PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP Üyelik Kartı Anketi (Yeniden)

padawantr
22/01/2007, 14:11
Bu 1)
https://i73.photobucket.com/albums/i222//GP-KART.gif

Bu 2)
https://img253.imageshack.us/img253/7200/puntokart3ur.jpg

Bu 3)
https://img264.imageshack.us/img264/7287/kart31dq.jpg

Bu 4)
https://img250.imageshack.us/img250/3630/kart20cj.jpg

Bu 5)
https://img58.imageshack.us/img58/8620/kartfn4.jpg

padawantr
22/01/2007, 14:18
Düzeltmeler için çok çok özür diliyorum. Shoparr ve dan özellikle özür diliyorum. Kötü bi amacım yoktu gerçekten...

Linos
22/01/2007, 14:20
Tamamdır üstad, budur! Ellerine sağlık, tüm seçenekleri toparladın...8O

Mısafir
22/01/2007, 14:21
Abi boşver. Senin tasarım süper. 4-5 arasında çekimser kaldım açıkçası. Parantezler olmasa daha iyi kaan'ın dediği gidi. Üye kartı yerine de alternatif
1- GP TR KART
2- Grande Punto Clup Card
3- GP CLUP CARD
4- GP Kart
5- Punto
6-

Misafır
22/01/2007, 14:30
GRANDEPUNTOTR CARD.

veya

GP TR CARD.

bunlar nasıl ?

civcivx
22/01/2007, 14:35
"GP TR " olabilir mesela. Sonunda Kart, Card gibi ibareler bence gereksiz.

Ama şu 4.nün arka planına bizim sitenin girişindeki GP fotoğrafını eklesek nasıl olur acaba? 4.seçenek iyi ama biraz sade kalmış gibi.

https://img253.imageshack.us/img253/6450/df012083965a44b981891904vs.th.jpg (https://img253.imageshack.us/my.php?image=df012083965a44b981891904vs.jpg)

ORACLE
22/01/2007, 14:41
Stickerlerimiz de bu logo var.
Bence kartın üzerinde de bu olmalı.
Arabalarımızdaki ile aynı.
Ayrıca kartın üzerinde ingilizce değil türkçe kullanmalıyız.
GRANDEPUNTOTR CARD.

veya

GP TR CARD.

bunlara kesinlikle karşıyım

maviş
22/01/2007, 14:49
bence 3. kart çok hoş olmuş sadece yandaki grandepunto tr yazısına güzel bir yer bulabilirsek gayet hoş bir çalışma olmuş ellerinize sağlık

BGRAYS
22/01/2007, 15:40
abi bende 4uncuyu sewdim yanlız bısı dıcem P logosu we uzerınde nokta tek renk yada daha farklı renkler olsa mesela turuncuya siyah da yok yakısabilir .. 8O

padawantr
22/01/2007, 15:51
Bence Önce Tasarıma bi bakın. Hangisi Beğenilirse onun üzerinde iyileştirilmeler yapılır ve onun için de ayrı bir anket açılır.

Auto engineeR
22/01/2007, 15:53
bence 1 en güzeli..

disci79
22/01/2007, 16:25
bende 1i beğendim..

ORACLE
22/01/2007, 16:36
1 ile 4 kapışıyor ama 4 önde

İbrahimKC
22/01/2007, 17:03
Bence 1. çok sade ve çok şık duruyor...

+GP

padawantr
22/01/2007, 17:15
"GP TR " olabilir mesela. Sonunda Kart, Card gibi ibareler bence gereksiz.

Ama şu 4.nün arka planına bizim sitenin girişindeki GP fotoğrafını eklesek nasıl olur acaba? 4.seçenek iyi ama biraz sade kalmış gibi.

https://img253.imageshack.us/img253/6450/df012083965a44b981891904vs.th.jpg (https://img253.imageshack.us/my.php?image=df012083965a44b981891904vs.jpg)

Artık kızacaklar bana :D

https://img260.imageshack.us/img260/6450/kart48vp.jpg

microab
22/01/2007, 17:24
Anket anlamını yitirecek,en son yapılanda çok şık ve karizma olmuş.
Eline sağlık padawan...

Mısafir
22/01/2007, 17:36
Hmm yok abi ben pek tutmadım resimliyi. Sadece grafik olsa daha iyi olur. Resimler baskı kalitesi falan da düşünüldüğünde daha kötü olur. Direk logolu olan modellere yönelmeliyizderim. (Padawant ,abi özelden de mesajına yanıt atmaya çalıştım ama bi problem oldu sanırım. Yanıtlayamadım.)

gurik
22/01/2007, 17:41
4 iyi olmuş. ellerinize sağlık

erdiyilmaz
22/01/2007, 17:42
son gönderiLen de güzeL bence.

ama arabanın plakasını gpTR yapmak Lazım : )

civcivx
22/01/2007, 17:50
@padawantr, valla şu son gönderdiğini çok beğendim. Bence çok iyi. 8O Bunu uygulayalım ;)

Ufak tefek düzeltmeler lazım tabi. Mesela Erdi'nin dediği gibi, plaka GPTR olsun. Ayrıca "GrandePuntTR" olmuş, onu düzeltmek lazım. Türkçe karakterler kullanılmamış vs. gibi.

