PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaja basarken gelen vurma sesi

DreamMaker
23/09/2013, 18:20
Debriyaja bastığımda sanki ayağınızı debriyazdan hızlı çektiğinizde olan vurma sesi gibi bir ses va, forumu aradım buna benzer bir tane konu açılmış o konuda da diferansiyelden bahsedilmiş fakat devamında konu dağılmış netleşmemiş.

Sizce bu ses nedir?
Önemlimidir?
Bu sesi benden başka yaşayan varmıdır?

Eski Konudan alınan metin;

"Ben arabamı aralık 2006 da aldım.ilk 800 km ye kadar hiç sorun yaşamadım ama 800 den sonra 1500 km ye kadar giderek artan bir debriyaj sesi gelmeye başladı.sesi anlatayım.özellikle 1. , 2. ,ve 3. viteslerde iken gaz pedalından ayağımı çekip debriyaja bastığımda aracın ön alt tarafından "tak" diye bir ses geliyordu.ben önce debriyaj baskı balatasından olduğunu düşündüm,sonrada motor kulaklarından şüphelendim.Ses beni iyice rahatsız etmeye başlayınca aracımı servise götürdüm.Arabam 1 hafta kadar serviste kaldı.her aradığımda şuna bakıyoruz buna bakıyoruz ,sesi gideremedik dediler.daha sonra öğrendim ki o sıralar motor kulaklarına ve aks a bakmışlar ama arıza ordan çıkmamış.en sonunda beni aradılar ve arızanın giderildiğini söylediler.gittim arabamı aldım.arıza diferansiyel deymiş(yanlış yazmış olabilirim),(önden çekişli araçlarda diferansiyel yok sanıyordum).

Yani difersnsiyel değişti benim arıza gitti. Buda benim şansıma herhalde.iyiki garanti varmış.yoksa bu arızanın bedeli 2500 ytl imiş.ama yinede yepyeni arabada böyle bir sorun çıkması insanı biraz arabadan soğutuyor.Bugünde klimam soğutmamaya başladı.yine servis yolu göründü.şu an arabam 6500km de ama bu arada ufak tefek ses problemleriyle çok defa servisin yolunu aşındırdım.

Arabamın şeklini sürüşünü seviyorum ama birde yeniyken beni servise bu kadar taşımasaydı TAM SÜPER OLACAKTI......"

Teşekkürler

iceberg35
27/07/2015, 08:53
Slm kardesim konu 2 sene sonra hortlamis olucak ama senin bahsettiğin konu ayni sekilde benim arabada var.debriaja basarken ve hafif gaz verirken alttan vurma sesi geliyor.nasil cözdün sorunu acaba??