PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic sorunu olan var mı?...

doritoch
11/09/2007, 14:40
Arkadaşlar ilginç olarak dualogicde hiç sorun yok galiba.Fiat bu işi diğer markalardan iyi yapmış.Fordlarda ASM ve CVT üretimi durdu,Toyota da Multi mod var ama yokuşda geri kaçıyor,Easytronic servise gidenler çok şikayet var diyorlar,W ve Audide durum nasıl bilmiyorum.Duaologic sorunu olanlar veya herhangi markada bir triptronik şanzıman veya vites kutusu sorunu yaşayanlar burada paylaşabilirler mi?

anvil
11/09/2007, 16:20
birkaç kişide vardı olmaz mı

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/119-dialogic-viteste-sorun.html?highlight=dualogic (https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/119-dialogic-viteste-sorun.html?highlight=dualogic)

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/3501-dulalogic-geri-vites-gecis-sorunu.html?highlight=dualogic (https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/3501-dulalogic-geri-vites-gecis-sorunu.html?highlight=dualogic)

birotteau
11/09/2007, 16:58
Merhaba,

Ben geri vitese geciste sorunlar yasamistim ilk aldigimda, ancak su anda bir sorunum yok. Aldigimin ilk ayi cikan bu sorunu icin servise iki defa gitmek zorunda kaldim. Ancak son gidisimde sorun cozulmus olmali ki halihazir bir sikayetim yok. Bu arada bu Dualogic sistemini Fiat icin yine bir Fiat istiraki olan Magneti Marelli firmasi uretiyormus, ayni firma Alfa Romeo icin Selespeed ve BMW icin SMG sanzimani ureten firma. Pek tabi SMG Dualogic'ten daha kaliteli olabilir ama uretici ve isleyis tarzi ayni. BMW'nin SMG urettirirken Magneti Marelli'den istedigi oncelikler ve Fiat'in istedigi onceliklerin farki buna neden oluyor olabilir.
Herkese cok selamlar
ahmet

h k
11/09/2007, 20:57
dualogic g.punto kullananlarin cogu buraya bir sorun yazdi gibime geliyor :)

esas sorunsuz olan Fiat otomatigi speedgear idi. palio ve albealarda kullanilan bir tür cvt sanzimandi ve sorun yoktu. tek sorun o palio ve albealarin 1.2 motorlarina ragmen cilginca yakit tüketmesiydi :D

ugurozer
11/09/2007, 22:24
gecisler biraz zaman alıyor motoru frene basiyormus gibi kesiyor ve arabayı siz degilde o kullaniyormus hissi veriyor bi prblem yok yani :) keske arada hic bosluk birakmayan gecisleri hissttirmeyen bir cvt olsaydi puntolarda

galkoo
14/09/2007, 17:45
ewt benim de derdim şu geçişlerdeki kesilme.birde yokuş cıkarken algılayamıyor.vites düşürmüyor araba boğuluyor gibi oluyor bende elle 1e geçiriyorum.onun dışında çok rahat...

Shovalye
22/10/2007, 13:57
Ben size kullandıgım araçtaki sorunu anlatayım.Yaklasık 10 aydır grande punto dualogic kullanıyorum 10.000 km ye kadar aslında pek bir sorun yasamadım. Ancak 10.000 km den sonra özellikle ani kalkışlarda 1. vitesten 2. vitese çok ani vites atıyor yani vitesin degismesi gereken devre gelmeden silkeleyerek. Diger yasadığım sorun ise özellikle araba sollarken 4. vitesten 5. vitese çok yüksek devirlere geldikten sonra geçiyor.Çoğu zaman elle 5. vitese almak zorunda kalıyorum. Ancak her zaman bunu yapmıyor zaman zaman oluyor. Bilmiyorum bu tür sorun yaşayan başka arkadaşlar oldu mu?

ugurozer
22/10/2007, 16:53
yapiyor dualogic in en buyuk sorunu ise rampa asagi inslerde hızı sabitlemeye calisan motor freni kullanmaya calisan sistemle cakismasi, normalde ekonomi yapmak icin rampa asagi hizlanmalarda cook cok dusuk devirlerde dahi vites yuksetseniz olur hatta en iyisi olur arac uzulmez ve eco olur ama bizim dualocig ne yapiyor rampa asagi hizlanmalarda normalinde ustunde devirlere gelince vites yukseltiyor. Duz yolda bazen yavas yavas eco modda hızlaniyorum arabayi 2 ye oyle erken alıyorki gaz pedalı sabitken 2 ye alınan arac yavaslamaya basliyor ! coook calismam lazım anne coook :) insallah yeni bir yazılım vs ile bunu hallederler, sabirsizliıkla bekleyecegim.

certac
27/09/2011, 22:38
Bu sorunu ben diger bir baslıkta acıkladım .Bizim evo da da var .Vallahi eşimin aracı dualogic dynamic 1.3 dizel.Acıkcası bende de 3.20d var eger bu sanzumanları aynı firma yapıyorsa bmw ye kıyak fiat a kazık atmıs:)
ukalalık olarak algılamayın.Ancak bu dualogic bence duz yolllara gore yazılıma sahip bence istanbulun engebeli yolları için daha uzun 1nci vites daha kısa 2nci vites ister.