Baskıda problem olmaz diye düşünüyorum. Ne bileyim, bankalar rengarenk cümbüşlü, fotoğraflı, kişiye özel kredi kartları bile basıyor artık bu devirde, o yüzden yani.

AWD
22/01/2007, 17:56
bende garantinin bi kredi kartı var tasarımı çok hoş 3 köşeli ve saydam o tarz bişey olabilir bence içine gene 5. nin ufak tefek değişimlerinden yanayım 8O

flu
22/01/2007, 18:10
Bence 1. çok sade ve çok şık duruyor...

+GP

Kesinlikle 1. çok iyi olmuş :)

Linos
23/01/2007, 09:11
Son resimli hoşuma gitmedi! Galerici kartı gibi duruyor bence... Grafikli daha hoş duracaktır! İki seçenek olsaydı 4'ün yanına 1'i eklerdim ;)

Misafır
23/01/2007, 22:53
4 abi.

üzerinde ufak bir iki oynamayla harika olur.
bende 4.

kadoku
24/01/2007, 09:55
4. iyi görünüyor ancak logo ve yazıların renkleri konusunda bir kaç değişiklik yapılabilir.

grande41
24/01/2007, 10:58
Bence 5 mükemmel hem ağır hem sade hemde şık

Sezgintr
24/01/2007, 17:55
2 tasarım olarak bence çok hoş gpunto gibi gençlere hitabeden bi yapısı var.
4 ise carrefour kartının resimlisi olmuş.
Tamamen zevk meselesidir herkesin görüşüne saygım var.

Misafır
24/01/2007, 18:25
2 çok karışık be sezgin.
5 de güzel ama 2 bayağı karışık duruyor, insanın gözünü yoruyor doğrusu.

padawantr
24/01/2007, 22:45
bi tane daha yaptım gece gece.
Madem sadelik, madem şıklık :D

https://img167.imageshack.us/img167/6260/logomavi1rj.gif

Sezgintr
24/01/2007, 23:24
2 çok karışık be sezgin.
5 de güzel ama 2 bayağı karışık duruyor, insanın gözünü yoruyor doğrusu.

Ben sadece fikrimi söyledim herkesin görüşüne saygım var bu olsun dendikten sonra ben kesinlikle karşı gelmem herkese uyarım.
2 için insanın gözü yoruluyor demişsin evet yoruluyor ama bende oturupta bütüngün o karta bakmayacamki. 2 numara daha janjanlı kımıl kımıl diye hoşuma gitti bizim puntolar gibi farklılığı belli oluyo. Diğerleride çok sıradan ama dediğim gibi nede karar kılınırsa onu kullanırız sorun değil.

unik06
24/01/2007, 23:29

Not : imageshack şu anda upload etmiyor.

kerem!!

sen bu işi harbiden bilisun yaw!!

8O 8O 8O

Linos
25/01/2007, 08:44

https://img408.imageshack.us/img408/6686/logomavi3eo.gif (https://imageshack.us)
Haydaaa, Kerem n'aptın yaw? E bu daha güzel olmuş... N'olacak şimdi???:) :) :)

padawantr
25/01/2007, 08:55
Ya abi ne bilim. Sürekli bi şiyler geliyo aklıma. Yapıyom bakıyom güzel olmuş koyuyorum buraya. Tabii anketi de darman duman ettim..

Linos
25/01/2007, 09:02
Walla ortalıkta harbiden anket falan kalmadı...:D E iyi oluyor tabii böylesi de, iyiye doğru gidişat sonuçta!
Ellerine sağlık, güzel işler çıkartıyorsun...
Ama nasıl seçeceğiz, nasıl, nasıl, nasıl? :D :D :D

padawantr
25/01/2007, 09:07
Walla ortalıkta harbiden anket falan kalmadı...:D E iyi oluyor tabii böylesi de, iyiye doğru gidişat sonuçta!
Ellerine sağlık, güzel işler çıkartıyorsun...
Ama nasıl seçeceğiz, nasıl, nasıl, nasıl? :D :D :D

Ya abi bi de şu koyu mavi tarafı mavi-şeffaf olursa süper durur.
Seçme işine gelince işte orasını bilmiyorum. Herkes bi baksın da ona göre bi karar verelim. Ama sanırım herkes için son yaptığım uyar. Çünkü bazı arkadaşlar sadelik istedi bazıları şıklık, bazıları da değişiklik vs. Ben de elimden geldiğince bunları birleştirmeye çalıştım.

