PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam değişimi ve kasko

gakgo
04/09/2013, 16:30
değerli arkadaşlar aşağı yukarı bir ay önce bir kamyondan seken çakıl nedeniyle ön camımda 2-3 santimlik bir çatlak oluştu.

neova sigortadan kaskom var ve kendilerine ulaştığımda ürünü satarken iki laftan birinde "her şey orjinal abi" diyen şirket doraglass takarız dedi.

tabi haklarını yemeyeyim, bu çoğu şirkette böyleymiş bunu fiata sorunca öğrendim. yanılmıyorsam allianz kasko olunca orjinal cam takılıyormuş ama o da yaklaşık iki kat fiyat vermişti.

öğrenmek istediğim bir iki husus var,

1) %25 fark verince orjinal cam takılabileceğini duydum. bunu yapmak için kaskoya mı yoksa fiat bayisine mi gitmeliyim? ve bunu yapınca hasarsızkık bozulur mu?

2) ben bu neova sigortaya biraz bozuldum. camı bu şekilde yaptırıp kaskoyu iptal etmek istesem geriye kalan 8 ayın parasını alabilir miyim?

biraz uzun oldu kusura bakmayın:)

yusuff06
04/09/2013, 17:42
kaskonun yılda 1 defa cam degiştirme limiti var.kaskonuz bozulmaz.
anlasmalı cam bayısının elinde orjınal var veya temin edebilirse fark vererek taktırabilirsiniz.
kaskonuzu arac satıs harıcınde bozduramassınız.

cezalandirici083454
05/09/2013, 11:47
kaskonun yılda 1 defa cam degiştirme limiti var.kaskonuz bozulmaz.
anlasmalı cam bayısının elinde orjınal var veya temin edebilirse fark vererek taktırabilirsiniz.
kaskonuzu arac satıs harıcınde bozduramassınız.
Selamunaleyküm
Aracın kaskosunu iptal edip başka firmadan yaptırabilirsiniz. Kasko işiyle uğraşan arkadaş var ordan biliyorum.