PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akaryakıta bir indirim daha

cck1
16/09/2013, 17:35
bir indirim daha geldi arkadaşlar, birde bişey dikkatimi çekti forumda zam geleceği zaman bunu hemen duyuran arkadaşlar indirimlerde pek görünmüyorlar :)

Akaryakıta indirim geldi - Milliyet (https://ekonomi.milliyet.com.tr/akaryakita-indirim-geldi/ekonomi/detay/1764369/default.htm)

japon07
16/09/2013, 17:47
hemen duyurulmaması çook normal çünkü o 10 kuruş indirimler bize 20 kuruş zam olarak geri dönüyo :wink:

wolfbaskan
16/09/2013, 17:50
aman ne indirim 17 kuruş bindir 7 kuruş indir allah razı olsun =) iki kere benzine indirim geldi mazot a daha yeni geldi ve rakam oldukça düşük. dolar 2 tl nin altında seyreder ve petrol varil fiyatları gevşemişken pompaya yansıması ne hikmetse çok geç oluyor bindirim ise anında takip eden gece yapılıyor

Arrest
16/09/2013, 19:23
Aga suriyenin helikopterini düşürmüşüz bugun onun şerefine indirim yapıyorlar :D :D :D

cdogu
16/09/2013, 19:34
bir indirim daha geldi arkadaşlar, birde bişey dikkatimi çekti forumda zam geleceği zaman bunu hemen duyuran arkadaşlar indirimlerde pek görünmüyorlar :) [/URL]

Burdayız :) İndirimler de bindirimlerin yanında 0 zaten merak etmeyin. Belki söyleyecek bir şeyimiz kalmadığı,bu indirimlere alışık olduğumuz için pek görünmüyoruz biz ''zam geleceği zaman bunu hemen duyuran arkadaşlar'' olarak :) ( bu ötekileştirme de bana tanıdık geldi gerçi)

Sonuç olarak,bir diğer zamda görüşmek üzere :)

therasmus
16/09/2013, 19:35
bir indirim daha geldi arkadaşlar, birde bişey dikkatimi çekti forumda zam geleceği zaman bunu hemen duyuran arkadaşlar indirimlerde pek görünmüyorlar :)

Akaryakıta indirim geldi - Milliyet (https://ekonomi.milliyet.com.tr/akaryakita-indirim-geldi/ekonomi/detay/1764369/default.htm)

Zam yaparken sövenler indirim yapılıncada sövüyorlar.
Niyet muhalefet olunca bahanesi çok olur.
Gönülden geçen 2 tl olması ama,buradan ne yazarsak boş...

cdogu
16/09/2013, 19:45

Ne yazarsa yazsın akaryakıtın çok pahalı olduğunu değiştirmez. Hüloğ demekle de,Kahrolsun Tayyip! demekle de olmuyor.

Bindirim yapınca sövüp,indirim yapınca hüloğ demekten daha istikrarlı bir duruş bence bahsettiğiniz :) Ayrıca maksadı muhalefet olmayıp,haklı gerekçeleri olduğu sürece,''bunu desteklerim işte'' diyen insanların da olduğunu görmek gerekir.

therasmus
16/09/2013, 19:50
Ne yazarsa yazsın akaryakıtın çok pahalı olduğunu değiştirmez. Hüloğ demekle de,Kahrolsun Tayyip! demekle de olmuyor.

Bindirim yapınca sövüp,indirim yapınca hüloğ demekten daha istikrarlı bir duruş bence bahsettiğiniz :) Ayrıca maksadı muhalefet olmayıp,haklı gerekçeleri olduğu sürece,''bunu desteklerim işte'' diyen insanların da olduğunu görmek gerekir.