Bülent A.
25/01/2007, 10:44
Açıkçası 1 , 5 ,6 hoşuma gitti.Oyumuda 1 e verdim
Ama arka planına benim arabanın resmi olabiir hehehe.
3 ü göremedim açılmadı.

barraquda
25/01/2007, 15:30
arkadaşlar birşey soracağım..kartları göremiyorum ne yapamam gerekli?

searchandrescue
25/01/2007, 15:34
kartlar birinci sayfada ilk mesajda

padawantr
25/01/2007, 16:30
arkadaşlar birşey soracağım..kartları göremiyorum ne yapamam gerekli?

Arada imageshack sapıtıyo ondan göremiyo olabilirsin.
En kısa zamanda başka yere koyup düzelteceğim. Ama şimdilik idare edin.

by_yüzbaşı
25/01/2007, 16:31
1 çok Güzel Olmuş Sade Ve Alimli Ellerine Sağlik 8o

barraquda
25/01/2007, 16:44
benim 1 mesajda resim yok..gerçekten..pc ayarları ile ilgili olabilirmi?

İbrahimKC
25/01/2007, 17:29
Hadi bastır 1 numara...
Az kaldı yakalayacan 4 numarayı..

Evet sayın seyirciiler kartlar son düzlüğe girerken 4 numara önde, ikincilikte 2 kart boyu mesafede 1 numara var. Onun hemen sağrısında yarım kart boyu mesafeden 5 numara geliyor.

son 400 metrede 1 numaranın ciddi atağı var bakalım 4 numara bu atağa cevap verebilecek mi?

Mısafir
25/01/2007, 17:37
Bak heyecanlandım şimdi :)

padawantr
26/01/2007, 10:37
Bak heyecanlandım şimdi :)

Abi 1 de çok güzel,
Ellerine sağlık, biraz daha açık bir renk olsa daha kolay okunur diye düşünüyorum.Ama bu hali de güzel.

atombak
28/01/2007, 00:14
Bencede 1. örnek yazı karakteri degiştigi taktirde (GP nun kendi logosundaki gibi) en güzeli olur.

padawantr
28/01/2007, 12:25
https://img167.imageshack.us/img167/6260/logomavi1rj.gif

Bunu beğenmediniz mi arkadaşlar? Yoksa arada gözden kaçtı da görmediniz mi? Ne dersiniz? Ben Beğendim açıkcası :D

Linos
28/01/2007, 13:30
Benim tercihim sonuncusu! 4.'ye oy verdimmiştim... Ankette sonuncu olmadığı için dikkat çekmemiştir ;)

kutlay
28/01/2007, 15:01
Bencede 1. örnek yazı karakteri degiştigi taktirde (GP nun kendi logosundaki gibi) en güzeli olur.

katılıyorum..
düzeltmeler olduktan sonra 1 diyorum kesinlikle..

İbrahimKC
29/01/2007, 10:55
Hadi bastır 1 numara...
Az kaldı yakalayacan 4 numarayı..

Evet sayın seyirciiler kartlar son düzlüğe girerken 4 numara önde, ikincilikte 2 kart boyu mesafede 1 numara var. Onun hemen sağrısında yarım kart boyu mesafeden 5 numara geliyor.

son 400 metrede 1 numaranın ciddi atağı var bakalım 4 numara bu atağa cevap verebilecek mi?

Evet sayın seyirciler son 100 metreye girerken 1 nolu kart aradaki farkı iyice kapattı..

Dışardan koptu geliyor....

Sezgintr
29/01/2007, 11:10
Herkes beğendiğinden yaptırsa olmaz mı? Artık bankalar bile flexy kart uygulaması yapıyo.

padawantr
29/01/2007, 13:24
Herkes beğendiğinden yaptırsa olmaz mı? Artık bankalar bile flexy kart uygulaması yapıyo.

Bence hepsi bir tip olmalı. Bazi servislerden bu kart sayesinde indirim alacağız. Herkesin kartı aynı olsun ki adamlar ona göre işlem yapsın.

Mısafir
29/01/2007, 13:50
Bence de. Sonuçta tek elden kart bastırıp dağıtıcaz. Hem basım maliyeti açısından hemde güvenilirlik açısından tek tip kart en iyisi olur. Bu arada karar versek artık yavaş yavaş. Ben her ne kadar 1 nmarayı konuyu başlatıp beyin jimnastiği yapalım diye bi altyapı olsun düşüncesiyle hazırladıysam da anketteki başarısı ilginç geldi şimdi. Padawantr en çok oy alan ikisi kalsın ve arkadaşlardan yapıcı bir kaç eleştiri alıp sonuçlandıralım. Misal kartta olması gereken bilgiler hala net değil. Bu işte çok fazla uzamasın. Bi an önce kartlarımız cüzdanlarımızdaki sıcak yuvalarına kavuşsun...

