PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stop lambası bozuldu mu, özellik mi?

mucar
20/09/2013, 01:24
Merhaba,

Gece bagajdan bir şey alacaktım stop lambasının birinin daha sönük olduğunu gördüm. Bu viraj içi aydınlatma, farların sol tarafı daha az aydınlatması vb. gibi bir özellik mi yoksa bozuldu mu? Benzer bir şeyi fark eden oldu mu?

Kontağı kapatıp açtım, arkadaşım düzeldiğini söyledi. Bakayım dedim kapıyı açtım yine cılız. Kapıyı açtığım için mi oldu, bozuk mu anlamadık. Park ettikten sonra motor kapalıyken parkları açtım, yine cılız.

Fotoğraf ekliyorum. Sol, sağa göre bariz cılız..

Yau yoksa sağ mı olması gerekenden daha parlak? :g0000000:

alixxx
20/09/2013, 01:42
Solda sorun var gibi garantisi varsa bir servise uğrayın bence. Arkada bahsettiginiz özellikler yok puntolarda.

mucar
20/09/2013, 10:21
Bir yandan "böyle saçma özellik mi olur" diyorum, diğer yandan "bunlar LED değil miydi, nasıl bozulur" diyorum :) Vakit bulunca gideyim servise en iyisi..

Scottie
20/09/2013, 10:24
solda problem var bozulmuş...

cdogu
20/09/2013, 10:24
Aslında LED'ler daha hassas malzemeler. Eğer içerisine su hatta hava bile alıyorsa ampullere zarar verme ihtimali yüksek. Farın soketlerini de kontrol edin derim. Hatta ve hatta sigortalardan dahi olabilir sorun. Araç garantiliymiş zaten bir gün servise uğramanızı tavsiye ederim :)

170x6fb
20/09/2013, 11:04
aynı sorun bende de vardı aracım 2012 model. sertçe vurunca çalışıyordu. araç hareket edip bir süre ilerleyince sizin gönderdiğiniz resimdeki gibi oluyordu. geçen ay 20000 bakımında birmot ta garantiden değiştirdiler problem kalmadı. sanırım kronik bir sorun.

mucar
28/05/2014, 21:00
Sorun kronikmiş, değiştirme yerine tamir yoluna gidiyormuş artık servisler. Soketlerde problem olabiliyormuş. Soket 1 defa değişti, servisten geldiğimde aynıydı. Şimdi tekrar değişti, problem yok gibi, bakalım... İnşallah tekrarlamaz, tekrarlarsa da soketten olmadığı anlaşılır ve komple değiştirilir umarım.

cemdogu
28/05/2014, 21:29
İyileştirilmiş denen soketleri takıyorlar doğrudur....Zaten her parçamız iyileştirilmiş.İyileştirilmiş City,İyileştirilmiş Stop Soketi...peeeh

Xperia L ile Pro'dan gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim...

06DRV49
03/09/2015, 02:08
Aynı sorun bende de var arkadaşlar. Bildiğiniz tamir eden bir yer var mı?

suhaakin
03/09/2015, 09:22
soket problemi gibi duruyor.

farukileri
03/09/2015, 09:56
bariz soket problemi bu. Yagmur sulari bazen izolasyondan sokete dogru geciyor ve bu da paslanmaya sebep oluyor, bundan dolayi da gordugunuz problem ortaya cikiyor (bende oyle olmustu en azindan). yapmaniz gereken sey stop lambalari iyi sekilde monde edilmis mi bundan emin olmak (vidalarla sikistirmak cozum olur burada, cunku cikarilmasi cook kolay bir parcadir kendisi). Bunun disinda da soketleri arada bir kontrol edin, caniniz sikildiginda arka parklari sokup takarsiniz, 3-5 dk nizi alir.

Su anki durumda soketin degistirilmesi tek cozum sizin adiniza

06DRV49
03/09/2015, 20:09
Ben led patladı sanıyordum ama sorun soketteymiş arkadaşlar. Soketi çıkarıp temizledikten sonra eskisi gibi yanmaya başladı değiştirmeye gerek kalmadı. Teşekkür ediyorum.

Evren_c
11/02/2016, 15:25
Selam arkadaşlar. Yeni konu açmayayım dedim.

Benim de sol arka led stop 1-2 hafta önce cılız yanıyordu. Söktüm, herhangi bir ıslaklık vs. yoktu. Kontak spreyiyle güzelce temizleyip kuruttuktan sonra taktım, düzeldi. Şimdi yine cılız yanmaya başlamış. Aslında soket gayet sıkı tutuyor gibi duruyor ama temas noktalarında sıkıntı var herhalde.

Acaba soket değişimini ücretsiz yapıyorlar mı sorunu kronik kabul edip? Yapmıyorlarsa eğer ne kadar tuttuğunu bilen var mı?

hbaspinar
11/02/2016, 19:48
Sorun kronik ama kabul ederler etmezler bilmiyorum

alfonse
11/02/2016, 22:27
Kontak sprey sıkılıp temizlenir, sonrada wd40 nem itici olarak sıkılır diye düşünüyorum... Oraları oncelemedim bilmiyorum ama devre tablosu lehim gibi durumlar varsa soğuk lehimde açmış olabilir. Sıcaklık ve esnemeye göre hareket ediyordur...

GT-P7500 cihazımdan gönderildi

cdogu
11/02/2016, 22:43
wd 40 elektronik aksamda kullanılmamalıdır. Nem itici olarak silikon spreyler kullanabilirsiniz.

Evren_c
11/02/2016, 22:54
Sokette elektronik bir aksam yok, basit bir elektrik bağlantısı gibi duruyor ama yine de wd40 sıkmaya gerek duymadım. Herhangi bir nem, ıslaklık da yoktu. İlginç yahu, bu kadar basit bir şeyin sorun çıkarması...

Vakit bulabilsem tekrar söküp bakacağım. Olmazsa yeni soket alacagim bakalım.

volkan1065
12/02/2016, 01:02
wd40 ve sıvı gres gıbı urunlerı kesınlıkle elekronık swıch devre ve elektırık kablo baglantı noktalatrına sıkmayın. kontak spreyı kullanın.

ORS15
12/02/2016, 08:50
arkadaşlar garantisi varsa direk servise soket değiştirirler, eğer garantisi yoksa soketi sökün zımpara kâğıdı ile itina ile temizleyim, yeniden takın. Sorun kalmayacaktır.

Evren_c
12/02/2016, 16:02
Teşekkürler arkadaşlar. Bakalım hafta sonu tatilinde vakit ayırabilirsem söküp temizleyeceğim tekrar.