Aferin sana devam et böyle. :)

cdogu
16/09/2013, 19:51
Aferin sana devam et böyle. :)

Bu tepkinizin sebebini anlayamadım açıkçası. Yazdığım sizin şahsınıza yönelik bir düşünce değildi. Madem takdir etmişsiniz,sağolasınız

Arrest
16/09/2013, 19:52

6 kuruş indirim yaptılar yarın 23 kuruş zam yaparlar mazota 2002 den beri %540 zam gelmiş sövmek onların en doğal hakkı :notworki:

therasmus
16/09/2013, 20:20
6 kuruş indirim yaptılar yarın 23 kuruş zam yaparlar mazota 2002 den beri %540 zam gelmiş sövmek onların en doğal hakkı :notworki:
Peki 2002 den öncesini hatırlarmısınız ?Ya da birisi anlattımı?

Burda bunada şükür dediğimiz yok önce bunu bir anlamak lazım ama herşeyede muhalefet olunmaz ki kardeşim.Bir insan düşmanıda olsa sevmesende yeri gelince hakkını teslim etmek lazım,üstü körü bir fikri desteklemek kadar ahmakça birşey olamaz.Sözlerim şahsına değil seni kırmak istemem ama bişeylerinde farkında olmak gerek kardeşim. :)

Bunun yanında kimsenin kimseye sövmek hakkı yoktur,böyle bir hak buluyorsan kendinde maça 1-0 yenik başlarsın.Haa burası sanal nasılsa kimsenin umrunda değil yada bulamaz vsv diyorsan bu da karakterle alakalı bir durum,bu sebebden daha yapıcı ve incitmeyen ve kimsenin hakkında tecavüz etmeden yazıp çizmek lazım gelir.

Kaldıki sanal alemde yazılanlar uç teşkil etmek için yeterlidir.
Sağlıcakla kal kardeşim...:)

therasmus
16/09/2013, 20:24
Bu tepkinizin sebebini anlayamadım açıkçası. Yazdığım sizin şahsınıza yönelik bir düşünce değildi. Madem takdir etmişsiniz,sağolasınız

Cenk kardeşim genelde konular içinde mesajlarını görüyorum,bir üst mesajda yazdığım şeyleri okumanı tavsiye ederim.:)

cdogu
16/09/2013, 20:30
Cenk kardeşim genelde konular içinde mesajlarını görüyorum,bir üst mesajda yazdığım şeyleri okumanı tavsiye ederim.:)

Şaşkınlıkla okudum :) Dediğim gibi,bir üst mesajda belirttiğiniz,

Bir insan düşmanıda olsa sevmesende yeri gelince hakkını teslim etmek lazım

kısmına da katılmaktayım. Bunu da ben üst mesajımda belirttim :)

Sonuç olarak akaryakıta gelen bir indirimin ardından,bir zam geleceğini artık çok rahat bir şekilde kestirebiliyoruz. Bu konuyu tekrar tekrar konuşmaya gerek yok. Ama hala bu uygulamaları destekleyenlerden gelmeyen bir cevap var. Neden bu kadar pahalı? Nerden alıyorsun da benzini bu kadar pahalıya satıyorsun?

Bu soruların cevabının verilmediği bir konu akaryakıt konusu. Ve böylesine bir konuda iktidarı savunmamı beklemek hata olur. O kadar zamdan sonra indirime sevinemem.

Cenk kardeşim genelde konular içinde mesajlarını görüyorum

Bu ifade şeklinden de hiç bir şey anlamadım gerçi ama,bir konuya yazı yazarken bir dahakine size sorarım. Siz de insanların sövme hakkının olmadığını düşünmenizle çelişkili olarak benim veya sizin gibi düşünmeyenlerin karakteri hakkında yorum yapma hakkını kendinizde bulursunuz. Maça da 1-0 yenik başlar mısınız bilemem ama :)

Sevgiler :)

cck1
16/09/2013, 20:48
Burdayız :) İndirimler de bindirimlerin yanında 0 zaten merak etmeyin. Belki söyleyecek bir şeyimiz kalmadığı,bu indirimlere alışık olduğumuz için pek görünmüyoruz biz ''zam geleceği zaman bunu hemen duyuran arkadaşlar'' olarak :) ( bu ötekileştirme de bana tanıdık geldi gerçi)