Abi bi de ilginç olan, ne ben ne de Padawantr tasarımcı değiliz. Photoshopu öylesine kurcalayarak öğrendim. Tahminim Padawantr da öyle. Tasarımcı arkadaşlardan da destek bekliyoruz. Hadi biraz gayret.

Sezgintr
29/01/2007, 13:58
Banka kartlarında da çoğunun kartı farklı renkte ve tasarımda ama herkes yine o bankanın avantajlarından yararlanabiliyo.
Servislerdeki indirimden yararlanmak için kartın üzerinde grandepuntotr üyesi ve üyelik numarası yazması yetmez mi?

Mısafir
29/01/2007, 14:09
Bankanın bilinirliği ve güvenilirliği ile sitemizin durumunu karşılaştırmak yanlış olur. Adamlar her gelen adamda ayrı kart görürse bunlar kendileri bastırıp bastırıp geliyolar intibası oluşabilir. Ben hala tek tipten yanayım.

İbrahimKC
29/01/2007, 14:15
Bankanın bilinirliği ve güvenilirliği ile sitemizin durumunu karşılaştırmak yanlış olur. Adamlar her gelen adamda ayrı kart görürse bunlar kendileri bastırıp bastırıp geliyolar intibası oluşabilir. Ben hala tek tipten yanayım.

Doğrudur. Hemde çok..

Sezgintr
29/01/2007, 14:17
Kendimiz bastırsak ne olcak ki sonuçta bu siteye herkes üye olabiliyo. Bu siteye üye olunurken herhangi bişey ne soruluyo ne isteniyo. Bu sitede benim ev adresim bile yok ve birçoğumuzun plakası bile yazmıyor.
Ama dersenki yok hayır bu kartları biz değil fiat bastırıcak ve herkesten kapsamlı bilgileri istenecek yani önüne gelen bu siteye üye olamayacak dersen sana sonuna kadar katılıyorum.

Mısafir
29/01/2007, 14:45
Kendimiz bastırsak ne olcak ki sonuçta bu siteye herkes üye olabiliyo. Bu siteye üye olunurken herhangi bişey ne soruluyo ne isteniyo. Bu sitede benim ev adresim bile yok ve birçoğumuzun plakası bile yazmıyor.
Ama dersenki yok hayır bu kartları biz değil fiat bastırıcak ve herkesten kapsamlı bilgileri istenecek yani önüne gelen bu siteye üye olamayacak dersen sana sonuna kadar katılıyorum.

Çok doğru bi noktaya parmak bastın. Kartların basımı ve güvenillirliği tek elden kontrol edilmeli. Fiat bastırmasa bile en azından kart çıkarılan üyenin tüm bilgileri muhafaza edilmeli gerekirse şasi no ve tc kimlik no ya kadar alınmalı derim. Güvenlik işini konuşup optimum bi uygulama buluruz.

padawantr
29/01/2007, 15:38
Ya olmadı kartın arkasına şasi ve motor noyu da yazabiliriz. bi de ne diyecem ya benim turuncu çok oy almış ama ben onu bi sevmedim ya migrosun kartına benziyo. Bu benim fikrim. Ayrıca dediğin gibi ben grafiker değilim. Sadece bazen işime resim kes parçalada yarıyo photoshop. Ben bu kartları illa bunlar olsun diye koymadım. Bakalım ne gibi şeyler çıkıyo diye denemek için koydum. Ama kimseden de (özellikle grafiker olduğunu bildiğin Okyzan'dan) ses çıkmadı. Shoparr da sadece 1 tane yaptı bıraktı. Bi kaç deneme daha yapsaydı bari. Ama dediğim gibi en çok oy alan 2 taneyi koyalım ama ben turuncuyu beğenmiyorum :D Bence en son yaptığım daha güzel turuncudan. Anketi tekrar yapmak yerine senin tasarımı bastıralım. Ama yine de siz bilirsiniz :D

Bi de bak ne diyecem. Senin kartın karizma durması bence biraz da fotodan kaynaklanıyo. Benim tipi gören kartları beğenmiyodur.8M 8M 8M

unik06
29/01/2007, 15:56
yaw kerem bea!!

en son yaptığın en güzeliydi bence :)

Mısafir
29/01/2007, 15:57
[QUOTE=

Bi de bak ne diyecem. Senin kartın karizma durması bence biraz da fotodan kaynaklanıyo. Benim tipi gören kartları beğenmiyodur.8M 8M 8M[/QUOTE]

Estağfurullah Abi :) Bende aynı noktaya takıldım. Yok mu 275 kişide bi tane daha tasarım yapacak adam?

civcivx
29/01/2007, 16:10
Adamlar her gelen adamda ayrı kart görürse bunlar kendileri bastırıp bastırıp geliyolar intibası oluşabilir.

:D :D :D
Allah iyiliğini versin Gökhan. Bunlar kendileri bastırıp bastırıp geliyorlar 8M

Misafır
29/01/2007, 16:37
biz bir kulübüz arkadaşlar.
her kulüpte de belli başlı şeyler aynı olur, ortak olur.
sticker gibi, logo gibi, koltuk kılıfı gibi, üyelik kartı gibi.
auto türkiyenin de üyelik kartları var.
her üye kendi istediği şekilde ve renkte mi alıyor kartını
tabiki hepimizin bildiği gibi hayır.
herkes için aynı kart olmalı.
olmalı ki yanyana geldiğimizde veya kulüp ile ilgili bir adım attığımızda hepimizin bir yere bağlı olduğu anlaşılsın.

kulüp olmanın gereği olan ve herkesin ortak olduğu ve yine herkeste aynı olan şeylerde her üye kendi istediği şekilde farklılıklar yapmaya çalışırsa bu sitenin ve bu siteye üye olmanın pek anlamı kalmaz diye düşünüyorum.

takdir siz değerli arkadaşlarımın...

viva gp :D

İbrahimKC
29/01/2007, 16:59
biz bir kulübüz arkadaşlar.
her kulüpte de belli başlı şeyler aynı olur, ortak olur.
sticker gibi, logo gibi, koltuk kılıfı gibi, üyelik kartı gibi.
auto türkiyenin de üyelik kartları var.
her üye kendi istediği şekilde ve renkte mi alıyor kartını
tabiki hepimizin bildiği gibi hayır.
herkes için aynı kart olmalı.
olmalı ki yanyana geldiğimizde veya kulüp ile ilgili bir adım attığımızda hepimizin bir yere bağlı olduğu anlaşılsın.

kulüp olmanın gereği olan ve herkesin ortak olduğu ve yine herkeste aynı olan şeylerde her üye kendi istediği şekilde farklılıklar yapmaya çalışırsa bu sitenin ve bu siteye üye olmanın pek anlamı kalmaz diye düşünüyorum.

takdir siz değerli arkadaşlarımın...

Bunlarda doğru. Hemide çok..:)

Sezgintr
29/01/2007, 17:49
Abi artık büyük firmalar bile çeşitlilikten yana. Şimdi ben bu sitenin koltuk kılıfını takmazsam stickerını arabama yapıştırmazsam bu sitenin üyesi olmuyor mu olucam. Tamam logolar ortaktır ama gıcık olduğum renkte bi kartıda seve seve yanımda taşıyamam. Okadar büyük firmalar bile sırf müşteri çekebilmek için kartlarını kişiselleştirdi.
Sonuçta bu kartların üzerinde barkot gibi bi sistem yok. Ayrıca fiat ben grandepuntotr kartı olana şukadar kolaylık yaparım gibi bişeyde açıklamadı. Ben bu indirim konusu için fiata mail geçtim bana mrdot adlı siteye üye olarak fırsatlardan yararlanabilirsiniz dediler. Hem bu kartları biz nereye ve ne şekilde bastırtıcaz nasıl dağıtıcaz. En basitinden bi sticker işini bile daha doğru düzgün organize edemedik. Bu tür şeyler sponsor sayesinde daha hızlı gelişir. Şu an en iyisi sağlam bi sponsor bulmamız lazım.

Mısafir
29/01/2007, 18:07
Sezgin afedersin ama tam sorunu anlayamadım.
Asıl konuyu kaçırıyoruz galiba. Bir şekilde gönüllü yürüyen bir sistemle kart - Etiket -Üye kartı bastırıyoruz onların dağıtımını yine gönüllü olarak dağıtıyoruz. (Misal search ün bana gönderdiği stickerlardan isteyen arkadaşlara kısa sürede dağıttım. Şuanda da elimde 1000 adet kart var (Arabalara bırakmak için). Az sonra onunla ilgili bir konu başlığı da açacağım.) Vaziyet buyken ve en hızlı şekilde bir format belirleyip kartımıza kavuşmamız için zamanımızdan işimizden gücümüzden fırsat yaratıp uğraşırken, senden tam olarak hala amacını anlayamadığım bir sitem görüyoruz. Kartların basılmasıyla ilgili maddi sıkıntı yok. Aramızdaki herhangi bir arkadaş bu ücreti cebinden seve seve karşılar. Ki buna gerek yoktur. Diğer bir çok örnekte olduğu gibi 15 dakikada bu parayı toparlaya dabiliriz. Buradaki problem daha çok insanların bu konuyla pek de ilgilenmiyor olmasıdır. Burada bir kaç arkadaş işi başlatıp bir iki format ortaya atıp beyin jimnastiğiyle en iyi sonuca gitmek için bi girişim başlattık. Konuyla ilgili arkadaşlardan pek alternatif gelmedi. Şu durumda iki önemli alternatif var elimizde. Bunları değerlendirip kısa sürede sonuca gitmek istiyoruz. Herkese ayrı baskı maliyetleri arttıracağı gibi karışıklığın artmasına da sebep olacaktır. Kulüp kartımızı bastırır ve kaydadeğer bir ciddiyetle kart basmaya başlarsak eninde sonunda Fiat ve diğer firmalar kulübümüzü ciddiye alıp kendileri teklifler getirmeye başlayacaklardır.
Dediğim gibi. Niye bir sitemle karşılaştık anlamış değilim ama emin ol buradaki problem para veya sponsor değil. Sticker işini doğru düzgün organize edemediğimizi düşünmene ise üzüldüm. Aramızda bana Search'e veya şehir başkanına sticker için ulaşıp da olumsuz yanıt alan bir arkadaş gösterebilir misiniz? Lütfen biraz daha saygı.

