PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.El kaskolu alınca kasko devam eder mi?

BaranSelo
21/09/2013, 01:27
2. el bir araç aldım, eski sahibi 2013 sonuna kadar kaskolatmış. Şuan kasko aracın üzerinden kalktı mı yoksa ben gidip mini onarım yaptırabilir miyim araca? Kasko poliçeleri falan bende şuan.

alixxx
21/09/2013, 02:04
Aracı satın aldı iseniz kasko kalkmış olur. Satan arkadas 1 seneden ne kadar gün kaldi ise ödediği paranin geriye kalanını alabilir. Ornegin kasko yaptırdığınızın 5. Ayında aracı satarsanız geriye kalan 7 ayın parasını şirketten alırsınız. Sigorta'da da bu böyledir.

cemdogu
21/09/2013, 04:20
Sigortadan ben emin değilim ama, kaskoda sürücü etkeni var.kaç yıllık ehliyet olduğuna bakıyorlar, fiyat buna göre artıyor.

Satıcıyla anlaşabilirsen eğer ücret iadesini sen alabilirsin bir dilekçeyle, ya da kasko şirketi sana o oranda indirim sağlar.

Sony Xperia L'den Pro ile Gönderilmiştir.

tayfux
21/09/2013, 10:44
benim bildiğim kasko kişiye özel yapılıyor..

leomar32
23/10/2013, 20:33
Kasko kişiye özel oluyor. Araç sizin ve sattınız örneğin kasko iptalini istersiniz iptal ederler. Ben geçen şubatta gp 3k dynamic aldım babamın adına kasko yaptırdım 1400 Tl yalan olmasın tam hatırlamıyorm kasko bedeli tuttu 12 ye bölündü. Aracımıda geçen ay sattım ve satarsatmaz 5 gün içinde su anki aracımı aldım. kaskoyuda bu aracıma aktardım. (şimdiki aracımda babamın adına. 23 yasında olunca bide spor arabalarda inanılmaz kasko değerleri çıkıyor) Aktarım farkı olarak 63 lira geldi. Buda aracın modelinden dolayı. Kazasız belasız bine bilirsek insallah şubatta %40lık bi indirim alacagım. Konuyla ilgili açıklamayı yaptım ek bilgi bile verdim. Arkadaslar umarım işinize yarar :)

altaykagan
26/10/2013, 20:53
selamın aleykum arkadaslar . aranıza yenı katıldım. 1.4 fıre kırmızı punto sahibiyim. insallah kazasız belasız kullanmak nasıp etsin