten yaka silkiyooo ....

femoli
28/11/2013, 21:28
Sizdeki sorun temizleme ile gecti diye tum city ler aynisi kanisina nasil vardiniz hayret :)

City ler sifir paketinde acilip montajlaniyor revizyonlu urunleri paketleme sanslari yok.

Sent from my iPhone 6GS

Ziyaretçi78
28/11/2013, 21:34

Bence sizi keklemiş arkadaşınız.Bana gelen city kutusunda ve ambalajında üzerinde etiketi ile geldi yani sıfır özellikle baktım.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla