PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City bize de geldi

brembo1
18/09/2013, 19:10
Arkadaşlar sonunda bizimde nurtopu gibi bir cıty arızamız oldu yanlız dün yaptı stop edip çalıştırınca düzeldi şuan sıkıntı yok 6ay evelde aynısı oldu arada yokluyo ist /avrupada yaptıran varmı ücretsiz deyişim servis tavsiyesine ihtiyacım var teşekkürler.

klasman01
18/09/2013, 19:14
hocam geçmiş olsun aracınız kaç model servis bakımlı ise eğer zaman kaybetmeden servise gidin garantiden değiştirin. nedir arkadaş bu city direksiyon mevzuuu yapacaksanız adam gibi yapın yoksa koymayın böyle bir özellik masrafı da az uz bir rakam değilki 3000 lira.ya para saymayı bilmiyorlar yada dayak yememişler)

brembo1
18/09/2013, 19:20
Sagol dostum arac 2006 yetkili servis bakımlı deyil cok ucuyorlar bir yag bakımına 550 lira fiyat veriyorlar ben dışarda carbon temizli dahi 250 hallediyorum ama gidip şansımı denicem tavsiyelerinizi bekliyorum servis için.

klasman01
18/09/2013, 19:28
kardeşim o zaman işin biraz zorlaşıyor ama yinede peşini bırakma fıat merkezi sürekli ara .iş servisten ziyade fıat merkezde bitiyor. şu günlerde bu arızadan oldukça fazla sayıda kişi muzdarip bunlardan biride benim.inşallah sorununu çözebilirsin

firariyim
18/09/2013, 19:57
arkadaşlar ben de yeni katıldım aranıza. aldığım araç 50000 de. 30000 e kadar yetkili servis bakımlı fakat 2. alan kişi 40000 bakımını pahalı olduğu için dışarıda yaptırmış. ben de 50000 bakımını nede olsa servisten çıkmış ayrıca servis de aynı gün randevu veremediğ için (arabayı il dışından aldım aldıktan hemen sonra yağ bakımını ben yaptırdım aynı gün de dönmek zorundaydım) bakımı dışarda yaptırdım. fiat bundan dolayı arızada ödeme yapmayı red eder mi yoksa bundan sonraki bakımlarını yetkili serviste yaptırsam bi şansım olabilir mi?
brembo1 arkadaşım sana da geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sorunun hallolur

Honor COOPER
18/09/2013, 20:29
Cümleten geçmiş olsun işallah en uygun şekilde çözersiniz.

klasman01
18/09/2013, 20:44
arkadaşlar ben de yeni katıldım aranıza. aldığım araç 50000 de. 30000 e kadar yetkili servis bakımlı fakat 2. alan kişi 40000 bakımını pahalı olduğu için dışarıda yaptırmış. ben de 50000 bakımını nede olsa servisten çıkmış ayrıca servis de aynı gün randevu veremediğ için (arabayı il dışından aldım aldıktan hemen sonra yağ bakımını ben yaptırdım aynı gün de dönmek zorundaydım) bakımı dışarda yaptırdım. fiat bundan dolayı arızada ödeme yapmayı red eder mi yoksa bundan sonraki bakımlarını yetkili serviste yaptırsam bi şansım olabilir mi?
brembo1 arkadaşım sana da geçmiş olsun umarım en kısa zamanda sorunun hallolur
aracınız kaç model? ve kaç km de?

alpercabuk
18/09/2013, 20:48
Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletir, daha sonra samimiyetinize sığınarak tan kaba bir tabirle "kendinizi denize atmanızı" tavsiye ederim.Niye diye sorarsanız buyurun aşağıdaki linkten...

