PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3k Grande Punto Cam rüzgarlığı montaj

nigra
26/09/2013, 00:54
Arkadaşlar fiattan orjinal 3 kapıya uygun olan cam rüzgarlığı aldım. 3m bant falan demişler ama benim aldığım bu linkte verdiğim konudaki arkadaşın aldığından. Bu yapışmadan da mı oluyor? Varmı kullanan yada bilgisi olan. Nasıl takıcam bunu ben. Geçmeli mi bu?

Konu bu: https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/42696-punto-3k-cam-ruzgarligi--abiye-sonsuz-tesekkurler.html

Arrest
26/09/2013, 01:08
yapıştırıcan kardeş başkja bişey yok yani güzelce zemini temizle nemsiz bi şekilde yapıştır

nigra
26/09/2013, 01:28
Konuda yapistirmasiz olmasi iyi olmus derken neyi kastediyor peki ?? Yapıştırıcı olarak ne seceyim peki??

femoli
26/09/2013, 10:24
Sen satoya bakma ne yapıştırması olm her sakallı dedenmi :D

3 Kapılar fitile geçmedir önce arka kısmı geçirip kırmadan yavaş yavaş aynaya doğru ilerleyip geçireceksin camlarını kapat bir kaç gün açma orada fitile yer yapsın ;)

nigra
26/09/2013, 20:55
Sen satoya bakma ne yapıştırması olm her sakallı dedenmi :D

3 Kapılar fitile geçmedir önce arka kısmı geçirip kırmadan yavaş yavaş aynaya doğru ilerleyip geçireceksin camlarını kapat bir kaç gün açma orada fitile yer yapsın ;)

sağol abi bilgi için bende çift taraflı bant nereden bulacağım diye düşünüyordum :)

yavuzselim
26/09/2013, 21:59
Ayni urunu bende kullaniyorum. ben once ayna kismini gecirip sonra diger tarafa dogru geciriyorum. ancak ilk taktiginda cami kaparken cam carpacaktir. Bu yuzden bir hafta filan cami kapali tut pek kullanma fitile iyice otursun.

nigra
27/09/2013, 00:57
Ayni urunu bende kullaniyorum. ben once ayna kismini gecirip sonra diger tarafa dogru geciriyorum. ancak ilk taktiginda cami kaparken cam carpacaktir. Bu yuzden bir hafta filan cami kapali tut pek kullanma fitile iyice otursun.

yanında bir çubuk göndermişler onunla hangi açıyla nasıl bastıracağım bilemedim. bu yapışma değil ya hız konusunda atma vs gibi bir sorun ile karşılaştınız mı hiç?

femoli
27/09/2013, 10:40
rüzgarlık fitile yer yaptıktan sonra kolay kolay düşme olmaz . Rüzgarlığın fitile gelen kısmında ufak ince çift taraflı bant olması gerekiyor onları açtıktan sonra geçir o bantlar fitile yapışmasını oynamamasınıda sağlıyor eğer yoksa ince bant çekerek yaparsan daha sağlam olacaktır ama dikkat et piyasadaki çift taraflı bantlar değil normal paket bant inceliğinde şeffaf bantlar var onlardan yap fitile değen yere ;)

nigra
27/09/2013, 23:43
rüzgarlık fitile yer yaptıktan sonra kolay kolay düşme olmaz . Rüzgarlığın fitile gelen kısmında ufak ince çift taraflı bant olması gerekiyor onları açtıktan sonra geçir o bantlar fitile yapışmasını oynamamasınıda sağlıyor eğer yoksa ince bant çekerek yaparsan daha sağlam olacaktır ama dikkat et piyasadaki çift taraflı bantlar değil normal paket bant inceliğinde şeffaf bantlar var onlardan yap fitile değen yere ;)

teşekkürler abi. Eyvallah sağolasın. Yarın gündüz gözüyle takacağım inşallah.

yavuzselim
28/09/2013, 00:00
yanında bir çubuk göndermişler onunla hangi açıyla nasıl bastıracağım bilemedim. bu yapışma değil ya hız konusunda atma vs gibi bir sorun ile karşılaştınız mı hiç?