Misafır
29/01/2007, 18:20
sen işi yanlış tarafından tutuyorsun sezginim.
biz yürekten bağlılıktan bahsediyoruz.
tabi ki koltuk kılıfı almak zorunda değilsin veya buna benzer şeyleri yapman için kimse seni zorlayamaz.
fakat unutmaman gereken bir konu var.
bunu atlamamanı rica ederim.
biz yeni gelişmekte olan bir siteyiz.
uygulamalarımız şu an için kendi çapımızda olmalı.
demin act kartlarından bahsettim ama onu es geçtin galiba.
act nin yaklaşık 30.000 üyesi var ama üyelik kartı yanlızca bir model, tek tip yani.
her neyse,
ama sırf sen gıcık oluyorsun diye de bağlı bulunduğun kulüpteki uygulamalara uymamazlık yapman pek doğru gelmiyor bana.
yani hem gp kulüp kartı çıkartacaksın ama herkesten farklı olacak.
sence mantıklı mı bu.
nerede takım ruhu o zaman.
stickeri de arkadaşlarımız farklı renklerde istediler.
ama takım olmanın gereklerinden birisi de hep birlikte hareket etmek ve sembol niteliği taşıyan nesnelerin aynı olması değil mi.
bu yüzden de stickeri ulaştırabildiğimiz tüm arkadaşlarınki aynı renk.
kimse bu konu ile ilgili olarak farklı istekler içerisine girmedi.
yeniden bastıran arkadaşlarımız da yine beyaz yaptırdı.
herkese ulaştı mı diyeceksin, tabi ki hayır.
nedenini de herkes biliyor.
yanlızca birkaç arkadaşın bu taşın altına elini sokması sebebi ile.
yoksa daha hızlı hareket edilirdi.
bir de bir konu ile ilgili olarak ortaya bir fikir atıldığında genelde anket düzenleniyor ve anketin sonucuna da tüm üyeler saygı göstererek takım olmanın gereği düşüncesi ile alınan karara riayet ediyorlar.
şahsi düşüncelerinden dolayı farklı fikir belirtenler de oluyor ama çoğunluğun kararına saygı duyarak sonuca itiraz etmiyor ve diğer üyeler ile birlikte aynı şeylerden faydalanıyorlar.
bu böyle olmalı.
yoksa herkes kendi zevki ve şahsi fikirleri peşinde koşarsa ne kadar doğru olur, ne kadar takım olunur, ne kadar gp. kardeşi olunur orası tartışılır.
bu konuda haklı olduğumu düşünüyorum.
inanıyorum ki genel düşünce de bu yönde.
sponsor bulmak için çalışmalarımız devam ediyor ama bu konu tüm üyelerimiz tarafından yanlızca laf ile değil tatbiki olarak da desteklenmeli.
bu anlamda her üye üzerine düşeni yapmaya çalışarak, site yararına hareket etmeye başlamalıdır diye düşünüyorum. yoksa birkaç ferdi hareketin siteye yararı daha az olacaktır. o anlamda bence bu tür konulardan şikayet etmek yerine bu konular hakkında harekete geçerek fiili olarak birşeyler yapmaya çalışmak daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

Sezgintr
29/01/2007, 18:49
ben yazdığım şeylerde herhangi bi saygısızlık göremedim ben sadece fikrimi beyan ettim. Eğer insanların kendi görüşünü yazması saygısızlıksa herkesten özür dilerim.
Ayrıca ben ne sticker nede kart hiçbirinin derdinde değilim. Ben iş temposunda bütün günün yorgunluğunu atmak için yani keyifli bi ortam için bu siteye giriyorum. Ama benim yazdıklarımın altında bi sitem bi saygısızlık arıyosan yanılıyosun. Bunlar tamamen kendi görüşlerim saygı duyarsın duymazsın o senin bileceğin bişey ama çıkıpta LÜTFEN BİRAZ DAHA SAYGI yazman gücüme gitti.

Sezgintr
29/01/2007, 18:57
abi ben senin neden böyle bişey yazdığını inanki anlamış değilim. Sana sadece bu konu başlığı altında geçmişte yazdığım şeyleride okumanı rica ediyorum. O zaman beni daha iyi anlarsın.

