PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hararet sorunu yaşarmıyım? lütfen tavsiye.

görkem koçsan
10/09/2013, 20:58
slm dostlarım. bi konuda önceki arabamız tempraydı otobanda hararet yaptı çok sıkıntı yaşamıştık. şimdiki arabam malumunuz punto t jet.sorum şu olcak dostlarım ben sürekli uzun yol yapıyorum. arabam 50000 ' km ye geldi allah cümlemize kazasız belasız uzun kilometreler yapmayı nasip etsin. ben bakıma götürcem arabayı servise hem yağ kilometresi geldi hem de debriyaj balatasını değiştircem allahın izniyle. devirdaimi bi önceki bakımda değişmiştim trigerle birlikte. bu seferde radyatörün bütün hortumlarını değişsemmi diye düşünüyorum ya da fan motoru. böyle bi sıkıntı yaşayan oldumu acaba bendede olurmu ikilemde kaldım tavsiyelerinize muhtacım. allah herkeze kazasız belasız kullanmak nasip etsin...

cdogu
10/09/2013, 21:03
Vallahi hocam siz biraz temkinli yaklaşıyorsunuz olaya. Eğer genel olarak aracınızın şehir içinde hararet sorunu yoksa,uzun yolda hiç yapmaz diye düşünüyorum. Yola çıkmadan önce gerekli bakımları yaptıracakmışsınız zaten. Bu konuda hem servisten de bilgi alabilirsiniz. Ama benim tavsiyem,yağını suyunu,baskı-balatasını değiştirdikten sonra bu kadar kafayı takmamanız.

kitanotr
10/09/2013, 22:58
baskı balata için erken değil mi?

görkem koçsan
10/09/2013, 23:15
valla sağolun var olun.bu arabada hiç öyle bişey yaşamadım allaha şükür. debriyaj yukarıda kavramaya başladı. bi de benim garajın girişi hafif rampa yarım debriyaj girmek gerekiyo normalde o yüzden düşünüyorum.çok sakin kullanırım aslında acemide değilim arabada kimsede öğretmedim anlayamadım bende. bi de hararet arabanın mutlaka bi yerinde iz bırakıyo ne kadar conta değişsede ki bizim eski arabada temprada yaşamıştık bunu o yüzden tedirginim o konuda.