ruzgarlığı fitilin içine geçirdikden sonra çubuğu ruzgarlığın içine doğru bastırarak fitilin içine iyice sokman için veriyorlar. ama ben hiç kullanmadım. bant yapıştırıcı benzeri birşeyde kullanmadım. zaten ruzgarlığı taktıktan sonra birdaha kendiliğinden düşme riski yok. cam açıkken elinizle tutup sallarsanız boşta gibi durur ama sağlamdır düşmez. cam kapanınca taş gibi olur hiç sallanmaz.

nigra
28/09/2013, 00:03
ruzgarlığı fitilin içine geçirdikden sonra çubuğu ruzgarlığın içine doğru bastırarak fitilin içine iyice sokman için veriyorlar. ama ben hiç kullanmadım. bant yapıştırıcı benzeri birşeyde kullanmadım. zaten ruzgarlığı taktıktan sonra birdaha kendiliğinden düşme riski yok. cam açıkken elinizle tutup sallarsanız boşta gibi durur ama sağlamdır düşmez. cam kapanınca taş gibi olur hiç sallanmaz.

kışın baya kullanışlığı olacağını düşünüyorum. Ama ne aradım ya :) Bulana kadar deli oldum. İnternette en son Eparçac?m Oto -> Tofa? Fiat Renault Dacia (https://www.eparcacim.com.tr) de buldum. İhtiyaç oldukça da başvurulabilecek bir yer. Site fiyatları güncel değil. Mesela bu rüzgarlık 75 TL yazıyordu. 50 TL ye geldi. Anlaşmalı kargo bedeli 3 TL Ankara-İzmir. 53 TL para değil :)

nigra
29/09/2013, 14:58
uygulama tamamdır. Gayet sade şeffaf gri ve abartı yok. Beğendim. Yardımlarınız için teşekkürler.

https://o1309.hizliresim.com/1f/x/t3vd0.jpg

sergi61
23/01/2014, 19:27
Bende arıyorum ama bulamıyorum yardımcı olurmusunuz

izmirlee
23/01/2014, 19:33
şık durmuş

sipahi
10/10/2015, 17:19
Bu 3K rüzgarlıkları 5K'ya da oluyor mu? Aynı mı kapı ölçüleri? Bana önlere olsa yeter çünkü eğer öyleyse geçmeli halledeyim işi.

Siz bilirsiniz sayın @femoli

yavuzselim
10/10/2015, 20:18
Tek kapi olculero farkli uymaz. Ayrica bu serviste orjinal olarak satilan bir urun. Serviste bu tarzda 4 kapida bulunur buyuk ihtimal. Serviste aksesur bolumune sorabilirsiniz @sipahi

sipahi
10/10/2015, 20:18
Tek kapi olculero farkli uymaz. Ayrica bu serviste orjinal olarak satilan bir urun. Serviste bu tarzda 4 kapida bulunur buyuk ihtimal. Serviste aksesur bolumune sorabilirsiniz @sipahi

Teşekkür ederim

teo53
10/10/2015, 23:00

Bende çok aradım 5k için bunu servislerde yok :/ Oparın web sitesinde yok deli olacağım @femoli abim sende varmıdır bundan ?

timbaz
10/10/2015, 23:25
Ilgilenirseniz, 4 kapi icin, fitil icine gecmeli, heko marka var....
32224

Gven
26/01/2016, 10:39
Ilgilenirseniz, 4 kapi icin, fitil icine gecmeli, heko marka var....
32224

iyi günler 2009 grande punto aracım için heko cam rüzgarlığı arıyorum, elinizde varsa yada alabileceğim yer varsa bildirirseniz sevinirim iyi günler.

timbaz
26/01/2016, 10:41
5k, 4 kapi icin var malesef

Gven
26/01/2016, 10:43
5k, 4 kapi icin var malesef

Benim araçda 5k , 4 kapı zaten fiyatı nedir.

cavalier79
26/01/2016, 12:40
Bende çok aradım ama 3K için bulamadım , Fakat bir gün en uzunlardan bir takım denedik , hiç yoktan iyidir diye taktırdım fena değil.

Robinson
18/01/2019, 21:33
Nerden aldım dedin ? Mümkünse babada söyle çünkü bende istiyorum

Robinson
19/01/2019, 10:49
Arkadaş ben her gün arıyorum üç kapı araban a rüzgarlıklarını birsöykesen hangi fiyattan aldın