PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Puntonun kumanda alıcısı nerede

malt
19/09/2013, 10:26
puntonun kumanda alıcısı nerde.bazen çok uzaktan alıyor bazen almıyor.değişiyor yani.özellikle üstte basarsan daha iyi alıyor.nerde bunun alıcısı

Ozzy3327
19/09/2013, 10:30
aracın göğüs kısmında ön cama yakın noktada tam ortada yarım küre şeklinde alıcı var :)

malt
19/09/2013, 10:31
yerini resimle gösterebilrimisin

sharkemrefb
19/09/2013, 10:41
https://r1309.hizliresim.com/1f/m/suf35.jpg

malt
19/09/2013, 10:43
hiç dikkat etmemişim.tüm puntolarda ordamı

sharkemrefb
19/09/2013, 10:53
grande punto ,evo ve son punto larda burda eski kasa punto yu bilmiyorum

mucar
19/09/2013, 11:21
O kumanda alıcısı değil, klimanın sensörlerinden biri. Güneş açısı içindi sanırım.

Kumanda alıcısı şöförün sol önündeki direkte diye hatırlıyorum ama emin değilim.

Ne zaman çekiyor ne zaman çekmiyor belli değil. Bilinen durumlardan biri: yüksek gerilim hattı yakınlarındaysa zor çekiyor. Benim gördüğüm: başka arabalara yakınsa (avm otoparkı gibi) zor çekiyor.

sharkemrefb
19/09/2013, 11:24
O kumanda alıcısı değil, klimanın sensörlerinden biri. Güneş açısı içindi sanırım.

Kumanda alıcısı şöförün sol önündeki direkte diye hatırlıyorum ama emin değilim.

Ne zaman çekiyor ne zaman çekmiyor belli değil. Bilinen durumlardan biri: yüksek gerilim hattı yakınlarındaysa zor çekiyor. Benim gördüğüm: başka arabalara yakınsa (avm otoparkı gibi) zor çekiyor.

doğrudur kardeş sanırım o klima ilgili birşeydi bende sonradan anımsadım ama benim kumandada hiç sorun olmadı çok şükür çok uzak mesafeden bile açıp kapatıyor hatta otopark benim yatakodasının altında kalıyor birkere anahtarı çekmeceye koyarken bastım bir baktım araç açıldı pencere açık olduğu için sesini duydum görüş açışı hiç olmamasına karşın açılması oldukça ilginç gelmişti.

cdogu
19/09/2013, 11:37
Ben de tam olarak bilmiyorum yerini ama,şirketin çoğu arabasında kumanda alıcıları aynaların oradaki siyah bölgede oluyor. Ön cama doğru olan kısımda yani içeriden aynaya bakın,arka tarafında olabilir. Benim bildiğim çoğu arabada böyle ama Punto'da dikkatimi hiç çekmedi ben de bir bakayım :)

Edit :anlatamamışım hissine kapıldım abiler kusura bakmayın. Şöyle ki.Arabanıza binin,üst dikiz aynasına bakın. Elinizi aynanın arkasından,camla ayna arasına sokun. Muhtemelen orada.

malt
19/09/2013, 13:55
Ben de tam olarak bilmiyorum yerini ama,şirketin çoğu arabasında kumanda alıcıları aynaların oradaki siyah bölgede oluyor. Ön cama doğru olan kısımda yani içeriden aynaya bakın,arka tarafında olabilir. Benim bildiğim çoğu arabada böyle ama Punto'da dikkatimi hiç çekmedi ben de bir bakayım :)

Edit :anlatamamışım hissine kapıldım abiler kusura bakmayın. Şöyle ki.Arabanıza binin,üst dikiz aynasına bakın. Elinizi aynanın arkasından,camla ayna arasına sokun. Muhtemelen orada.

tamam kardeş inince bakacağımda bakınca belli olur mu :siritma:

cdogu
19/09/2013, 14:45
tamam kardeş inince bakacağımda bakınca belli olur mu :siritma:

Valla nasıl ifade edeyim,hani bu televizyon kumandalarında uç tarafta verirci olur ya siyah plastik bir parça gibidir. Ona benzer bir şey varsa eğer,orada olması muhtemel. Dediğim gibi ben de bakamadım bugün evdeyim. İndiğimde bakabileceğim ancak

fotobelit
19/09/2013, 15:08
Radyo frekansı ile çalışıyordu sanırım, gece içinde yanıp sönen bir ışık var ön panelde o oldugunu düşünüyorum..

cdogu
19/09/2013, 15:10
Radyo frekansı ile çalışıyordu sanırım, gece içinde yanıp sönen bir ışık var ön panelde o oldugunu düşünüyorum..

şofor tarafından ön camda sol alt taraftaki mi ? ben de düşündüm orayı

fotobelit
19/09/2013, 15:15
şofor tarafından ön camda sol alt taraftaki mi ? ben de düşündüm orayı
Şöyle diyim teyp ışığı gibi,sanki oralardan yanıyor gibi..Ama dediğim gibi Radyo Frekansı oldugu için görünmüyorda olabilir..Pil zayıfsa veya bılundugunuz ortamdanda kaynaklanabilir..(bazen çok uzaktan alıyor bazen almıyor sorusuna cevaben) Bir arkadaş yazmıştı''Başınızın üstünden açmayı deneyin daha fazla etkisi oluyor''gibisinden :)

cdogu
19/09/2013, 15:44
Evet bu arada bizim piller bitti mi kumanda eziyete dönüşüyor. Pil değiştirmek 5 dk'nızı almaz. Saatçide de uygun voltajda pili çok rahat bulursunuz.

OzzY
20/09/2013, 23:39
alıcı bilgisayar içine gömülü, anteni sol ön direkte.

malt
21/09/2013, 16:13
yani araç bize dönükse alması daha kolay kumandanın.ilk mesajlarda bahsedildi yuvarlak siyah birşey var klimayla ilgili dediler.o ne işe yarıyor

mucar
21/09/2013, 17:14
yani araç bize dönükse alması daha kolay kumandanın.ilk mesajlarda bahsedildi yuvarlak siyah birşey var klimayla ilgili dediler.o ne işe yarıyor

Kulaktan dolma bilgiyle söyleyeyim :) Güneşin hangi açıyla geldiğini algılıyormuş, muhtemelen gücünü de algılıyor. Sıcaklık sensörü farklı, o yan aynada. Öğle güneşinde dijital klima otomatik moddayken fan hep hızlı çalışıyor, kapalı otoparka girince hızı aniden düşüyor. Yol bilgisayarındaki dış sıcaklık değeri düşmeden ve arabanın içindeki sıcaklık da değişmeden fan hızı aniden değiştiği için ben bu sensöre bağlıyorum ama gerçekten öyle mi bilmiyorum.

OzzY
22/09/2013, 00:02
Kulaktan dolma bilgiyle söyleyeyim :) Güneşin hangi açıyla geldiğini algılıyormuş, muhtemelen gücünü de algılıyor. Sıcaklık sensörü farklı, o yan aynada. Öğle güneşinde dijital klima otomatik moddayken fan hep hızlı çalışıyor, kapalı otoparka girince hızı aniden düşüyor. Yol bilgisayarındaki dış sıcaklık değeri düşmeden ve arabanın içindeki sıcaklık da değişmeden fan hızı aniden değiştiği için ben bu sensöre bağlıyorum ama gerçekten öyle mi bilmiyorum.

aynen öyle ama içerdede ısı sensörü var iç ısıya göre ayarlıyor esas.