PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaj yukarıda kavrama

PUNTO2008
09/09/2013, 17:49
Arkadaşlar merhaba. Grande Puntolarımızın, kavraması neden oldukça yukarıdadır? 9 aydır aracımı kullanıyorum, önceki aracıma göre yukraıda kavramayı kullandım şu ana kadar, ancak bitecek diye de endişelerim oldu, acaba değiştirsem mi? Yoksa bu şekil kavrama standart mıdır? Teşekkür ederim.:)

1923qw
09/09/2013, 19:41
Debriyaj balatanız tükenmiş sanırım yukarıda kavraması normal değil :)

görkem koçsan
09/09/2013, 19:42
değişmesi lazım zaten normalde gp. ler yukarıda kavrar biraz daha yukarıda kavrarsa o zaman değiştirin bence ama sadece benimkisi fikir doğru olanı yine bi usta söyler.

karaelmaz
09/09/2013, 20:25
Benimde şikayetim erken kavraması :) pedalı az bişey kaldırdımmı arac alıyo başini gidiyo gaza hic basmadan kalkıyo bu özellikmi yoksa debriyaj ayarım sıkımı anlamiş degilim bana tek zararı arabayı vites degişimlerinde sarsıyo hopluyo hafif yokuş olan bir yolda 1 vitesden 3000 devirle aracı 2 atıyorum arac debriyajı bırakınca hız kesiyo gaz pedalin devreye gşrmesiylede hopluyo sorun bendemi bilimiyorum ama bu iyi bi gidişat degil sinir ediyo beni sankı acemiymişim gibi hissediyorum kendimi

Benim iPhone ile 2 gönderildi

dexter
09/09/2013, 21:13
Benimde şikayetim erken kavraması :) pedalı az bişey kaldırdımmı arac alıyo başini gidiyo gaza hic basmadan kalkıyo bu özellikmi yoksa debriyaj ayarım sıkımı anlamiş degilim bana tek zararı arabayı vites degişimlerinde sarsıyo hopluyo hafif yokuş olan bir yolda 1 vitesden 3000 devirle aracı 2 atıyorum arac debriyajı bırakınca hız kesiyo gaz pedalin devreye gşrmesiylede hopluyo sorun bendemi bilimiyorum ama bu iyi bi gidişat degil sinir ediyo beni sankı acemiymişim gibi hissediyorum kendimi

bahsettiğiniz dizel araçların bir özelliği gaza basmadan yokuş çıkar bu araç,ayrıca 1.vitesten 3000 devir görmek fazla 2000-2500 arasında vites atın ve yüksek devirli kullanmaktan araba silkeleniyor..

karaelmaz
09/09/2013, 22:30
bahsettiğiniz dizel araçların bir özelliği gaza basmadan yokuş çıkar bu araç,ayrıca 1.vitesten 3000 devir görmek fazla 2000-2500 arasında vites atın ve yüksek devirli kullanmaktan araba silkeleniyor..

Tmm da 2000 devirdede 2500 devirdede arac aynı tepkiyi veriyo ve 3000 devirde vites degişiyorum 2 alıyorum. Devir 1700 1800 lere iniyo hızlanmıyo benim arac bana göre baskı balata bitti bitiyor cünkü kavrama ile alaklı 2 yi hemen kavramıyo

dexter
09/09/2013, 22:51
olabilir tabi bir fiyat servise danışın bence

ares86
11/09/2013, 22:50
ya benim aklım karşıtı dünden beri konularda okuyorum ama anlamadım yeni takılan baskı balata setinden sonra debriyaj yukarıda kavramaz mı ben mi yanlış biliyorum

görkem koçsan
12/09/2013, 02:09
ya benim aklım karşıtı dünden beri konularda okuyorum ama anlamadım yeni takılan baskı balata setinden sonra debriyaj yukarıda kavramaz mı ben mi yanlış biliyorum
yok aşağıda kavrar bittikce yukarıya doğru çıkar.

Bolu_Beyi
13/09/2013, 00:28
Geri vites geçişlerinde cartlama seside duyuyorsanız balatanızın ömrü bitmek üzeredir...

ares86
13/09/2013, 00:35
Geri vites geçişlerinde cartlama seside duyuyorsanız balatanızın ömrü bitmek üzeredir...

ya kuzenimde de punto var o yeni baskı balata rulman dğiştirdi serviste ve debriyajı bildiğiniz en tepede artık debriyaj falan sıyırmıyor baya çekişide güzelleşti ama gelgelelim feci yukarıda yani rampada staop ettirdim kaçkez oda aynı şeyi yaşamış iş yerimiz ortak diye bende onun aracı kullanıyorum ama forumda bitik debriyaj yukarda olur diyorlar çözemedim gitti

Benim kide bitik sıyırıyor ama 90 lık çok pahalı evde duruyo araba pek kullanmıom :(