PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolda aşırı titremeye yapmaya başladı

mrgust50
23/09/2013, 20:18
Arabam 80 - 120 km hızlar arasında titreme yapıyor rot balans ayarını yeni yaptırmama ragmen halen aynı sorun devam ediyo + vakum pompası arızası çıktı ne yapacagımı bilmiyorum bilgi veren olursa iyi olur +++:bebek:

sasa
24/09/2013, 11:32
bende de buna benzer bir sorun var 70 civarlarında 3 den 4 vitese geçince bir boğulma ve titreme biraz yüklenince geçiyor sanki o arada turbo devreden çıkıyor gibi benden başkasında da bu sorun varmı acaba 1.3 75 bg evo

skirsan
26/11/2013, 14:42
Konuyu tekrar hortlattım. :) Sorunu çözebildiniz mi? Bende de 1,3 75 bg var 3. vites ve sorasında gaza yüklenince silkeleme yapıyordu. Rot lar, debriyaj takımı, Sağ aks komple, sol aks başı değişti ve bakımları yapıldı, sorun tam anlamıyla çözülemedi ama şuan silkeleme den ziyade bi titreme var. Ayağımı gaz pedalından çekince titreme kesiliyor gaza yüklenince tekrar devam ediyor, böyle bir sıkıntı mı acaba sizinkiside?

erenaydogan
26/11/2013, 16:08
Aynısı bende de olmaya başladı ama ben motor takozundan şüpeleniyorum gaza yuklendıgınden motor dahada güç verdiğinden motoru sallıyo oda etkiliyo bir ikincisi rot veya aks olabilir bende bi baktıracam

ferdigokhan
26/11/2013, 17:58
Eğer jantların sac jant ise yamulma olmuştur, oda balans tutmaz ne kadar yapsalarda...

arenas
26/11/2013, 19:14
bu sac jantin duzelme durumu var mi yoksa cöp mü?arkalarin ikisi de yamuk

iPhone 'den (https://.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

celenlee
26/11/2013, 23:24
Konuyu tekrar hortlattım. :) Sorunu çözebildiniz mi? Bende de 1,3 75 bg var 3. vites ve sorasında gaza yüklenince silkeleme yapıyordu. Rot lar, debriyaj takımı, Sağ aks komple, sol aks başı değişti ve bakımları yapıldı, sorun tam anlamıyla çözülemedi ama şuan silkeleme den ziyade bi titreme var. Ayağımı gaz pedalından çekince titreme kesiliyor gaza yüklenince tekrar devam ediyor, böyle bir sıkıntı mı acaba sizinkiside?

Peki motor takozları?

kitanotr
27/11/2013, 00:07

bende de buna benzer birşey olmuştu puntomda. benımkısı adı aks lalesiydi sanırım, dışarıdan bakınca oval içinde bosluk bir demir parçası gibi. onun içinde rulman hareket ediyor, zamanla kendine yer yapıp aşındırıyormuş. yenisi pahalı olduğu ıcın usta ıcını taslamıstı. bende ozelllıkle rampa yukarı devırlı gıderken 3. vıtese kadar falan yapıyordu.

Birkan61
27/11/2013, 01:15
Akislere baktırın.

skirsan
27/11/2013, 15:38
Furkan bey motor takozlarına bakılmadı, onları da bir göstereyim..

skirsan
27/11/2013, 15:43
Sercan bey. sağ aks komple değişti mil ile beraber, sol aks ise lale ve mil hariç sadece kafa denen lalenin girdiği yer değiştirildi sizinkisi gibi yer yaptığı için..

skirsan
02/12/2013, 14:12
Hafta sonu motor takozuna da bakıldı onda da bir sıkıtı yoktu. Bugün Sol aks ın tekerlek tarafındaki kafası da değişti yine bir değişiklik yok.. Fikir ve düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar..

aleko42
02/12/2013, 16:21
Motorun esnemesini sağlayan kulak var o asinma yaptiysa o da olabilir orijinal yedek parca 175tl

aleko42
02/12/2013, 16:23
Bu arada İzmirde kardeşim var sitede de gormussundur o punto doktoru istersen bi de ona goster

skirsan
03/01/2014, 10:07
Evet arkadaşlar en sonunda mutlu son, ve sorun düzeldi. Dün arabayı İzmir Çiğli Bosch Car Servis' e (Eski Fiat Yetkili Servisi Tırak Oto) bıraktım. Enjektörlerden birisi bitmiş diğerleri de tıkalıymış birisi değişti diğerlerine revizyon yapıldı ve araç şuan ne silkeleme ne titreme ne sallantı hiç birşey yok neredeyse sıfır gibi oldu araç. Aynı problemi yaşayan arkadaşlara yol gösterir belki bu yazı.