>>>>https://forum.grandepuntotr.com/genel/49123-ilan-olunur.html

klasman01
18/09/2013, 20:58
arkadaşlar aklıma şöyle bir fikir geldi gelin hepimiz beraber city sorunu olsun veya olmsaın bir gün belirleyip fıat merkezi telefonla ve mail yoluyla bu konu hakkında meşgul edelim belki bir faydası olur ne dersiniz ?

satlas
18/09/2013, 21:03
city ariza olayi benide korkutuyor.benim anlaamadigim konu city kapattimi normal direksiyon seklinde kullanamiyormuyuz

alpercabuk
18/09/2013, 21:18
https://www.fiat.com.tr/BeniArayin/Sayfalar/basvuruformu.aspx bu adresten şikayetlerinizi yazabilirsiniz. Veya 444 22 55 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

firariyim
18/09/2013, 21:43
klasman01 kardeş aracım 2007 gp 1.4 fire active ve şu an 52000 km de
ilk 30000 yetkili servis 2. sahibi 40000 lik bakım dışarda yaptırmış ben de 50000 bakım dışarda yaptırmak zorunda kaldım.

klasman01
18/09/2013, 21:49
klasman01 kardeş aracım 2007 gp 1.4 fire active ve şu an 52000 km de
ilk 30000 yetkili servis 2. sahibi 40000 lik bakım dışarda yaptırmış ben de 50000 bakım dışarda yaptırmak zorunda kaldım.
2008 model olsaydı şansın biraz daha yüksek olurdu kardeş ama yinede peşini bırakma önce bir servise git arıza kaydı açtır onlar fıat a mail atacaklar olumsuz gelirse fıat merkezi 444 22 55 numarayı ara ve bastır . inşallah olumlu sonuç alırsın.

firariyim
18/09/2013, 22:12
2008 model olsaydı şansın biraz daha yüksek olurdu kardeş ama yinede peşini bırakma önce bir servise git arıza kaydı açtır onlar fıat a mail atacaklar olumsuz gelirse fıat merkezi 444 22 55 numarayı ara ve bastır . inşallah olumlu sonuç alırsın.

ben arabayı alalı 3 gün oldu. epey de pimpirikli biriyimdir. şimdilik bir sıkıntı yok city modunda ama böle bir sıkıntım olursa kesinlikle yaptırabilecek durumum da yok. arabayı bi kenara çekmek zorunda kalırım. 2 tane kredim var 3. krediyi almama imkanım yok.
sadece merak ettiğim fiat bakımlarını yetkili serviste yaptıran araçlar için mi bi kolaylık sağlıyor yoksa bakımlarını dışarda yaptıran arabalar için de bir şans var mı? aracı 2. el aldığım için ve araç 40000 bakımının dışarda yaptırılması benim de fırsatım olmadığından 50000 bakımını dışarda yaptırmam fiatın eline koz olarak geçer mi? bana "arkadaşım aracın yetkili servis kaydı 30000 den sona görünmüyor bizim yapabileceğim bi şey yok" derler mi?
tecrübeli arkadaşım bu konuda ne dersin?

brembo1
19/09/2013, 08:53
Güncel.

klasman01
19/09/2013, 10:28
ben arabayı alalı 3 gün oldu. epey de pimpirikli biriyimdir. şimdilik bir sıkıntı yok city modunda ama böle bir sıkıntım olursa kesinlikle yaptırabilecek durumum da yok. arabayı bi kenara çekmek zorunda kalırım. 2 tane kredim var 3. krediyi almama imkanım yok.
sadece merak ettiğim fiat bakımlarını yetkili serviste yaptıran araçlar için mi bi kolaylık sağlıyor yoksa bakımlarını dışarda yaptıran arabalar için de bir şans var mı? aracı 2. el aldığım için ve araç 40000 bakımının dışarda yaptırılması benim de fırsatım olmadığından 50000 bakımını dışarda yaptırmam fiatın eline koz olarak geçer mi? bana "arkadaşım aracın yetkili servis kaydı 30000 den sona görünmüyor bizim yapabileceğim bi şey yok" derler mi?
tecrübeli arkadaşım bu konuda ne dersin?
MURAT kardeşim bu olayı inşallah yaşamazsın ama yüksek bir ihtimal seninde kapını çalacak bu city arızası(2007 model olduğundan) bun dan sonraki bakımlarını eğer imkanın varsa yetkili serviste yaptır belki bu arıza çıkarsa bu bakımların sana faydası olur

bykacar
19/09/2013, 12:51
city nasıl bir arıza veriyor ara ara birden sertleşip bırakıyor mu acaba tam bilgi verirmisiniz

alpercabuk
19/09/2013, 12:58
city nasıl bir arıza veriyor ara ara birden sertleşip bırakıyor mu acaba tam bilgi verirmisiniz

