PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baskı balata değişirken motordan yağ akıtılırmı?

görkem koçsan
25/09/2013, 16:36
mrb. dostlarım. arabam 52000 km oldu. bu bakımda arabanın sadece yağ değişimi ve filtreleri değişceği için, bir de servis t jet aracıma 10 -40 opar yağ koyduğu için sanayiye ustaya gittim bir de baktık radyatör alt hortumu su sızdırıyor ben sadece yağını yağ filtresini değişip ,araba 2008 model 2009 trafiğe çıkışlı zaten debriyajım artık yukarıda kavradığı için motor soğuk arabayı o şekilde aldım garajıma çektim. allah nasip ederse yarın ereğli ilçesindeki servise götürcem arabayı ben merkezdeyim. bunun için kaskodan ücretsiz çekici çağırcam yarın.değişcek parçalar şu şekilde ;
debriyaj seti komple,
radyatör alt- üst hortum,
fan motoru,
fan sigortası,
ek su deposu kapağı,
fren balataları,
bujiler, bu parçaları ben istedim.
ve antifiriz,servis tüm bunlara işcilik dahil tahmini '1800'tl.fiyat biçti. şimdi sorum şu olacak ben bugün yağı değişmiş bulundum yine yağ akıtılırmı motordan debriyaj seti değiştirilirken. k.bakmayın vaktinizi aldım cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. not. bir önceki bakımda termostatı ve triger setini değişmiştim. eksik parça varsa bilgilerinizi rica ediyorum. teşekkürler.

Ziyaretci046
25/09/2013, 16:41
Sanzuman yağı bosaltilacak okadar bu kadar parça istemenizi anlayamadim

görkem koçsan
25/09/2013, 16:44
abi ne olur ne olmaz diyorum ben uzun yol yaparım arabayla şehir içinde pek kullanmam. önceki arabamdan hararetten dolayı çok sıkıntı çektim.malumunuz forumdada fan motoru mevzusu konuşulmuştu en azından allah kaza bela vermezse 5 yıl kafam rahat kullanırım. keşke imkan olsada zonguldaktan size gelsek. buralarda usta yok abi ya.

görkem koçsan
25/09/2013, 16:50
bir de abi bana bi tavsiyen varmı arıza çıkarabilcek başka parçalarla ilgili sen anlarsın. araba 2008 model 52000 km'de.

milanbg
25/09/2013, 19:44
52 bin km de baskı balata nasıl biter yaa :/ onda başka bişey olmasın. servismi söyledi bunu size. bizim citroen nemo sürekli iş için kullanıoruz 2009 model. 198,000 km oldu daha yeni bitti baskı balata

OzzY
25/09/2013, 19:53
52 bin km de baskı balata nasıl biter yaa :/ onda başka bişey olmasın. servismi söyledi bunu size. bizim citroen nemo sürekli iş için kullanıoruz 2009 model. 198,000 km oldu daha yeni bitti baskı balata

kullanıma bağlı biter. 33binde değiştirdim ben. çıkan balatayıda gözümle gördüm.

milanbg
25/09/2013, 21:13
kullanıma bağlı biter. 33binde değiştirdim ben. çıkan balatayıda gözümle gördüm.

33 binde değişilen baskı balata dimi ? Fren balatası değil. eğerki baskı balataysa gerçekten çok şaşırdım ne diyim şimdi kullanıma bağlı demişsiniz kullanımıza dikkat edin desem olmaz yanlış anlaşılır şimdi :D ama ben sıfır aldım aracı 2009 da ve daha yeni geçen hafta değiştirdim cidden. hatta benimki ankaradan dönerken bitmek üzereydi 2500 devirden sonra gaza yüklenince araba boşaa baırıyordu devir 3500 e dayanıodu ama araba aynı hızda gitmeye devam ediodu sanki boşa atmışımda vitesi öyle gaza basmışım gibi. orda anladım olayı istanbula kadar tedbirli kullandım gelir gelmez değiştirdim hemen sanayide :)

Ziyaretci046
25/09/2013, 21:53
bence o fan motoru yok su deposu v.s sorun yoksa paranı boşa harcıyosun bide sonradan değiştirmenle bir yığın şeyin orjinalliği bozulcak.ama sen bilirsin.

StrawBeeRy
25/09/2013, 21:54
serviste 7.000 km de biten gördüm 177.000 de hyundai era sattık orjinal baskı balatası vardı ve hiç sertleşmemişti hala yumuşakcıktı daha 20.000-30.000 gider demişlerdi kullanım çok önemli puntoda 90.000 de hondada 120.000 de değiştirdim

görkem koçsan
26/09/2013, 05:47
abi tam bitmedi baya bi yukarıda kavrıyo pedalda epey bi sertleşti ustam biraz daha idare eder demişti. hee baskı balataya gelince benim garajın girişi biraz dik rampa geri geri çıkarken yarım debriyaj çıkmak zorundasın manevra yapıyosun + zonguldağı bilen bilir nasıl dik bi yer olduğunu burda düzlük yok abi yinede beni düşünüp fikrini söylediğin için teşekkür ederim.

bence o fan motoru yok su deposu v.s sorun yoksa paranı boşa harcıyosun bide sonradan değiştirmenle bir yığın şeyin orjinalliği bozulcak.ama sen bilirsin.
çok sağol abi allah razı olsun beni düşünüpte cevap verdiğin için. yalnız burda arabalar normalinden inan daha çok hırpalanıyo çok rutubetli bi yer zonguldak gerçekten beş yıl bence o parçalar için çok normal. en azından burda çok normal sonuçta herşeyin bi ömrü var ben ona bugün o masrafı edersem allah kaza bela vermezse gelecek 5 yıl sorun yaşamam bu yüzden diye düşünüyorum.parçaların hepsini italyan orjinalinden istedim. gereksiz gelebilir ama yolda sıkıntı yaşamak istemiyorum, ha yarın birgün o fan motoru sıkıntı çıkardığında bana, ben daha çok uğraşıcam bu araba için. farkında olmam hararet yapar sonuçta hararet arabaya mutlaka verceği zararı veriyo.