PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren pedalı sertliği

kemalbodrum
28/09/2013, 14:50
arkadaşlar balatalarım yeni fakat fren pedalı bana çok sert geliyor.şirketin arabalarıda fiat linea onların kı yumuşacık benım aracın sert bu durum neden kaynaklanıyor bılen varmı acaba ?

yusuff06
28/09/2013, 14:57
Westunhouse vakum hartumunu kontrol ettirin.fren hidrolik yagini degistirip havasini aldirin.

GT-I8190 cihazımdan 2 ile gönderildi

cdogu
28/09/2013, 17:57
Westinghouse borularındaki basınç yüksekse pedalda sertleşme yapar. Havasını aldırabilirsiniz.

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

kemalbodrum
28/09/2013, 20:05
bütün bakımlarımı yaptırdıgım ustama goturdum bana dedıgı su içinde hava kalmış olsa fren yumuşar dedi ben sertleşir dedim o yumuşar dedi tartışarak bı sonuca ulasamadım bende döndüm geldım başka bırısıne goturucem

halils2
28/09/2013, 23:07
Hava olsa pedal yumuşar fren tutmaz. Bana sorarsanız hiç kurcalatmayın. Ön fren balatalarımı değiştirtmeden önce frene bastığımda hatta dokunduğumda araç olduğu yere kapaklanıyordu resmen. Daha sonra balatalar değişti arka balatalar temixlendi ve aracımın fren pedalı yumuşadı ama bu defa da ani bir durumda frene daha fazla yüklenmk zorunda kalmaya başladım. 2 3 ustaya gittim ama çözümden ziyade daha kötü oldu. Bir en son boş bir zamanımda kendim söktüm ve sağ arka kampana otomatiğinin cırcır yayının bozulduğunu daha doprusu yayın açıldığını gördüm ayarını yapıp test ettikten sonra yerine taktım ve fren pedalım ilk aldığımdaki gibi sert olmasa da ona yakın bir sertlikte ve fren tutuşu da oldukça iyi. Benim tavsiyem kurcalatmayım ama araç sizin tabi.