Misafır
29/01/2007, 19:52
anlıyorum sezgin ama senin yazdığın kelimeler de yenilir yutulur gibi değil ki !

"Şimdi ben bu sitenin koltuk kılıfını takmazsam stickerını arabama yapıştırmazsam bu sitenin üyesi olmuyor mu olucam. Tamam logolar ortaktır ama gıcık olduğum renkte bi kartıda seve seve yanımda taşıyamam. Okadar büyük firmalar bile sırf müşteri çekebilmek için kartlarını kişiselleştirdi.
Sonuçta bu kartların üzerinde barkot gibi bi sistem yok. Ayrıca fiat ben grandepuntotr kartı olana şukadar kolaylık yaparım gibi bişeyde açıklamadı."

sen bunları ne maksatla yazdın ben onu anlayamıyorum.
bu yazdıkların günün stresini atmak için girdiğin sitede stres atmak için yazılmış şeyler değil ki.
bu site yararına çalışan üyelere biraz haksızlık seziyorum yazdıklarında.
harcanan emekler ve çabalayan üyeler bu kelimeleri hiç hakketmiyor.
hepimiz daha iyisi için uğraşıyoruz ama bu hemen olmuyor.
zaman ve emek istiyor.
öyle şak diye her istediğimizi elde edemeyiz.
ama en önemlisi herşeyi başarmak ve elde etmek için birlik olmalı, tek vücut olmalı, tek yumruk olmalıyız.

herkesin her türlü fikre saygısı var ama şunu da unutma ki birlikten güç doğar.
ortak alınan kararlara riayet etmemek de bu gücü parçalar ve yok eder.

benim yazdıklarımı birkaç kez daha okursan özünde ne demek istediğimi anlarsın diye düşünüyorum.
yazdıklarım direkt sana eleştiri değil.
genel olarak bir kulüpte sahip olunması gereken şeyler ve olan şeyler ile ilgili.

yanlızca senin vasıtanla dile getirdiğim şeyler.

saygılarımla...

Linos
29/01/2007, 20:06
Gökhan ve Yıldıray'a katılıyorum! Burada amaç zaten bir örnek davranabilmek, yoksa niye bir araba aldık diye bunca zahmete katlanalım! Foruma üye olmayanlar gibi aracımızı kullanırız, hiç bir şey de umurumuzda olmaz...8O

Sezgintr
29/01/2007, 21:13
Konuyu çok dağıttınız. Sadece 2. sayfada yazdıklarımı okuyun ben 3. sayfada sadece bi fikirde bulundum. Neredeyse beni forum düşmanı ilan etmediğiniz kaldı. Ben sadece gıcık olduğum bi renkteki kartı severek taşımam dedim 2. sayfada yazdıklarımı tekrar yazıyorum hangisinde karar kılınırsa yine onu kullanırım burada huzurluk ortamı yaratmak istemiyorum. Konuyu sürekli başka yerlere çekiyosunuz eğer benimle ilgili bi probleminiz varsa açık konuşun. Ben arabamda bu sitenin ne stıckerını taşıyorum nede kılıfını eğer bunlar bu sitede uyulması gereken kuralsa ben malesef uyamıyorum bu işler için ayıracak yeterli vaktim yok. Beni olgunlukla karşılayacağınızı tahmin ediyorum.

Misafır
29/01/2007, 21:57
Sezginim, abi çocuk çocuk konuşma Allahını seversen.
ne demek seninle ilgili bir problem.
o nasıl söz ya.
seninle ne gibi bir sorunumuz olacak ki.
yapma ne olur.
bizler başka yerlere çekmiyoruz.
sen kendi fikrini söylüyorsun değil mi.
biz de kendi fikrimizi söylüyoruz.
yakışmıyor öyle tabirler,
yok gıcık olduğum renkler, yok ne kılıfını ne de stickerini taşıyorum falan filan.
anlatabiliyormuyum.
direkt sert yazıyorsun.
biz de fikrimizi söylüyoruz.
ne seni site düşmanı ilan ediyoruz, ne de başka birşey.
haddimizi biliyoruz.
kimse kimseyi bu şekilde bir ithamla yargılayamaz.
adamın biri kalktı bizim sitenin aynısından başka bir web adresi ile açtı.
onu bile site düşmanı ilan etmedi kimse.
seni mi edeceğiz yani.
yapma ne olur.
bizler de oldukça yoğunuz.
sen daha gençsin, heyecanlısın belki bizden daha da aktifsin anlıyorum .
ama biz bile bu yaşımızda bu kadar işin gücün arasında site ile ilgili olan konularda girişimlerde bulunuyorsak senin hayli hayli yapman gerek diye düşünüyorum.
vakit darlığı mesele değil.
istenirse bir şekilde zaman ayırılabilir.
tıpkı bizim yaptığımız gibi.
stickeri de alırsın, kılıfı da.
yeter ki yürekten almak ve yapıştırmak, kullanmak iste.

biz gp kardeşiyiz.
yazdıklarımızı yanlış anlama.

bizlere kırılma lütfen.

saygılarımla.

padawantr
29/01/2007, 22:26
Haydii nolmuş burda yaw. Sakinlik talebinde bulunuyorum. Sakinleşelim. Gerek olmayan şeyler bunlar. abimiz burda çok eski onun sözünü dinleyelim. Yanlış anlaşılmalar olmuş olabilir. Ama kimsenin kötü niyeti olmadığı yazdıkları yazılardan anlaşılıyo.