Forumda arama butonuna tıklayarak city yazın detaylarıyla bir çok konu göreceksiniz.

bykacar
19/09/2013, 13:00
Forumda arama butonuna tıklayarak city yazın detaylarıyla bir çok konu göreceksiniz.

teşekkür ederim

firariyim
19/09/2013, 16:33
uyarını dikkate alıcam müslüm kardeş. bundan sonra bakımları yetkili serviste ya da servis kaydı girebilen öze serviste yaptıracam.

yirmiyedi
26/10/2013, 14:21
herkese merhaba yeni konu açmak istemedim benimde başıma yoldayken city arızası geldi Allah tan fazla hızlı değildim direksiyon abartılı biçimde ağırlaştı ne oluyoruz dedim ... baktım göstergede direksiyon işareti..hadi bakalım emre bey geçmiş olsun dedim..gidiceğim yere gittim ama düşük hızla manevre kabiliyeti yok denecek kadar azdı..neyse medosa gittim iyi niyet garantisinden değiştirdiler garantisi bitmişti..üzüleyimmi sevineyimmi bilemedim ama sonuç güzel oldu..herkese kazasız sürüşler.. NOT: araç 2010 model 71 binde servis bakımlı

erenemre
26/10/2013, 15:34
herkese merhaba yeni konu açmak istemedim benimde başıma yoldayken city arızası geldi Allah tan fazla hızlı değildim direksiyon abartılı biçimde ağırlaştı ne oluyoruz dedim ... baktım göstergede direksiyon işareti..hadi bakalım emre bey geçmiş olsun dedim..gidiceğim yere gittim ama düşük hızla manevre kabiliyeti yok denecek kadar azdı..neyse medosa gittim iyi niyet garantisinden değiştirdiler garantisi bitmişti..üzüleyimmi sevineyimmi bilemedim ama sonuç güzel oldu..herkese kazasız sürüşler.. NOT: araç 2010 model 71 binde servis bakımlı

2010 modelde çıkması ilginç olmuş 2008 ve sonrasında çok nadir çıkıyor

electradio
27/10/2013, 12:55
benim araç da 2009 model, bir kere işyerine vardığımda park ederken geri vitese taktığımda, bir kez de 2 hafta önce ankara dan istanbul a dönderken eve vardığımda park ederken aynı hatayı verimişti ve aracı açıp kapatınca hata düzelmişti.

ilk olduğunda servis aracın hata kaydına baktı ve herhangi bir hata gözükmediğini söylemişti...(araç şuan 59300km de)

yavuzselim
27/10/2013, 14:08
ben aracı 2.el aldım. 2006 gp. 100binde geçen yıl city arızası verdi ve en son 30binde servise girmiş birdaha servis yüzü görmemiş. istanbul beylikdüzü birmota gittim. durumu anlattım kronik sorun olduğunun bilincinde olduğumuda belirttim. sistemden sorgulatmak için yanımdan 5 dk ayrıldı ve geldi ücretsiz değişim olacağını belirtti 1 hafta parça bekledikden sonra gittim aracımı yıkanmış pırıl pırıl bir şekilde teslim aldım..

ERDİ
27/10/2013, 20:14
Güncel.

Birkac ay once benimde bozuldu aracim 2007 model 2010 yilina kadar servis bakimli beylikduzunde ki birmota goturdum iyi niyetten degistirdiler
Benden birgun once bi arkadasinkini onaylamamis ama %70 garantiye giriyo dediler

GT-I9003 cihazımdan 2 ile gönderildi

PUNTOCAN
30/10/2013, 18:45
Merhaba arkadaşlar 2006 GP'mi Bozüyük otomotive götürdüğümde city sorunun hayırlı olsun dediler. İyi niyet garantisi ile yapılması için merkeze sorulduğunda kabul edilmediğini söylediler. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise çağrı merkezi arıza kaydı oluşturup size döneriz dedi 3 gündür bir ses seda yok farklı bir numara varmı acaba ulaşabileceğim.
Birde başka bir servise gitsem faydası olurmu ?

klasman01
30/10/2013, 20:33
Merhaba arkadaşlar 2006 GP'mi Bozüyük otomotive götürdüğümde city sorunun hayırlı olsun dediler. İyi niyet garantisi ile yapılması için merkeze sorulduğunda kabul edilmediğini söylediler. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise çağrı merkezi arıza kaydı oluşturup size döneriz dedi 3 gündür bir ses seda yok farklı bir numara varmı acaba ulaşabileceğim.
Birde başka bir servise gitsem faydası olurmu ?
dostum büyük ihtimalle sana fıat merkezden birkaç gün içerisinde dönüş yaparlar. iletişime geçtikten sonra olumsuz yanıt alırsan eğer (büyük ihtimalle aracın modelinden dolayı olumsuz yanıt alacaksın) inşallah yanılırım. daha sonra başka servislerde şansını deneyebilirsin.