karaelmaz
03/01/2014, 10:47
Evet arkadaşlar en sonunda mutlu son, ve sorun düzeldi. Dün arabayı İzmir Çiğli Bosch Car Servis' e (Eski Fiat Yetkili Servisi Tırak Oto) bıraktım. Enjektörlerden birisi bitmiş diğerleri de tıkalıymış birisi değişti diğerlerine revizyon yapıldı ve araç şuan ne silkeleme ne titreme ne sallantı hiç birşey yok neredeyse sıfır gibi oldu araç. Aynı problemi yaşayan arkadaşlara yol gösterir belki bu yazı.

Bu sorun devam ederken aracınız ne kadar yakıyodu ki 2 enjektörün sorunlu oldugunu belirtmişsiniz oda demekdirki 100km de aracınız 45 tl falan yakmalı hatta daha fazla

Grande Punto 1.3 Turbo Multijet 16V Siyah(Rock) 2008 75bg 195,55R16

skirsan
03/01/2014, 11:56
Evet kesin olmamakla aşağı yukarı 35-40 krş yakıyordu diye tahmin ediyorum ve çekmeyip titremesi de cabası, enjektörlerin birisi ölmüş değiştirdiler, diğer üç tanesi de revizyondan geçti.

karaelmaz
03/01/2014, 12:06
Evet kesin olmamakla aşağı yukarı 35-40 krş yakıyordu diye tahmin ediyorum ve çekmeyip titremesi de cabası, enjektörlerin birisi ölmüş değiştirdiler, diğer üç tanesi de revizyondan geçti.

Hocam bahaneyle enjektörler temizlenmiş birde manifold temizligide yaptır 1bin km git egr de yazılımla iptal ettır sıgır gibi olsun aracın

Grande Punto 1.3 Turbo Multijet 16V Siyah(Rock) 2008 75bg 195,55R16

alperalperler
03/01/2014, 12:37
Hocam maliyet ne kadar oldu acaba?

skirsan
03/01/2014, 13:41
1 enjektör değişti (orjinal) 3 enjektör revizyon, marş motoru bakımı hepsi işçilik dahil toplam 900 TL

aozalatur
26/11/2014, 11:17
benim de benzer sıkıntım var.. 3-4. vitesler düşük devirde geçersem 5 te de devam ediyor , 50 - 80 km arasında özellikle silkeleme yapıyor , gaza abanırsam sallantıda bacaklarım birbirine vuruyor o derece şiddetleniyor..

Lastik balansı dediler yaptırdım düzelmedi, araçta çelik jant var.. sıkıntısı yok ama çözemedik.. yarın mekanikçiye götüreceğim akslara bakacağız dedi.. Özellikle Laleye ve Enjektörlerinede baktırayım..

skirsan
26/11/2014, 14:12
Direk bir bosch servise gidin derim. Sorunun aks - lale, jant veya rot balansla alakası yok. Problem gaza yüklenince meydana geliyor. Mantıklı düşündüğünüzde; yukarıda saydıklarımdan kaynaklı bir sorun olsa; SADECE GAZA YÜKLENİNCE değil sürekli yapar. Bosch servise gidin dememin sebebi enjektörler de dahil araçlarımızın çoğu parçası bosch marka ve fiyat olarakta uygun.

aozalatur
27/11/2014, 13:59
Direk bir bosch servise gidin derim. Sorunun aks - lale, jant veya rot balansla alakası yok. Problem gaza yüklenince meydana geliyor. Mantıklı düşündüğünüzde; yukarıda saydıklarımdan kaynaklı bir sorun olsa; SADECE GAZA YÜKLENİNCE değil sürekli yapar. Bosch servise gidin dememin sebebi enjektörler de dahil araçlarımızın çoğu parçası bosch marka ve fiyat olarakta uygun.

Mantıklı.. Tşkler.. :)