Sonuç olarak,bir diğer zamda görüşmek üzere :)

sizleri bekliyorduk hosgeldiniz. önce ötekileşirsin kendince daha sonra yine kendince hedef gösterilsin :)

therasmus
16/09/2013, 20:49
Şaşkınlıkla okudum :) Dediğim gibi,bir üst mesajda belirttiğiniz,

kısmına da katılmaktayım. Bunu da ben üst mesajımda belirttim :)

Sonuç olarak akaryakıta gelen bir indirimin ardından,bir zam geleceğini artık çok rahat bir şekilde kestirebiliyoruz. Bu konuyu tekrar tekrar konuşmaya gerek yok. Ama hala bu uygulamaları destekleyenlerden gelmeyen bir cevap var. Neden bu kadar pahalı? Nerden alıyorsun da benzini bu kadar pahalıya satıyorsun?

Bu soruların cevabının verilmediği bir konu akaryakıt konusu. Ve böylesine bir konuda iktidarı savunmamı beklemek hata olur. O kadar zamdan sonra indirime sevinemem.

Bu ifade şeklinden de hiç bir şey anlamadım gerçi ama,bir konuya yazı yazarken bir dahakine size sorarım. Siz de insanların sövme hakkının olmadığını düşünmenizle çelişkili olarak benim veya sizin gibi düşünmeyenlerin karakteri hakkında yorum yapma hakkını kendinizde bulursunuz. Maça da 1-0 yenik başlar mısınız bilemem ama :)

Sevgiler :)

Haklısın kardeşim,
Bazen amerikayı bazen yeniden keşfetmek gerekir.:)

cdogu
16/09/2013, 20:56
Haklısın kardeşim,
Bazen amerikayı bazen yeniden keşfetmek gerekir.:)

Tabii.Orası da Tayyip'in memleket ne de olsa :)

sizleri bekliyorduk hosgeldiniz. önce ötekileşirsin kendince daha sonra yine kendince hedef gösterilsin :)

Aynen öyle! :) Bakın,siz de anlamışsınız taktilerini :) Hoşbulduk efendim :)

cck1
16/09/2013, 21:01
Tabii.Orası da Tayyip'in memleket ne de olsa :)

Aynen öyle! :) Bakın,siz de anlamışsınız taktilerini :) Hoşbulduk efendim :)

:) :)

ibrahim06
16/09/2013, 23:43
İnsin insin biraz daha iner inşallah.

cck1
17/09/2013, 08:11
İnsin insin biraz daha iner inşallah.

insallah hocam söyle 3 tl. filan olsa benzin tadından yenmez :)

Ozzy3327
17/09/2013, 08:30
insallah hocam söyle 3 tl. filan olsa benzin tadından yenmez :)

bu fiyatlarla ortalık arabadan geçilmiyo:D bide 3 tl olursa yandık

cck1
17/09/2013, 08:42
bu fiyatlarla ortalık arabadan geçilmiyo:D bide 3 tl olursa yandık

Tabi oda farklı bir bakış açısı :)

mgorgec55
17/09/2013, 08:55
Hep bıdı bıdı.

GT-I9500 cihazımdan 2 ile gönderildi

mburaky
17/09/2013, 08:58
Arkadaşlar biliyoruz ki akaryakıt vergisi konusunda hepimiz hemfikiriz zaten (yüksek). Yalnız 2002 den beri çok zam yapıldı veya indirim yapıyorlar sonra tekrar bindiriyorlar gibi söylemler bence gerçek dışı. Şöyle ki, zam miktarları dünya genel petrol piyasasına bağlı. Avrupadaki petrol fiyatlarındaki değişimlere de bakarsanız. 10 yıl içerisinde 3.50 lerden 4.50 lere çıktığı görülür. Zira bizim TL miz Euro ve Dolar karşısında zayıf kaldığı için de haliyle bu da yansıyor. Yanlış anlaşılmasın birilerini aklamak için değil bu yazdıklarım ama biraz araştırmak lazım :)

