PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çekiş düşmesi

stilo67
02/10/2013, 14:41
Mrb , arkadaşlar, 3 yıldır kullandıgım stilim ile bir problemim var , düz yolda çok hiss edilmesede yokuslarda aşırı motorda baygınlık var hic bir yokusda hızımı alsamda 2.vitese atamıyorum.devir saati cabuk dusuyor, 1. vites 4.000 rpm bile olsa 2.ye attıgımda 1.000 rpm ye dusuyor, 4 kişi yokuş cıkmak tam bir işkence.105 beygir araç nasıl böyle oldu hala anlamıs degilim.

araç 120 binde 5 ay önce triger seti değişti fiat tunalar da . SENTE ayarı yapılmıştı.
yakın zamanda yağ filtre antifiriz lpg ayar lpg filtreleri vs hepsi değişti en son da baska balata valeo (orjinal)olarak degişti. yani ağir bakımlarım oldu.bujiler ngk olarak yakın zaman da değişti.

lamda ve map sensoru kontrol edilip temizlendi.
gaz kelebeği temizlendi.
volan dişlisi kontrol edildi.
antiz değişti.

Sizce sorunum ne olabılır fiatecuscan motor ile hata vermıyor.sensorleri de ben anlayamadım ama usta normal demişti.

ortalama benzın yakma değerim 20 bar-100km

Sizce sorunum buji, bobin , enjektör ateşleme sistemi olabılırmı ?, cunku bujiler hata vermıyormus bılgısayarda.
bir forumda radyatör fanı müşürü , değiştirilip sonuca ulasmıs bir arkadsı gördum, motor aşırı ısındıgında motor kendını korumaya alıp performansı dusuyormus seklınde okumustum.?
benzin ve lpd de de cekıs dusuk normalden , oyuzden lpg komple kontrol edildi sorun yok.
başka bir ustam benzin pompasından olablir dedi.
sizce senete ayarı kacıkmıdır ?bundanda performans düşebılırmıs.

bu arada motor sessız calısıyor rölantıde dalganlamnma stop etme vs yok.

Değerli yorumlarınızı beklıyorum , teşekkur ederim.

HTC One cihazımdan 2 ile gönderildi

görkem koçsan
02/10/2013, 14:47
buji vbg. kabloları falan bi kontrol ettirin. bi de yakıttan olabilir.

Arrest
02/10/2013, 14:49
Ateşleme sistemi ile ilgi bir sorun olduğunu anlattıklarından ötürü düşünüyorum.

cezalandirici083454
02/10/2013, 15:01
Selamunaleyküm
Katalizör tıkalı olabilir belki. Benim 2 kere başıma geldi.

stilo67
02/10/2013, 16:43
A.s katalizor temizligi basit bir sey midir nasil temizlenir hocam.

stilo67
07/10/2013, 14:25
Beyler , termostat uzerindeki musuri yani motor suyu sicaklik müşürü, 97 derecede radyator fanina sogutmasi icin sinyal gonderiyor ve 90 civari sabit olmasi iken 97 yi buluyor ve 97 den 90 a geciyor ,

Sizce musir bozuk mu calismasi normal mi ?