PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sızıntı Testi

nigra
07/09/2013, 21:28
Arkadaşlar motor su haznesinde su eksiltme var. Duyduğuma göre bu motor su haznesinin ağzına bir cihaz bağlayıp hava basıncı uyguluyorlarmış nerede var ise çıkıyormuş meydana kaçak. Bu tarz bişi var mı gerçekten? Var ise profesyonellik gerektiren bir işlem mi? araca zararı olur mu yaptırsam..???

erdiyilmaz
07/09/2013, 22:41
Motor su kapağını söküp içeri basınçlı hava veriyorlar, herhangi bir yerden damlama olacak mı diye kontrol ediyor ve borularda vs. kaçak varsa meydana çıkıyor. Ancak aşırı basınçlı havayla boruları patlatabilirsiniz. Motorun sıcak ya da soğuk olması durumu değiştirebilir hatta hiçbir yerde sızıntı görmeden su eksiltme durumu dahi yaşayabilirsiniz. Pek sağlıklı bir işlem olduğunu söyleyemem.

Bolu_Beyi
08/09/2013, 00:18
Kulağa mantıklı geliyor ama ne derece sağlıklı bir fikrim yok

yusuff06
08/09/2013, 00:23
O testi yapabilmen icin termostat acik olmmasi lazim.tesmostat acik olmasi icin motor sicak olmasi lazim.motor sicakkende o testi hava ile yapamassin.kisaca hava ile olacak is degil .senin yapabilecegin araci calistiracan icerden biri 3000 devirde tutacak sen sizinti varmi diye bakacan. Eksozdan buhar geliyormu kontrol et birde.

GT-I8190 cihazımdan 2 ile gönderildi

nigra
08/09/2013, 00:46
O testi yapabilmen icin termostat acik olmmasi lazim.tesmostat acik olmasi icin motor sicak olmasi lazim.motor sicakkende o testi hava ile yapamassin.kisaca hava ile olacak is degil .senin yapabilecegin araci calistiracan icerden biri 3000 devirde tutacak sen sizinti varmi diye bakacan. Eksozdan buhar geliyormu kontrol et birde.

yani ben gayri ihtiyari olarak hava basıyorlar dedim mantıken başka bişi basamazlar diye düşündüm :) ama senin bu anlattığını anlamadım. :S biraz açarmısın.. eksozdan duman gelmesi olayı silindir kapak contasından kaynaklı anlamına geliyor ama bende su borularında sıkıntı var. 2 tane yırtık tespit ettik düzelttik ama hala bir yer daha var. onu bulamıyoruzz.

yusuff06
08/09/2013, 01:12
Evet eksozdan buhar olayici silindir kapak conta yanmasi.
En kolay tespit araci 3000 devir civari calisirken kontrol etmek
.

nigra
08/09/2013, 14:35
Yarim arti seklinde olan bir bağlantı noktasi var o kisimda elimde su kaldi yoklayinca. O kisima bir mudahale gerekiyor sanirim