PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Titreme ve zıplama sorunu

jackalwile
11/09/2013, 17:11
Arkadaşlar forumu okudumda biraz debimetre falan nedir nedeğildir bilmeyi bir kenara bırak var olduğunu dahi yeni öğrendim. Benim sorunum araba trafikte kalınca fazla durkalk yapınca artık şanzıman mı ısınıyo bilmiyorum. 1.viteste zıplıyor titriyor çekmiyor 2 ye attığım anda düzeliyor veyahut ta kenara çekip bir kaç dakka beklemem kafi düzeliyor araba

Şimdi sanayide baskı balata dediler baskı balata bitmeye yaklaşmış ondan yapar dediler ama 87 88 bin falandı bunu dediklerinde araba 92 bine geldi maksimum 95 bine kadar ömür vermişti usta ama maşallah hiç bir değişiklik yok aynı ağırlık devam ediyor baskı balata da bir sorun olduğu kesin ama bu bahsettiğim problemin sebebi bumu acaba? Fiat ta çalışan bir usta üstün körü bir bakıp baskı balatayı değişirken volantı da taşlat dedi. Diğer ustalarda çok önemli bir şey değilmiş gibi onumu kıracağız volantıda taşlarız diyolar :) şimdi bu işlerden anlamayan bir kardeşiniz olaraktan tecrübelerinize dayanarak fikirlerinizi alabilirsem benim için çok iyi olur.

cdogu
11/09/2013, 20:16
Volantı taşlamak yerine yenisiyle değiştirmek daha uzun vadeli bir çözüm. Ve evet kalkışta sekmelerin genel sebebi baskı balatanın bitmesidir. Volant+baskı balatanızı değiştirirseniz sorun geçer.

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

ozanoz93
11/09/2013, 21:05
Hocam benim otomatik sifir arcim bile yapiyor trafikte dur kalk cok olunca 10 bin kilometre daha benim baski balata bitecek hali yok isinmadan ve kronik bir rahatsizlik diye dusunuyorum

Sent from my iPhone using - now Free (https://.com/m/)

jackalwile
12/09/2013, 00:11
Volantı taşlamak yerine yenisiyle değiştirmek daha uzun vadeli bir çözüm. Ve evet kalkışta sekmelerin genel sebebi baskı balatanın bitmesidir. Volant+baskı balatanızı değiştirirseniz sorun geçer.

volantı değişmek pahalıya patlamasın bize günahı ne dir o işin acaba bilginiz varmı ?

Hocam benim otomatik sifir arcim bile yapiyor trafikte dur kalk cok olunca 10 bin kilometre daha benim baski balata bitecek hali yok isinmadan ve kronik bir rahatsizlik diye dusunuyorum

Sent from my iPhone using - now Free (https://.com/m/)
zaten puntonun kronik olmayan neyi var merak ediyorum:)

kapılar açılmaz kronik
arka koltuk gıcırtı yapar kronik
trafikte ısınır kronik
city arızası kronik
plaka ışığı yanmaz kronik

vs vs vs diye gidiyor

cdogu
12/09/2013, 01:35
volantı değişmek pahalıya patlamasın bize günahı ne dir o işin acaba bilginiz var mı?

Volant birazcık tuzlu olabilir. Baskı balatayla ikisi bi arada olursa daha uygun fiyat alırsınız. Bir de parçayı kendiniz temin ederseniz daha ucuza patlar. Dua edin 95lik multijet değil arabanız :) onların volantı çok para :)

Ayberk0616
12/09/2013, 01:38
volant yüzeyi eğer bozuk değilse değiştirmek durduk yere masraftan başka bişey olmaz :)
bu şeye benziyor balata değiştirirken aa hadi diskleride değiştrelim demek gbi bişey ustanız baksın volant temizse baskı balata değiştirip yola devam

cdogu
12/09/2013, 02:28
volant yüzeyi eğer bozuk değilse değiştirmek durduk yere masraftan başka bişey olmaz :)
bu şeye benziyor balata değiştirirken aa hadi diskleride değiştrelim demek gbi bişey ustanız baksın volant temizse baskı balata değiştirip yola devam

servis demiş hocam volantı taşlatın diye. Ben de taşlatmak yerine değiştirmek daha uzun ömürlü bir sonuç olur dedim.

jackalwile
12/09/2013, 11:13
aslında baskı balataya 300 lira fiyat aldım parçayı ben alıcam işçilikte 150 dedi usta volant dediğiniz şey 100 liradan pahalıysa giremem o işe kaskosu sigortası vergisi 1500 liralık olduk zaten fazlada açılmaya gerek yok :)

alpercabuk
13/09/2013, 19:09
aslında baskı balataya 300 lira fiyat aldım parçayı ben alıcam işçilikte 150 dedi usta volant dediğiniz şey 100 liradan pahalıysa giremem o işe kaskosu sigortası vergisi 1500 liralık olduk zaten fazlada açılmaya gerek yok :)

Daha dur ne gördin ki :), punto yerli zengin arabası.