PUNTOCAN
31/10/2013, 15:49
dostum büyük ihtimalle sana fıat merkezden birkaç gün içerisinde dönüş yaparlar. iletişime geçtikten sonra olumsuz yanıt alırsan eğer (büyük ihtimalle aracın modelinden dolayı olumsuz yanıt alacaksın) inşallah yanılırım. daha sonra başka servislerde şansını deneyebilirsin.

Fiattan arayan Aslıhan hanım Klasik şekilde iyi niyet olarak %50 indirim önerisi ile arayarak daha fazla indirim uygulayamayacaklarını forumlarda yazan ücretsiz değişim yapıldığına dair yazılara itibar etmememi önerdi, kendisine bu konudaki mahkeme kararlarından bahsettiğimde evet öyle bişeyler duyduk ama biz fiat olarak bunu kronik arıza şeklinde nitelendirmiyoruz bizi bağlayan bir nokta yok dedi kendisine daha sonra arayacağımı belirttim sanrım bu gün yarın servisten ayrı bir indirim paketi ile arayacaklardır.

PUNTOCAN
18/11/2013, 14:11
Servis ve müşteri hizmetleri ile yapmış olduğum tüm görüşmeler olumsuz sonuçlandı arkadaşlar ancak parça fiyatına %50 indirim uygulayabiliyorlar açıkçası bu fiyat bile çok yüksek bir meblağ çıkarıyor ortaya servis dışında çözüm ve çareler arıyorum acil yardım lütfen bu arızayı yaptırabileceğim yerler varmı? açı sensörü temizlemek ne derece sağlıklı vb. sorular kafamda yumak oldu

exixiz
18/11/2013, 14:31
Korktuğum olaylardan bir tanesi. Geçmiş olsun üstadım. Kimsenin başına vermesin..

rumix
22/04/2014, 16:00
konuyu açan adamlar sonucunu yazmıyor

alpercabuk
30/04/2014, 14:39
konuyu açan adamlar sonucunu yazmıyor

İşte sonuç kardeşim,

https://s1.directupload.net/images/140430/adrkf2tv.jpg

YaYa
30/04/2014, 17:01
Aracımı alalı 1 hafta oldu, 2007 model gp 1,3 multijet, açıkçası şimdilik araçtan çok memnunum ama bu city sorununu ve açabileceği dertleri daha yeni öğrendim ve gerçekten korkmaya başladım acaba bizimde başımıza gelirmi diye, umarım böyle bir sorunla karşılaşmayız ama karşılaşırsakta iyi bir bedele razı olmak zorunda kalabiliriz sanırım.

xmann
04/05/2014, 00:37
Benimde nur topu gibi city arızam oldu.Araç 2007 model eksiksiz tüm bakımları serviste yapıldı.Müslüm ustayı aradım sağolsun kendisi gerekli yerlere sordu ama fiat destek vermiyor.Müslüm usta genel merkezi arayıp talep açtırmamı söyledi.Öyle yaptım sabırsızlıkla bekliyorum.Bakalım ne olacak.Hayırlısı.

xmann
11/05/2014, 21:46
Teşekkürler Fiat, teşekkürler Kavaklıdere Oto Fiat servisi.Ücretsiz değişimi yapıldı.

Arrest
11/05/2014, 21:58
Hayirli olsun

Her turlu tum bakim onarimlarimizda neden kavaklidereyi sectigimizi bir kez daha arkadaslara anlatmis oldunuz

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

xmann
13/05/2014, 17:09
Teşekkür ederim, Arrest.

Arrest
13/05/2014, 20:36
Teşekkür ederim, Arrest.

Neden :)

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

xmann
04/06/2014, 22:26
Neden :)