Saygılar.

cdogu
17/09/2013, 09:17
Arkadaşlar biliyoruz ki akaryakıt vergisi konusunda hepimiz hemfikiriz zaten (yüksek). Yalnız 2002 den beri çok zam yapıldı veya indirim yapıyorlar sonra tekrar bindiriyorlar gibi söylemler bence gerçek dışı. Şöyle ki, zam miktarları dünya genel petrol piyasasına bağlı. Avrupadaki petrol fiyatlarındaki değişimlere de bakarsanız. 10 yıl içerisinde 3.50 lerden 4.50 lere çıktığı görülür. Zira bizim TL miz Euro ve Dolar karşısında zayıf kaldığı için de haliyle bu da yansıyor. Yanlış anlaşılmasın birilerini aklamak için değil bu yazdıklarım ama biraz araştırmak lazım :)

Saygılar.

Bırakalım bu işleri. Ne tlsi ne usdsi. Tl ile.usd arasında 4 tllik mi fark var? Ne vergisi? Ben gemicik alacam,bana para ver vergisi mi? Şu vergileri meşru kılacak hiç bir resmi açıklama geldi mi?..

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

mburaky
17/09/2013, 09:31
Bırakalım bu işleri. Ne tlsi ne usdsi. Tl ile.usd arasında 4 tllik mi fark var? Ne vergisi? Ben gemicik alacam,bana para ver vergisi mi? Şu vergileri meşru kılacak hiç bir resmi açıklama geldi mi?..

Vergileri meşru gösterecek bir cümle yazdığımı ben göremedim şahsen? Yüksek olduğunu bende söyledim. Ama diğer zam ve indirim konularında, biraz piyasayı ekonomiyi öğrenmeni, dünya ekonomi petrol para piyasası nasıl işliyor onları öğrenmeni, merkez bankaları arasındaki savaşları öğrenmeni tavsiye ediyorum dünya ve türkiye ekonomi piyasasını takip eden mühendis ve borsacı olarak.

Saygılar kardeş.

cdogu
17/09/2013, 10:01
Vergileri meşru gösterecek bir cümle yazdığımı ben göremedim şahsen? Yüksek olduğunu bende söyledim. Ama diğer zam ve indirim konularında, biraz piyasayı ekonomiyi öğrenmeni, dünya ekonomi petrol para piyasası nasıl işliyor onları öğrenmeni, merkez bankaları arasındaki savaşları öğrenmeni tavsiye ediyorum dünya ve türkiye ekonomi piyasasını takip eden mühendis ve borsacı olarak.

Saygılar kardeş.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim fakat,dediklerinizi zaten yapan bir öğrenciyim. Yine de teşekkürler :)

outlife
17/09/2013, 10:57
dalgalanmalar normal ama vergiler normal değil. yakıtın bu kadr pahalı olmasını doğalgaza bağlamak eksik olur. %65 i vergi. Doların 1 tl ye inmesini beklemek gerek uygun seviyeye gelmesi için ki bu da hayal. olay vergi oranlarında bitiyor. vergiyi indirdikleri vakit bu galgalanmalar bir nebze olsun kabul edilebilir.

Akaryakıtta vergi oranları-Sabah - 17 Eylül 2013 (https://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2010/12/12/akaryakitta_vergi_oranlari)

Akaryakıtta insafsız vergi! - Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber (https://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/akaryakitta-insafsiz-vergi/77176)

erchan
20/09/2013, 03:13

Saygılar kardeş.

Yüzde 65 vergi alınan bi memlekette ne borsacı olmaya gerek var nede dediklerini öğrenmeye. üstüne kuş sı.tığında piyango bileti alan bi milletin ağzına sı.tığna oy vermesi bence çok normal.Böyle devam böyle daha beter oluruz inşallah hep beraber.