PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba resmen gitmiyor çekişten düştü

aniltas07
11/09/2013, 01:05
Arkadaşlar araç biraz fazla yakmaya ve çekişten düşmeye başlar gibi oldu forumda debimetre ve map sensörü temizleme işlemlerini okumuştum benimkilerinde durumu harap olabilir diye düşünüp kendim sökmeye cesaret edemeyince ustama söyledim oda mantıklı dedi ve debimetreyi söküp balata spreyi ve hava tutarak temizledik gerçektende berbat durumdaymış resmen simsiyah pislik aktı içinden neyse debimetreyi geri taktık bu seferde araba resmen bir eşşek oldu söktürdüğüme bin pişman vaziyette hemen geri döndüm bilgisayara bağlayınca hava akış metre ve hava giriş ısı sensörü olarak iki arıza gördük aralıklı bağlantı kesiliyor gibi birşey yazıyorduda tam hatırlamıyorum hataları sildik tekrar denedik bu sefer hata vermedi fakat araba hala eşşek gibi sizce debimetre rahmetlimi oldu yoksa başka bir soruna mı yol açtık uzun yola da gideceğim için bu sorunu derhal çözmem lazım sanayiye gitmeden sizlerinde bir fikrini almak istedim

breko52
11/09/2013, 01:27
kardeş debimetreyi doğrudan spreyi püskürtürken bi sıkıntı olmuş olabilir
elektronik şeyler sonuçta öncesinde de bozulmuş olabilir.
map sensörü çok etkili çekişe
tavsiyem yakınınızda aynı motora sahip punto albea doblo bişey varsa deneyip ona göre değiştirmeniz geçmiş olsun.

1923qw
11/09/2013, 01:55
Map sensörünü temizleyip tekrar bilgisayara bağla hata kodu çıkarsa sorun debimetrede olabilir araç kaç km de bu arada

aniltas07
11/09/2013, 01:58
aslında parçaya parayı bayılmadan dediğin gibi denemek en mantıklısı da şansıma bahtıma etrafımda hiç fiat kullanan yok işin garibi araba tamamen çekişten düştü ama bilgisayarda yeni arızada çıkmıyor ne yapacağımı şaşırdım resmen.bir cinnetle map sensörünüde kendim temizleye kalksam diyorum şimdi birde o çıkarsa başıma diyede tereddüt ediyorum eski hali daha iyiydi valla nerden söktürdüysem şu debimetreyi

aniltas07
11/09/2013, 02:01
Map sensörünü temizleyip tekrar bilgisayara bağla hata kodu çıkarsa sorun debimetrede olabilir araç kaç km de bu arada

map sensörünü hiç ellemedik hocam debimetre olayı çıkınca.debimetredede hatayı sildikten sonra tekrar denedik bu seferde hiçbir hata vermedi ama araç hala eşşek gibi.araç 152.000'de

1923qw
11/09/2013, 02:02
Bu arada çekişten düşme sebepleri genellikle debimetre map sensörü hava filtresi turbo yakıt pompası gibi nedenlerle oluyo aklında bulunsun inşallah sorunun en kısa zamanda çözülür

aniltas07
11/09/2013, 02:04
Bu arada çekişten düşme sebepleri genellikle debimetre map sensörü hava filtresi turbo yakıt pompası gibi nedenlerle oluyo aklında bulunsun inşallah sorunun en kısa zamanda çözülür

sağolasın üstad inşallah çözülür yarın çözmem lazım bu sorunu bir şekilde zaten şehir dışına çıkıcam tam zamanında başıma geldi bu iş.araç zaten çekişten düşmüştü yakıt tüketimi artmıştı biraz ama debimetreyi temizledikten sonra tamamen yığıldı kaldı

cezalandirici083454
11/09/2013, 05:32
Selamunaleyküm
Bilmiyorum puntoda katalizör varmı?
2 araçta benim başıma geldi. Katalizör tıkanırsa araç çekişten düşer hatta otobanda düz yolda 50km geçememiştim.

Ozzy3327
11/09/2013, 08:46
başka debimetre bulup denemek yerine,mevcut debimetrenin fişini çekip o şekilde deneyin,eğer performansta düzelirse debimetreyi değiştirmeniz gerekir.

milanbg
11/09/2013, 11:56
bütün araçlarımda başıma gelen olay araç çekişten düşüo yokuş çıkmıo genelde ve çiğ mazot yakıp beyaz gri duman atıo arkadan genelde beyaz. Her defasında TURBO HORTUMU ya çatlak çıkıodu yada patlak. bi kontrol et istersen 40-50 liralık birşey yüzünden insanın canı sıkılıo. turbo hortumunu bi kontrol et çatlak patlak varmı

thkrkmz
11/09/2013, 21:06
bütün araçlarımda başıma gelen olay araç çekişten düşüo yokuş çıkmıo genelde ve çiğ mazot yakıp beyaz gri duman atıo arkadan genelde beyaz. Her defasında TURBO HORTUMU ya çatlak çıkıodu yada patlak. bi kontrol et istersen 40-50 liralık birşey yüzünden insanın canı sıkılıo. turbo hortumunu bi kontrol et çatlak patlak varmı

Şirketimin 90 beygirlik tourneo aracı vardı.Bir sabah arabaya bindim.araba benle resmen inatlaşıyordu.180-190 yapan araçta bazen kalkışlarda stop bile ettirmeye başlamıştım.düz yolda 110'u zor yapıyordu.merak ettim açtım kaputu.hiç bir şey gözükmüyordu.en son gözüme bir hortum takıldı.başı boş öylece bekliyor.nerden çıktığı belli :) Turbonun hortumu.taktıkm üstüne bi kelepçe vurdum hemen.direk trafiğe çıktım denemeye.araç eski güçüne kavuştu.dediğiniz gibi turbo hortumunda çatlak yada yarık olabilir.hortumu ve bağlantıları kontrol etmenizi öneririm.

ligdevi
12/09/2013, 01:45
Arkadaşlar araç biraz fazla yakmaya ve çekişten düşmeye başlar gibi oldu forumda debimetre ve map sensörü temizleme işlemlerini okumuştum benimkilerinde durumu harap olabilir diye düşünüp kendim sökmeye cesaret edemeyince ustama söyledim oda mantıklı dedi ve debimetreyi söküp balata spreyi ve hava tutarak temizledik gerçektende berbat durumdaymış resmen simsiyah pislik aktı içinden neyse debimetreyi geri taktık bu seferde araba resmen bir eşşek oldu söktürdüğüme bin pişman vaziyette hemen geri döndüm bilgisayara bağlayınca hava akış metre ve hava giriş ısı sensörü olarak iki arıza gördük aralıklı bağlantı kesiliyor gibi birşey yazıyorduda tam hatırlamıyorum hataları sildik tekrar denedik bu sefer hata vermedi fakat araba hala eşşek gibi sizce debimetre rahmetlimi oldu yoksa başka bir soruna mı yol açtık uzun yola da gideceğim için bu sorunu derhal çözmem lazım sanayiye gitmeden sizlerinde bir fikrini almak istedim

hocam debimetrenin içindeki teller ince ve çok hassastır, keşke hava vurdurmasaydınız. çekişi etkileyen turbo basınç sensörü (map), turbo hortumunda yırtık patlak vs, kullanılan yağ kalitesi, filtrelerin tıkanık olması akla en başta gelen
ihtimaller ,,,