Sezgin, GP kart konusuna gelince cidden istemezsen bastırmayabilirsin bu senin en doğal hakkın. Sadece birlik beraberlik maksat. İnsan kendini bir topluluğa üye hissettiğinde çok güzel oluyor. Burası da buna sağlam bir örnek. Bence herkes burada olmaktan bu topluluğa üye olmaktan mutlu. Ha GP kartlı olmuş ha olmamış. Önemli olan topluluğun bozulmaması.

Aslında ara buluculuğu sevmem, yapay gelir bana hep. Ama burda haklı haksız ayrımı yapılamayacak bir durum var. Bence bu konuyu kapatalım. Paylaşımlara bakalım. 8O

Sezgintr
29/01/2007, 22:29
Kusura bakma abi bende haddimi aştıysam eğer senden özür dilerim. Niyetim ne kimseyi kırmak nede polemik yaratmak. Beni yanlış anladığınızı umuyorum.

padawantr
29/01/2007, 22:31
Kusura bakma abi bende haddimi aştıysam eğer senden özür dilerim. Niyetim ne kimseyi kırmak nede polemik yaratmak. Beni yanlış anladığınızı umuyorum.

8O ;) 8O ;) 8O ;) (Aman yanlış anlaşılmasın Fenerli değilim)

Misafır
29/01/2007, 22:41
sıkma canını sezginim.
üzme kendini.
olur öyle arada.
tartışa tartışa doğru yolu bulacağız.
bu sitede her ilden, her kültürden birsürü gp kardeşimiz var.
mutlaka fikir ayrılıkları olacak, mutlaka uyuşulmayan konular olacak.
ama önemli olan orta bir yol bularak, kimseyi kırmadan ve üzmeden her soruna çare bularak üstesinden gelebilmek.

önemli olan bu.
hepimiz için en önemli olan bu site için daha iyi ve daha fazla ne yapabilirim olmalı.
en faydalı ne yapabilirim olmalı.

seni kırdıysam özür dilerim.
ama dediğim gibi bizlere kırılma lütfen.

böyle böyle doğru yolu bulacağız.
konuşarak, tartışarak, ama kırılmadan, darılmadan... :)

Linos
30/01/2007, 09:49
Sezgin, burada şahsi görüşlerimizi bildiriyoruz -aynen senin de yaptığın gibi! Bunda alınacak, gücenecek bir durum yok! Her şeyin en iyisini ve beğenilerin de orta yolunu bulmaya çabalıyoruz!

Seninle ilgili ne gibi bir sıkıntımız olabilir? Hatta katılımından dolayı gayet memnun olduğum bir arkadaşsın!..

Üzmeyelim, kırmayalım birbirimizi...

Hepimiz aynı yoldayız...8O 8O 8O

Mısafir
30/01/2007, 10:38
Sezgin eğer bende cümlelerini yanlış yorumladığım için seni kırdıysam özür dilerim. Yıldırayında dediği gibi. "Her şey GP kardeşliği için". Burada sanal dostluklar gibi saçma tabirlerin kalıpları dışına çıkan bir arkadaşlık ortamı var. Özellikle zor günlerde (Sitenin yeni kurulması - arada yaşanan host sorunu vs.) gösterilen dayanışma örneği, arkadaşlarımızın maddi manevi olağanüstü çabaları bunu kanıtlıyor. En son istediğim şey burada bir tatsızlık görmek ve kulüpten birinin kalbini kırmak. Site için emek verenlere saygı ile ilgili sözlerim de yanış anlaşıldığı için tekrar özür dilerim.

Sezgintr
30/01/2007, 20:08
Dediklerinize aynen katılıyorum burada sanal bi arkadaşlık yok. Hepimiz birbirimizi biliyoruz.

padawantr
30/01/2007, 21:07
4 güzel ama paranteler olmasa daha güzel olur bence

Parantezler kolay. Sadece şekil şemal üzerine hangisi olsun karar verilsin, sonra seçilen üzerinde oynamalar yapılır.

Bu arada bence yavaş yavaş da oylamayı bitirelim. Bastıralım artık kartımızı. Kavuşayım ben gitmeden :(

blackpunto35
01/02/2007, 16:56
bence 1 siyah ağır duruyo ciddi