PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımla ilgili sorunlar

Le10ur
08/09/2013, 15:23
Herkese mrb bırcok sorum olacagı ıcın farklı farklı konular acmak ıstemedım

1.aracımla gıderken aracı bosa attıgımda anlık yakıt tuketımı 2.0lıtre yazıyor bu normal mı bırde yokus asagı vıtes de gıtsem bıle anlık yakıt tuketımı2.0lt yazıyor bu normal mı?

2.aracımın aynalarını kaplatmak ıstıyorum ancak bı kere kaplattım bı yıkatmada attı buna nasıl cozum buluruz

3.Gp puntolarda aracın ıc aydınlatmalarını degıstıren arkdaslar var gayette guzel olmus evo punto da degıstırmek ıstıyorum anlayan arkadas var mı veya yapan bı yer ucret karsılıgında sadece gogusu degıstırmek ıstıyorum

4.aracıma cıla atmak ıstıyorum kendım hangı urunu onerırsınız

5.arkadasımın aracı 1.4 90bg 2010 bravo bu aracın trıger degısımı ne zaman arac suan 65 bınde (bnm aractan farklı yenı konu acmayım dedım)

Araç:1.3muttijet evo punto 45bınde

1923qw
08/09/2013, 15:32
Öncelikler merhaba
1-)Araç seyir halinde iken boş viteste az yakması söz konusu değildir bende multiair var düz mesafede giderken boş viteste 5.5 olan atü viteste iken 2 ye düşmekte kesinlikle viteste gidin
2-)Aynaları Cast folyo ile kaplayabilirsin folyonun sınır kısımlarını ısı tabancası ile ısıtırlarsa ve kaliteli folyo kullanımında sorun olmaz ayna kapağı plasti dip gibi farklı alternatifler düşünebilirsin
3-)İç aydınlatma değişimi için dipsiz ampul gerekiyo sanırım biraz el yatkınlığın varsa sende yapabilirsin dışarda yaptırmak için 160 lira fiyat çektiklerini duymuştum Evolarada yapılabilir
4-)Meguiars pastadan sonra Sonax hızlı ciha veya sprey cila düşünebilrsin kullanımı kolaydır siyah platik kısımları kağıt bantla bantlamı unutma :)
5-)Bu soruya konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlara bıraktım :)

Arrest
08/09/2013, 16:15
Herkese mrb bırcok sorum olacagı ıcın farklı farklı konular acmak ıstemedım

1.aracımla gıderken aracı bosa attıgımda anlık yakıt tuketımı 2.0lıtre yazıyor bu normal mı bırde yokus asagı vıtes de gıtsem bıle anlık yakıt tuketımı2.0lt yazıyor bu normal mı?

2.aracımın aynalarını kaplatmak ıstıyorum ancak bı kere kaplattım bı yıkatmada attı buna nasıl cozum buluruz

3.Gp puntolarda aracın ıc aydınlatmalarını degıstıren arkdaslar var gayette guzel olmus evo punto da degıstırmek ıstıyorum anlayan arkadas var mı veya yapan bı yer ucret karsılıgında sadece gogusu degıstırmek ıstıyorum

4.aracıma cıla atmak ıstıyorum kendım hangı urunu onerırsınız

5.arkadasımın aracı 1.4 90bg 2010 bravo bu aracın trıger degısımı ne zaman arac suan 65 bınde (bnm aractan farklı yenı konu acmayım dedım)

Araç:1.3muttijet evo punto 45bınde

kayışlılar 70 bin 5 yıl , zincirliler 160 bin 5 yıl diye biliyorum

Le10ur
15/09/2013, 01:18
güncell yok mu cevap vercek olan

cdogu
15/09/2013, 08:39
Aynalar için konuşayım,Plasti Dip tavsiye ederim. Kolay uygulaması ve sökülebilir olması iyi..

Konsol ışıkları zahmetli bir iş. Eğer ki elektrik bilginiz yoksa torpidoyu sökmekten ziyade lehimleme işleri vs. hiç girişmeyin derim. Yaptırmak için yer bilmiyorum fakat ucuza yapmazlar buna eminim.

Cila işlemleri için Sonax hızlı cila kullanıyorum. Tabii onun dışında Meiguars'ta iki ayda bir cila işlemleri oluyor. Ben haftasonları hızlı cilayla bir siliyorum arabayı :)